Pierwszy budynek biurowy Skanska w Poznaniu w 92% wynajęty

Pierwszy budynek biurowy Skanska w Poznaniu w 92% wynajęty

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Malta House, pierwsza inwestycja biurowa Skanska Property Poland w stolicy Wielkopolski, jest już niemal w całości wynajęta. Począwszy od lutego, do poznańskiego budynku wprowadzą się trzy nowe firmy, a jedna rozszerzy zajmowaną powierzchnię. W transakcjach najmu pośredniczyła międzynarodowa agencja doradcza na rynku nieruchomości Savills. Komercyjny sukces projektu przyczynił się do startu kolejnej inwestycji Skanska w Poznaniu – kompleksu Maraton.

 

Malta House to 14 700 mkw. zielonej powierzchni biurowej. Jest to najbardziej malowniczo położony budynek Skanska Property Poland. Zlokalizowany nad brzegiem Jeziora Maltańskiego, oferuje biura z widokiem na jezioro, zielony taras widokowy na dachu oraz ogród w patio. W drugiej połowie ubiegłego roku inwestycję tę wybrały m.in. firmy PKP Informatyka, OpenText i Owens-Illinois (O-I). W lutym 2015 r. w strefie usługowej zostało otwarte regionalne biuro i showroom firmy Kinnarps – największego dostawcy mebli biurowych w Europie. W maju rozszerzenie dotychczas zajmowanej powierzchni o ponad 1 150 mkw. zaplanowała firma Ciber. W budynku znajdzie się również operator kantyny – Food Expert, działający pod marką Rotondo Kuchnie Świata. W sierpniu drugą placówkę w Polsce, liczącą 436 mkw., właśnie w Malta House otworzy szwedzki operator sieci całodobowych klubów fitness Fitness 24 Seven.

 

– „Budynek Malta House dobrze obrazuje filozofię zielonych projektów Skanska. Wyróżniony pierwszym platynowym certyfikatem LEED w Wielkopolsce, posiada wszystkie cechy wydajnego i komfortowego miejsca do pracy. Jest zlokalizowany na perspektywicznym rynku jednego z topowych miast regionalnych w Polsce, obok przystanków komunikacji miejskiej i centrum handlowego, wygodny dla pracowników i oszczędny w eksploatacji. Uwzględnienie w gronie najemców firm o takim profilu jak m.in. Fitness 24 Seven uzupełnia funkcjonalność obiektu i ułatwia zaplanowanie również czasu wolnego. Obecnie pracujemy nad kolejną taką inwestycją w Poznaniu – budynkiem Maraton” – komentuje Krzysztof Wilczek, dyrektor regionu w Skanska Property Poland.

 

REKLAMA

Za komercjalizaję Malta House odpowiada międzynarodowa agencja doradcza na rynku nieruchomości Savills.

 

– „Fitness 24 Seven uzupełni szereg udogodnień dostępnych dla najemców budynku Malta House oraz doskonale wpisze się w rekreacyjny charakter okolicy Jeziora Maltańskiego. Budynek jest już niemal w całości skomercjalizowany. Pozostało jedynie 1 168 mkw. powierzchni do wynajęcia”, mówi Piotr Skuza, Regional Manager w Zespole Reprezentacji Wynajmującego agencji Savills w Poznaniu, odpowiedzialny za wynajem powierzchni w budynku Malta House.

 

Sukces komercyjny Malta House, połączony z potencjałem poznańskiego rynku, przyczynił się do startu kolejnej inwestycji Skanska Property Poland. Na przełomie grudnia i stycznia firma rozpoczęła budowę projektu Maraton w ścisłym centrum miasta. Budynek ten będzie miał 6 pięter oraz dwie kondygnacje podziemne z ponad 300 miejscami parkingowymi. Zakończenie jego budowy planowane jest na czwarty kwartał 2016 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA