Polski software house stawia na Wrocław. Otwiera biuro w MidPoint 71fot. Jakub Zazula

Polski software house stawia na Wrocław. Otwiera biuro w MidPoint 71

Orzech
Orzech
REKLAMA

Jeden z najszybciej rozwijających się software house’ów w Polsce – firma Scalo – stawia na stolicę Dolnego Śląska. Firma zdecydowała się ulokować swój wrocławski oddział w biurowcu MidPoint 71 przy ul. Powstańców Śląskich.

80 specjalistów z jednego z najbardziej obiecujących software house’ów w kraju od 1 lipca będzie pracowało w CitySpace w biurowcu MidPoint 71, znajdującym się na terenie Centrum Południowego – nowego obszaru biznesowego stolicy Dolnego Śląska.

Specjaliści od innowacyjnych oprogramowań oraz eksperckich zespołów deweloperskich realizujących projekty z obszarów takich jak automotive, fintech, AI, e-commerce, nowoczesne technologie czy gamedev do swojej dyspozycji będą mieli elastyczną przestrzeń biurową z pełni wyposażoną kuchnią, strefami do relaksu, obsługą korespondencyjną, codziennym serwisem sprzątającym, obsługą IT i wielojęzyczną recepcją.

– MidPoint to jeden z najnowocześniejszych biurowców we Wrocławiu, a do tego znajdujący się w ścisłym centrum Wrocławia, co sprawia, że jego lokalizacja jest optymalna dla większości naszych pracowników. Z kolei model współpracy z CitySpace sprawia, że właściwie nie musimy o nic się martwić, a dostajemy gotowe przestrzenie dopasowane do naszych potrzeb – wylicza Grzegorz Witkowski, head of marketing Scalo.

Dodaje, że Scalo, mimo iż stawia na dynamiczny rozwój i stale poszukuje nowych developerów biegłych w m.in. Python, Ruby on Rails, JAVA czy .NET oraz specjalistów z obszarów takich jak front-end, cyberbezpieczeństwo, embedded czy machine learning, to nie przewiduje w najbliższej przyszłości zmiany lokalizacji wrocławskiego biura.

– Łącznie posiadamy 550 pracowników we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz Katowicach. Na Dolnym Śląsku chcemy intensywnie korzystać z potencjału, które daje nam biuro w CitySpace – podkreśla Grzegorz Witkowski.

REKLAMA
Materiały prasowe

Przestrzeń CitySpace MidPoint, w której swoje nowe biuro otwiera Scalo, to 3500 mkw. powierzchni z 400 różnego rodzaju stanowiskami pracy – od gabinetów, przez sale konferencyjne, po hot deski.

– Zadbaliśmy o funkcjonalność, a także o przyjemny design, który pozwoli pracownikom nie tylko się odprężyć, ale również i zyskać dobrą energię do pracy – mówi Magdalena Śnieżek, dyrektor regionalny CitySpace, odpowiedzialna za rynek wrocławski.

Materiały prasowe

Biura w MidPoint 71 będą wspierały m.in. oszczędność energii i wody czy gospodarkę odpadami. Biurowiec został również wyposażony w system monitorujący i poprawiający jakość powietrza we wnętrzach.

CitySpace MidPoint będzie czwartą lokalizacją operatora we Wrocławiu (obok Nobilis Business House, Aquarius Business House i West 4 Business Hub), gdzie łączna powierzchnia biur CitySpace wynosi już 10 tys. mkw., z czego wynajętych jest aż 82 proc.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA