Przy ulicy Braniborskiej we Wrocławiu zrealizowana zostanie nowa, duża inwestycja mieszkaniowaPixabay

Przy ulicy Braniborskiej we Wrocławiu zrealizowana zostanie nowa, duża inwestycja mieszkaniowa

Orzech
Orzech
REKLAMA

W centrum Wrocławia, przy ulicy Braniborskiej planowana jest kolejna duża inwestycja mieszkaniowa. Tym razem swój nowy projekt w tej części stolicy Dolnego Śląska zrealizuje firma Dom Development Wrocław.

Inwestycja powstanie na działce po dawnej hurtowni Asot (adres: Braniborska 70-80), obok marketu niemieckiej sieci Lidl. Dom Development Wrocław otrzymał w dniu 18 maja pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z lokalami usługowymi i garażami wraz z rozbiórką istniejących na działce budynków. Deweloper zamierza zrealizować obiekt o łącznej kubaturze wynoszącej 114 119 m3, co sugeruje, że planowana inwestycja będzie bardzo duża.

GUNB
GUNB
GUNB
GUNB
fot. Mariusz Bartodziej
REKLAMA

Na razie deweloper nie zaprezentował oficjalnie wizualizacji swojej nowej inwestycji na tej działce ani nie informuje o szczegółach dotyczących przedsięwzięcia przy ul. Braniborskiej 70-80.

Za projekt inwestycji odpowiedzialna jest architekt Agnieszka Staszczyszyn ze znanej pracowni Group-Arch Sp. z o.o. z Wrocławia. Ta sama pracownia odpowiedzialna jest także za realizowaną tuż obok, nową inwestycję mieszkaniową Vantage Development S.A., przy ul. Legnickiej 36.

Zdjęcia hurtowni Ascot z 2020 roku:

fot. Filip Heliasz
fot. Filip Heliasz
Urząd Miejski we Wrocławiu

Przypomnijmy, pierwotnie na tej działce miała zainwestować firma BPI Real Estate Poland Sp. z o.o., jednak ostatecznie nie zdecydowała się na realizację swojego projektu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA