Skanska buduje Nowy Rynek w Poznaniuźródło: Materiały inwestora

Skanska buduje Nowy Rynek w Poznaniu

Poznań
REKLAMA
Skanska rozpoczęła budowę drugiego budynku w ramach kompleksu wielofunkcyjnego Nowy Rynek, powstającego w pobliżu Dworca Głównego i Starego Miasta. Docelowo na obszarze 3,8 ha powstanie zabudowa o różnych funkcjach i nowy miejski rynek – przestrzeń dostępna dla wszystkich, sprzyjająca spotkaniom, rekreacji i rozrywce.
W sierpniu zeszłego roku Skanska rozpoczęła budowę pierwszego biurowca o powierzchni ok. 25 tys. mkw. Drugi budynek dostarczy niemal 12 tys. mkw. powierzchni biurowej. Budynek, którego realizacja właśnie się rozpoczyna, zostanie oddany do użytku w III kwartale 2019 r. I etap składający się z dwóch obiektów biurowych zaprojektowała Maćków Pracownia Projektowa.
Skanska zrealizowała już na świecie kilka dużych i złożonych projektów łączących budynki biurowe, mieszkaniowe, hotelowe i kulturalne. Mamy przykłady takich inwestycji m.in. w Sztokholmie, Malmo i Bostonie. Teraz, po raz pierwszy w historii naszej obecności w Europie Środkowo-Wschodniej, realizujemy projekt o mieszanej funkcji na taką skalę. Nowy Rynek powstanie w miejscu, które warto przywrócić Poznaniowi i mieszkańcom – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny biurowej spółki Skanska.
REKLAMA
Wszystkie budynki projektu Nowy Rynek będą ubiegać się o certyfikat "Obiekt bez Barier”. Oznacza to, że będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz nieposługujących się językiem polskim.
Nowy Rynek – kluczowe fakty i liczby:
  • Całkowita powierzchnia użytkowa: ponad 100 000 mkw.
  • W budowie: I budynek biurowy – 25 000 mkw. (zakończenie II kwartał 2019 r.), II budynek biurowy – 12 000 mkw. (zakończenie III kwartał 2019 r.).
  • Garaż pod I i II budynkiem dostarczy odpowiednio 267 + 125 miejsc parkingowych.
  • Certyfikacja: LEED Gold.
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A. 
  • Autor projektu architektonicznego dla dwóch budynków biurowych w budowie: Maćków Pracownia Projektowa.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA