Ponownie rusza remont hali dworca kolejowego w Legnicy Tomasz Kotek

Ponownie rusza remont hali dworca kolejowego w Legnicy

ZDJĘCIA
REKLAMA

Po ponad półrocznej przerwie ponownie ruszy remont hali dworca kolejowego w Legnicy. Prace będzie kontynuował nowy wykonawca. Szacuje się, że do zakończenia całej inwestycji pozostało jeszcze do wykonania około 40% prac.

Przypomnijmy inwestor, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, zerwała współpracę z poprzednim wykonawcą, bo ten nie wywiązywał się z umowy. Przerwa w robotach trwała pół roku. Remont hali dworca kolejowego w Legnicy został wstrzymany w maju, ale PKP PLK zdecydowały się na zerwanie umowy z poprzednim, niesolidnym wykonawcą dopiero w lipcu. Inwestycja miała kosztować 27 mln złotych.

W celu skrócenia całej procedury ponownego wyboru nowego wykonawcy, podjęto decyzję o rezygnacji z rozpisania nowego postępowania przetargowego, tylko wybrano go z tzw. "wolnej ręki". Inwestycję w Legnicy dokończy doświadczona firma DOLKOM Sp. z o.o. z Wrocławia, należąca do grupy PKP Polskie Linie Kolejowe.

Firma może już organizować sobie zaplecze budowy i przystąpić do prac remontowych, które powinny zakończyć się do końca 2023 roku.

REKLAMA
Krzysztof Śliwiński
Tomasz Kotek
Tomasz Kotek
Tomasz Kotek

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA