Apartamentowiec na poznańskim Starym Mieście ma pozwolenie na budowęźródło: Materiały inwestora

Apartamentowiec na poznańskim Starym Mieście ma pozwolenie na budowę

Poznań
REKLAMA
Spółka Unipark powołana przez firmę deweloperską PVI uzyskała ostateczne pozwolenie na budowę kameralnego apartamentowca na Starym Mieście w Poznaniu. Inwestycja powstanie na narożnikowej działce przy ul. Za Bramką 8, u zbiegu z placem Bernardyńskim. W sześciokondygnacyjnym budynku powstanie 40 komfortowych apartamentów o zróżnicowanej powierzchni od 29 do 105 mkw. oraz lokale usługowe na parterze, które przyczynią się do ożywienia ulicy, zapewniając mieszkańcom dostęp do usług i handlu.
Budowa kameralnej inwestycji o wyjątkowo oryginalnej architekturze ma się rozpocząć latem tego roku. Budynek, który powstanie na niezagospodarowanej działce na poznańskim Starym Mieście, uzupełni brakującą zabudowę w otoczeniu zabytkowych kamienic. Parcela przy ul. Za Bramką 8 to ostatnia niezabudowana działka pomiędzy placem Bernardyńskim, a reprezentacyjnym Parkiem Chopina, zaledwie kilka minut spaceru od Rynku w Poznaniu.  
Luksusowy apartamentowiec Za Bramką to pierwsza startująca inwestycja spółki z grupy PVI w Poznaniu. Projekt przygotowany przez pracownię architektoniczną Litoborski+Marciniak harmonijnie łączy historyczne tradycje otoczenia z nowoczesnością. W budynku, którego elewacja i dach zostanie wykonana z tego samego wysokiej jakości materiału, powstaną ekskluzywne, bardzo oryginalne przestrzenie mieszkalne kategorii premium dla najbardziej wymagających klientów. Elegancką, ponadczasową architekturę podkreślą wysokie okna i wykusze, a także antresole w klimatyzowanych apartamentach na górnych piętrach. Przyszli mieszkańcy będą korzystali z komfortowych warunków w uporządkowanym, spójnym otoczeniu staromiejskich kamienic i zielonych terenów w pobliskich parkach – wyjaśnia prezes spółki Unipark, Aneta Małaszuk-Kołodziejczak.
Przestrzeń wewnętrzną budynku urozmaicą tarasy wychodzące na zielone patio. Prestiżowa lokalizacja w dzielnicy Garbary zapewni dogodny pieszy dostęp do największych atrakcji poznańskiego Starego Miasta, takich jak m.in. rynek, liczne zabytki, zieleń, czy plaża miejska nad Wartą. Pod budynkiem powstanie dwukondygnacyjny parking podziemny z nowoczesną windą samochodową i miejscem dla 33 aut. Inwestycja zostanie wybudowana obok przystanku przy placu Bernardyńskim, obsługiwanego przez 5 linii tramwajowych i autobusowych, naprzeciwko Zielonego Bazaru.
REKLAMA
Budynek będzie harmonijnie wkomponowany w otoczenie, dzięki dostosowaniu gabarytów i wysokości do sąsiadującej zabudowy. Zagospodarowanie narożnej przestrzeni u zbiegu ul. Za Bramką i placu Bernardyńskiego zniweluje panujący dysonans kompozycyjny i estetyczny oraz wprowadzi harmonię w przestrzeni poprzez domknięcie kwartału. Południowa elewacja apartamentowca będzie jednocześnie rozpoczynała kompleksową pierzeję handlowo-usługową, biegnącą wzdłuż północnej części placu Bernardyńskiego i dalej wzdłuż ulicy Garbary. 
W parterze budynku powstaną lokale użytkowe o łącznej powierzchni ok. 250 mkw. Apartamentowiec, który Unipark wzniesie przy ul. Za Bramką 8, w sumie zaoferuje ponad 2000 mkw. powierzchni mieszkalnej i usługowej. Start budowy zaplanowano na przełom maja i czerwca. Obecnie trwa wybór generalnego wykonawcy. 
Ceny apartamentów zaczynają się od około 10 500 zł za metr kwadratowy.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA