Rozkwit ulicy Braniborskiej i jej okolic. Tu nudy nie zaznasz!

Rozkwit ulicy Braniborskiej i jej okolic. Tu nudy nie zaznasz!

FILM
Artykuł sponsorowany
Braniborska
adresWrocław, Braniborska 10E
inwestorPROFIT Development
projektantQ2Studio
REKLAMA

Nietypowe koncepty gastronomiczne, koncerty muzyczne na najwyższym poziomie, nietuzinkowe instytucje kultury czy obiekty sportowe dla najbardziej wymagających. Przeżywająca swój renesans okolica ulicy Braniborskiej to świetne miejsce dla wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu miasta.

Jak wiecie z naszego poprzedniego artykułu na ten temat, rejon ulicy Robotniczej i Braniborskiej przechodzi obecnie dynamiczne zmiany. Dawne poprzemysłowe tereny zyskują drugie życie m.in. dzięki nowym inwestycjom mieszkaniowym, jak Braniborska – realizowana przez Profit Development czy infrastrukturalnym, jak choćby budowa trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór.

To jednak nie wszystko, bo okolica przeżywa także renesans pod względem oferty kulturalno-rozrywkowej, a mnogość możliwości spędzania wolnego czasu zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających osób, dla których liczy się przede wszystkim aktywny styl wielkomiejskiego życia.

fot. Tomasz Matejuk
Dobre jedzenie, świetna muzyka i błogi czas z przyjaciółmi

Sam Dworzec Świebodzki, przez lata kojarzony tylko z odbywającym się tam co niedzielę targowiskiem, powoli zmienia swoje oblicze. Latem bieżącego roku działalność rozpoczęła tam Hala Świebodzki, czyli wrocławski odpowiednik warszawskiej Hali Koszyki. To food court z wrocławskimi konceptami kulinarnymi i barem, który od pierwszego dnia przyciąga rzesze wrocławian.

Fanów nietypowych konceptów kulinarnych przyciąga też Nocny Targ Tęczowa, działający przy ulicy Tęczowej 65. W letnie miesiące to miejsce tętni życiem do wczesnych godzin porannych. Czekają tam na nas koncerty, kino letnie, pyszne drinki, strefa relaksu, strefa do tańca, weekendy tematyczne, rewelacyjne jedzenie i wiele innych atrakcji.

Od kilku lat we Wrocławiu trwa boom na beach bary i plaże miejskie, czyli miejsca, gdzie w upalne dni i ciepłe wieczory można zrelaksować się na leżaku, posłuchać dobrej muzyki, spotkać się z przyjaciółmi i po prostu miło spędzić czas. Ta moda nie ominęła okolic ulicy Braniborskiej. Przy ulicy Robotniczej 5 swoje miejsce znalazła bowiem Podróż, czyli bar stawiający bardzo mocno na ambitną i zróżnicowaną muzykę. W minionym sezonie letnim swoje koncerty zagrali tam m.in. Zamilska, PlanBe czy Rosalie.

Jeśli już jesteśmy przy występach muzycznych, nie można nie wspomnieć o Centrum Koncertowym A2 przy ulicy Góralskiej 5. To przestrzenne i klimatyczne miejsce, przystosowane do imprez kulturalnych i eventów; specjalnie wygłuszone i wyposażone w sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy najwyższej jakości. Nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj odbywają się najbardziej spektakularne koncerty we Wrocławiu.

REKLAMA

Sztuka współczesna i kawa na dachu schronu

Ci, którzy preferują kulturę w nieco innej formie, również znajdą w okolicy ulicy Braniborskiej szereg interesujących propozycji. To przede wszystkim Muzeum Współczesne Wrocław, działające w schronie przeciwlotniczym przy placu Strzegomskim, wybudowanym w 1942 roku według projektu Richarda Konwiarza. Sam budynek w sobie to nie lada gratka dla miłośników architektury, ale równie ciekawie jest w środku.

MWW wystawia, popularyzuje i gromadzi zbiory sztuki współczesnej, a dodatkową atrakcją jest niewątpliwie Café Muzeum, czyli jedyne w swoim rodzaju miejsce we Wrocławiu, zlokalizowane na dachu schronu. To oszklona rotunda, gdzie można miło spędzić czas ze znajomymi czy umówić się na biznesowe spotkanie. Wielkim atutem kawiarni jest duży taras, z którego można podziwiać panoramę tętniącego życiem Wrocławia. A tuż po wyjściu ze schronu trafimy na wyjątkową rzeźbę "Pociąg do nieba".

Ci, którzy kulturę chcą nie tylko podziwiać, ale i praktykować, znajdą z kolei w okolicy Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego przy ulicy Braniborskiej 59 czy Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego przy placu Jana Pawła II.Tańcz i ćwicz!

Okolice ulicy Braniborskiej to również znakomite miejsce do życia dla wszystkich lubiących ruch. Działa tu bowiem szereg szkół tańca, jak choćby Street Dance Academy przy ulicy Nabycińskiej 19, Studio Tańca La Rosa Negra przy ulicy Braniborskiej 14, Akademia Tańca Esens przy ulicy Robotniczej 70 czy Szkoła Tańca Just Move przy ulicy Braniborskiej 58-68.

W Galerii Wnętrz Domar znajdziemy z kolei jeden z największych we Wrocławiu klubów Fitness Academy o powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych, z przestronnym studiem fitness, studiem Indoor Cycling, a także strefami cardio, treningu funkcjonalnego, strefą ciężarów i stretchingu.

Nieopodal, przy ulicy Braniborskiej 70, działa klub Mjollnir Training, specjalizujący się w systemie treningowym Crossfit, a oprócz systemu treningowego opartego o ruchy funkcjonalne, klub należy także do Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Nieco dalej, ale wciąż w zasięgu krótkiego spaceru, znajdziemy także Centrum Sportowe Hasta la Vista przy ulicy Góralskiej 5. To nowoczesny kompleks sportowy, umożliwiający trenowanie squasha, badmintona, tenisa stołowego oraz kształtowanie sylwetki na siłowni i podczas zajęć fitness.

Nudy nie zaznasz

Oferta kulturalna, rozrywkowa i sportowa w okolicy ulicy Braniborskiej nie przestaje się rozwijać, a kolejne obiekty i lokale wyrastają jak grzyby po deszczu. Jedno jest pewne: wrocławianie, którzy wybiorą tę lokalizację jako swoje miejsce do życia, na nudę narzekać nie będą.

Nie mówiąc już o tym, że po krótkim spacerze, możemy znaleźć się w Dzielnicy Czterech Świątyń, czyli jednym z najmodniejszych miejsc we Wrocławiu. To zagłębie urokliwych kawiarni, tętniących życiem pubów i klubów czy restauracji serwujących wyśmienite danie z różnych zakątków globu. To również tam funkcjonuje Kino Nowe Horyzonty, stawiające na autorski repertuar, w którym co roku odbywają się przyciągają rzesze kinomanów festiwale Nowe Horyzonty czy American Film Festival.