Radom czeka na nowy wiadukt

Radom czeka na nowy wiadukt

Radom
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Prawdopodobnie za dwa lata kierowcy będą mogli ominąć przejazd kolejowy na ulicy Młodzianowskiej w Radomiu nowym wiaduktem. Jeszcze przez miesiąc firmy mogą składać oferty na budowę przedłużenia tej ulicy oraz budowę węzła drogowego nad linią kolejową.

Igor Marszałkiewicz, wiceprezydent Radomia, mówi że przetarg jest najważniejszym postępowaniem od czasu wyłonienia wykonawcy obwodnicy południowej. W tym roku planowana jest przebudowa odcinka ulicy Młodzianowskiej od Gdyńskiej do torów kolejowych wraz z budową wiaduktu nad linią kolejową nr 8. Ponadto za skrzyżowaniem z torami zbudowany będzie nowy odcinek ulicy Młodzianowskiej aż do ulicy Cisowej.

 

– Poprowadzona częściowo nowym śladem ulica Młodzianowska ułatwi komunikację mieszkańcom południowych dzielnic miasta. Kierowcy jadący stamtąd do Śródmieścia muszą obecnie jeździć przez rondo Dmowskiego, które jest mocno obciążone – wyjaśnia wiceprezydent.

 

W ramach inwestycji pojawi się w mieście nowe skrzyżowanie z ulicą Jana Pawła II. Powstaną tam szerokie rozjazdy z wydzielonymi prawoskrętami. Nowa ulica Młodzianowska będzie przecinać obwodnicę południową. Druga z tras zostanie poprowadzona górą, a na dole znajdzie się rondo.

REKLAMA

 

Ważną częścią inwestycji będzie budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową. Obiekt wraz z całym węzłem drogowym umożliwi skomunikowanie ścisłego centrum Radomia z obwodnica południową oraz pozwoli w przyszłości połączyć nowy ślad ulicy Młodzianowskiej z projektowanym aktualnie pierwszym etapem trasy N-S.

 

Budowa wiaduktu nad linią kolejową oraz nowej jezdni ulicy Młodzianowskiej będzie wykonywana jednocześnie. Wyjątek stanowić będzie skrzyżowanie zaleją Jana Pawła II oraz istniejący fragment ulicy Młodzianowskiej od Cisowej do Armii Ludowej. Inwestycja zostanie zrealizowana prawdopodobnie w 2015 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA