Skanska wmurowała kamień węgielny pod zielony biurowiec Malta House w Poznaniu

Skanska wmurowała kamień węgielny pod zielony biurowiec Malta House w Poznaniu

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

21 czerwca br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Malta House, pierwszy budynek biurowy w Poznaniu, który będzie certyfikowany w systemie środowiskowym LEED, i to na najwyższym, platynowym poziomie. Innowacyjne rozwiązania zastosowane przy jego projektowaniu i budowie pozwolą nie tylko stworzyć w biurach komfortowe środowisko pracy, ale jednocześnie ograniczyć zużycie energii i wody, tym samym obniżając koszty eksploatacji. Biurowiec, którego deweloperem jest Skanska Property Poland, zlokalizowany jest w centrum Poznania, z doskonałym dostępem do komunikacji miejskiej. Ze względu na położenie budynku w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Malta, przy projektowaniu biurowca dołożono starań, aby jak najlepiej wpisał się on w otaczający krajobraz. Dodatkowymi atutami budynku będą zielony dach z widokiem na jezioro i ogród w patio.

 

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się na placu budowy Malta House przy ulicy ks. Abpa Antoniego Baraniaka. Akt erekcyjny podpisali Jerzy Stępień, wiceprezydent miasta Poznania, Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland, Rafał Jaworowicz, dyrektor Oddziału Skanska S.A. oraz Katarzyna Zawodna, dyrektor Regionu Północ, Skanska Property Poland. Oprócz aktu erekcyjnego w specjalnej niklowej tubie umieszczono także strony tytułowe poznańskich gazet z 21 czerwca 2012 r.

 

Jestem dumny, że Malta House, nasz pierwszy projekt biurowy w Poznaniu, spełni najwyższe kryteria oceny budynków zrównoważonych. Ta wyjątkowa lokalizacja zasługuje na innowacyjny projekt zrealizowany z troską o środowisko naturalne – taki właśnie będzie Malta House” – powiedział Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.

REKLAMA

 

Obecny na uroczystości wiceprezydent Poznania Jerzy Stępień powiedział – „Ważnym czynnikiem zwiększającym atrakcyjność inwestycyjną Poznania dla nowoczesnych branż takich jak BPO, SSC czy R&D jest dostęp do powierzchni biurowej wysokiej klasy. Nowe budynki, powstałe zgodnie z najwyższymi standardami, ułatwiają przyciąganie do miasta nowych inwestorów i rozwój tych, którzy już w Poznaniu funkcjonują”.

 

Projekt architektoniczny Malta House, którego generalnym wykonawcą jest Skanska S.A., przygotowała pracownia Pentagram Architekci. Budynek będzie miał pięć kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 15 700 m2.  Najemcy będą mieli do dyspozycji 272 miejsca parkingowe dla samochodów, a także parking rowerowy oraz szatnie z prysznicami dla rowerzystów. Oddanie budynku do użytku planowane jest na trzeci kw. 2013 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA