Poznań: Park Starołęka Mała dostępny dla mieszkańcówźródło: UM Poznań

Poznań: Park Starołęka Mała dostępny dla mieszkańców

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Teren po dawnych ogródkach działkowych przekształcono na nowoczesne miejsce rekreacji. Od czerwca mogą cieszyć się nim mieszkańcy poznańskiej Starołęki. 
Prace nad metamorfozą terenów działkowych zakończyły się w czerwcu, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Nowy park rekreacyjny jest jednym z nowocześniejszych obiektów tego typu w Poznaniu. Utworzono m.in. boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 40x20 m oraz boisko do gry w siatkówkę o wymiarach 18x9 m. Pomyślano również o aktywności seniorów – postawiona została siłownia na wolnym powietrzu. Młodsi mieszkańcy mogą spędzać czas na placu zabaw bądź w wydzielonej strefie street workoutu. Nie zapomniano również o miejscu do gry w ping ponga oraz stanowisku do gry w szachy.  
REKLAMA
Na terenie Parku Rekreacji Starołęka Mała zadbano także o ekologiczne rozwiązania. Zasadzono drzewa oraz krzewy ozdobne, a także zasiano trawę. Nie brakuje także małej architektury, z której na pewno zadowoleni będą użytkownicy obiektu. Przewidziano ławki, stojaki na rowery oraz liczne kosze na śmieci. Zmotoryzowanych ucieszy fakt, że mogą zostawić auto na nowym parkingu. Zadbano także o retencję wody, deszczówka będzie wykorzystywana do późniejszego podlewania parku. 
Obiekt znajduje się między ulicami Forteczną, Romana Maya i Okopową.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA