Powstanie drugi etap Starołęckiej Dolinyźródło: Materiały inwestora

Powstanie drugi etap Starołęckiej Doliny

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Firma Budnex rozpoczęła realizację drugiego etapu osiedla Starołęcka Dolina na poznańskiej Starołęce. W kolejnym etapie położonej przy ulicy Śliskiej inwestycji powstanie 89 mieszkań. Nowy budynek zostanie oddany do użytku pod koniec 2018 roku.
Drugi etap inwestycji, to kontynuacja dużego projektu wielorodzinnego, który ma docelowo powstać przy ulicy Śliskiej. Firma Budnex chce w tym miejscu wybudować blisko 350 mieszkań. Pierwsze 105 zostanie oddanych do użytku już jesienią tego roku. Wraz budową osiedla inwestor zmodernizuje również drogę dojazdową do inwestycji od strony ul. Maya. – Drugi etap Starołęckiej Doliny architektonicznie będzie nawiązywał do realizowanych obecnie budynków. W przypominającym kształtem literę L obiekcie, o zróżnicowanej wysokości od 3 do 6 kondygnacji mieszkalnych znajdzie się 89 lokali – mówi Jakub Stasiuk, kierownik budowy. – Obecnie jesteśmy na etapie wykonywania płyty fundamentowej pod budynkiem – dodaje. W realizowanym obiekcie znajdą się mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe o powierzchni od 33 do 68 mkw. Tak jak w poprzednich inwestycjach firmy Budnex, tak i tu jest możliwość łączenia lokali w większe mieszkania, których powierzchnia może sięgnąć ponad 100 mkw. 
W nowym budynku nie zabraknie tak charakterystycznych dla tego inwestora przestronnych, narożnych balkonów. Warto zaznaczyć, że wszystkie, nawet te najmniejsze mieszkania będą miały balkony, a ich powierzchnia wyniesie od 6 do nawet 30 mkw. w zależności od mieszkania. Sam budynek wyposażony zostanie w cichobieżne windy, a także instalację domofonową, internetową i telewizyjną. Ponadto  w przyziemiu inwestycji powstanie 37 indywidualnych garaży.
Nie bez znaczenia dla przyszłych mieszkańców Starołęckiej Doliny jest fakt, że nieopodal osiedla ma powstać nowa linia tramwajowa od Ronda Żegrze do planowanej pętli przy ul. Falistej. Obecnie opracowywany jest już projekt budowlany tej inwestycji, a sama realizacja nowej linii tramwajowej przewidziana została na lata 2018-2020.
REKLAMA
Warto zaznaczyć, że już jesienią do użytku zostaną oddane dwa budynki z pierwszego etapu inwestycji. Znalazło się tam 105 mieszkań wraz z indywidualnymi garażami, a blisko 50 proc. z lokali ma już nowych właścicieli. W ofercie nadal są mieszkania o metrażu od 34 do 72,5 mkw. Obecnie na pierwszym etapie osiedla inwestor wykonuje prace wykończeniowe w częściach wspólnych budynków, a także te związane z zagospodarowaniem terenu. 
Starołęka przez wiele lat była niedoceniana przez inwestorów. Jej poprzemysłowa przeszłość i nieco dalsze położenie od centrum Poznania sprawiły, że nadal jest tutaj dużo terenów inwestycyjnych dostępnych pod zabudowę wielorodzinną. Ostatnie lata wraz z planami rozbudowy infrastruktury komunikacyjnej sprawiły jednak, że powoli to wszystko zaczyna się zmieniać, a nowe osiedla już rosną. 
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA