Uroczyste otwarcie Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim

Uroczyste otwarcie Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim

pomorskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

W ostatni weekend kwietnia otwarto nową galerię handlową Neptun w Starogardzie Gdańskim. Dekpol był generalnym wykonawcą inwestycji, a wartość kontraktu przekroczyła 100 mln zł.


W uroczystości uczestniczyli Janusz Stankowiak – Prezydent Miasta Starogard Gdański, Leszek Burczyk – Starosta Starogardzki, przedstawiciele inwestora – Spółki Galeria Neptun oraz Mariusz Tuchlin – Prezes Zarządu Dekpol S.A. Galeria Neptun jest największą inwestycją, zrealizowaną w stolicy Kociewia, w ciągu ostatnich lat.

 

REKLAMA

Dekpol w ramach generalnego wykonawstwa był odpowiedzialny za budowę i aranżację trzykondygnacyjnego centrum handlowego o łącznej powierzchni ponad 55 066 m2 wraz z jednokondygnacyjnym parkingiem podziemnym, obejmującym 618 miejsc parkingowych. – Budowa Galerii Neptun była jednym z kluczowych projektów, realizowanych w ostatnim czasie przez Dekpol. Jestem przekonany, że wykorzystując nasze doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje, stworzymy jeszcze wiele atrakcyjnych inwestycji na Pomorzu – komentuje Mariusz Tuchlin, Prezes Dekpol S.A.


Nowa Galeria Neptun powstała w ścisłym centrum Starogardu Gdańskiego, przy skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej i al. Jana Pawła II. Galeria powstała w miejscu byłej fabryki obuwia z uwzględnieniem jej oryginalnej, zabytkowej architektury. W elewacji budynku zastosowano industrialną paletę barw, opartą na kontraście czerwieni z pełną skalą szarości. W całej galerii dominuje naturalny kolor cegły o nieregularnej powierzchni i barwie w towarzystwie nowoczesnego szkła. Architektura Galerii Neptun jest doskonałym pomostem pomiędzy historią miejsca a nowoczesnym designem budynku.


Dekpol to firma z dwudziestoletnim doświadczeniem, która poza generalnym wykonawstwem, rozwija także działalność deweloperską oraz produkcję konstrukcji stalowych i osprzętu do maszyn budowlanych. Od początku roku Dekpol jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Dotychczas Spółka zrealizowała wiele inwestycji infrastrukturalnych i komercyjnych w regionie Pomorza, a także na terenie całego kraju.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA