Braniborska. Żyj nowocześnie i komfortowo w sercu miasta  źródło: Materiały inwestora

Braniborska. Żyj nowocześnie i komfortowo w sercu miasta

FILM
Artykuł sponsorowany
Braniborska
adresWrocław, Braniborska 10E
inwestorPROFIT Development
projektantQ2Studio
REKLAMA
Zaprojektowana z myślą o maksymalnej funkcjonalności, wyróżniająca się atrakcyjną architekturą, stawiająca na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania – taka będzie Braniborska, czyli najnowsza inwestycja Profit Development, powstająca w dynamicznie zmieniającym się Śródmieściu Świebodzkim.
Okolice ulicy Robotniczej i Braniborskiej to obecnie jedno z najgorętszych inwestycyjnie miejsc na mapie Wrocławia. Powstaje tu m.in. Trasa Autobusowo-Tramwajowa, która połączy okolice placu Orląt Lwowskich z Nowym Dworem – o skali przedsięwzięcia najlepiej świadczy fakt, że to największa inwestycja w infrastrukturę dla komunikacji zbiorowej w powojennej historii Wrocławia.

Miasto krótkich odległości

Już kilka lat temu wrocławski magistrat zaprezentował koncepcję Nowego Śródmieścia Świebodzkiego, w myśl której obszar ponad 70 hektarów, na który składają się tereny poprzemysłowe i pokolejowe, zyska drugie życie. Przywrócona zostanie tam m.in. funkcja mieszkaniowa-usługowa czy biurowa, uzupełniona przez nowe tereny zielone (parki, skwery, zieleńce czy bulwary), połączone z już istniejącym systemem zieleni, a także system przestrzeni publicznych, z nowymi strefami ruchu pieszych czy rowerzystów.
W tę wizję urbanistyczną, opartą o ideę miasta krótkich odległości, w którym mieszkańcy mają dostęp do gęstej sieci komunikacji zbiorowej, rowerowej i pieszej, doskonale wpisuje się Braniborska, najnowsza inwestycja wrocławskiej firmy deweloperskiej Profit Development. Znajdzie się w niej 225 mieszkań, 7 lokali usługowych oraz blisko 180 miejsc postojowych w halach garażowych.

– Nasi klienci będą mieć blisko do takich obiektów jak sklepy, restauracje, kluby, pracownie rzemieślnicze usytuowane głównie w parterach budynków wzdłuż ulic i placów. Mieszkańcy na co dzień żyć będą w sąsiedztwie ważnych dla całego miasta przestrzeni publicznych oraz obiektów o znaczeniu historycznym i symbolicznym dla Wrocławia – zaznacza Artur Smoleń, dyrektor sprzedaży w Profit Development.


Chill out, troska o środowisko i komfort mieszkańców
Jak podkreślają przedstawiciele dewelopera, na wyjątkowość budynku i jego funkcjonalności składa się wiele cech, ale trzy wśród nich są kluczowe. 
– Pierwsza to przygotowana na dachu budynku strefa chill out. Czasami żeby zobaczyć więcej, trzeba wejść nieco wyżej. Mieszkańcy Robotniczej będą mogli w pełni korzystać ze swojego nowego domu, z dachem włącznie. Jest coś fascynującego w tych przestrzeniach, zwykle pozamykanych i niedostępnych. Może to widok tętniącego miasta, a może poczucie, że wyżej jest już tylko niebo. Dlatego zamiast zamykać, tworzymy na dachu przestrzeń otwartą dla wszystkich, pełną leżaków i roślin, czekającą by z niej skorzystać. Będzie to miejsce relaksu, w którym mieszkańcy będą mogli spotkać się ze sobą i swoimi przyjaciółmi, obserwując pędzące miasto – podkreśla Artur Smoleń.
Drugi aspekt to projektowanie z myślą o przyszłości. 
– Jesteśmy świadkami dynamicznych zmian przyzwyczajeń wynikających z troski o środowisko naturalne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w wielu sytuacjach samochód jest niezastąpiony, dlatego nie rezygnujemy z miejsc parkingowych, ale idziemy o krok dalej, dając mieszkańcom Braniborskiej możliwość zamontowania indywidualnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych przy miejscach postojowych. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale też ekologiczne i przyszłościowe – zaznacza Smoleń
REKLAMA
Deweloper dostrzega jednak również fakt, jak bardzo popularne staje się poruszanie po mieście rowerem, który uchodzi obecnie za najtańszy i najzdrowszy środek transportu, a często również najszybszy. 
- Dlatego na Robotniczej to właśnie dla rowerów powstanie najwięcej przestrzeni i udogodnień. Na mieszkańców będzie czekać 149 zadaszonych miejsc rowerowych oraz stacje naprawcze, które pozwolą przygotować rower do bezpiecznej jazdy – zapowiada Artur Smoleń.
Trzecią istotną kwestią – jak podkreślają przedstawiciele Profit Development – jest troska o komfort mieszkańców. 
– Drzwi w częściach wspólnych otwierane będą w systemie "hands free", który ułatwia mieszkańcom wejście do budynku i poruszanie się po nim bez konieczności używania kodów i kluczy do poszczególnych drzwi. Przestronne strefy wejściowe w połączeniu z cichobieżnymi windami ułatwią wygodne poruszanie się po budynku nawet w trakcie przeprowadzki. Deska tarasowa na balkonach umili korzystanie z dużych, o powierzchni nawet do 29 mkw., balkonów, a okna z dodatkową powłoką odbijającą promienie cieplne pozytywnie wpłyną na komfort termiczny mieszkań latem – wylicza Artur Smoleń.
Elegancka i subtelna architektura
Za projekt budynku, który wyróżnia się atrakcyjną architekturą i wysokiej jakości wykończeniem, odpowiada pracownia Q2 Studio. Jak podkreślają przedstawiciele dewelopera, czysta forma białej elewacji wzbogacona wyraźną strukturą o geometrycznych wzorach tworzy spójną i nowoczesną bryłę budynku. A rytmiczne podziały pionowe i poziome w połączeniu ze szkłem nadają elewacji lekkości. 
– Wszystkie projekty wybieramy na drodze konkursu. Ten projekt ujął nas swoją elegancją i subtelnością, której wciąż tak mało wokół nas. Uważamy, że wyjątkowe miejsca wymagają wyjątkowej oprawy, którą tworzy architektura. W tym wypadku architekci wykazali się dużym wyczucie proporcji i skali, co ostatecznie sprawia, że budynek się po prostu podoba – dodaje Artur Smoleń.
Termin zakończenia budowy Braniborskiej to grudzień 2022 roku. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.profitdevelopment.com.pl.
REKLAMA