DODAJ

Dolny Śląsk: Koleje Dolnosląskie S.A. odstępują od umowy na budowę myjni taboru kolejowego w Legnicy

Dolny Śląsk
Dolny Śląsk: Koleje Dolnosląskie
Orzech
2019-03-20 23:48:38
Koleje Dolnośląskie S.A. informują, że 18 marca spółka odstąpiła od umów zawartych z Pre-Fabrykat Sp. z o.o., dotyczących: "Budowy myjni taboru kolejowego wraz z wyposażeniem oraz rewitalizacji budynku magazynowego. Projekty zakładały realizację obu inwestycji za kwoty odpowiednio 12,2 i 7 mln zł zgodnie z formułą "zaprojektuj i wybuduj".

Powodem odstąpienia od umów były wielomiesięczne opóźnienia w realizacji projektów, zawinione przez wykonawcę. Umowny termin zakończenia prac budowlanych, ustalony na 31 maja 2019 r., wg wykonawcy miał mieć pięć miesięcy przesunięcia. Dla spółki jest to nie do przyjęcia, gdyż uniemożliwia Kolejom Dolnośląskim otrzymanie dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Niezależnie od powyższego spółka informuje, że rozważa możliwość rozbudowy zaplecza technicznego (wraz z magazynem i myjnią) w Legnicy przy ul. Pątnowskiej. Trwają także analizy i rozmowy z PKP S.A. odnośnie ewentualnego umiejscowienia wspomnianych inwestycji we Wrocławiu w okolicach Dworca Głównego.

Źródło: materiały prasowe