DODAJ

Poznań: Skanska rozpoczęła budowę trzeciego biurowca kompleksu Nowy Rynek

Biura / Poznań
Poznań: Skanska rozpoczęła budowę
Orzech
2019-05-08 11:49:13
Skanska rusza z kolejną nową inwestycją w Poznaniu. W ramach kompleksu Nowy Rynek powstanie 14-piętrowy budynek biurowy, który zapewni ok. 27 000 mkw. nowoczesnej powierzchni użytkowej. Rozpoczęto także prace nad podziemnym parkingiem pod trzeci i czwarty budynek.

Kompleks Nowy Rynek jest zlokalizowany w centrum stolicy Wielkopolski.

Trzeci budynek, tak jak wszystkie pozostałe biurowce, będzie ubiegał się o certyfikat LEED Gold oraz "Obiekt bez Barier", który potwierdza, że zarówno on sam, jak i przestrzeń wokół niego są w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz ludzi nieposługujących się językiem polskim. 

Budowa, kolejnego, trzeciego już biurowca kompleksu Nowy Rynek możliwa jest dzięki szybkiej komercjalizacji pierwszych dwóch. 

Pierwszy budynek kompleksu Nowy Rynek o powierzchni ok. 25 tys. mkw. kupiła firma Franklin Templeton Investments. Z kolei drugi z nich z 12 tys. mkw. powierzchni biurowej został niemal całkowicie wynajęty.

Docelowo na obszarze 3,8 ha powstanie zabudowa o różnych funkcjach i nowy miejski rynek – przestrzeń dostępna dla wszystkich, sprzyjająca spotkaniom, rekreacji i rozrywce.