Rozstrzygnięto konkurs architektoniczno-urbanistyczny na nowy budynek Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie BE DDJM Architekci

Rozstrzygnięto konkurs architektoniczno-urbanistyczny na nowy budynek Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

WIZUALIZACJE
REKLAMA

W poniedziałek 12 września br. w Pawilonie Dydaktyczno-Sportowym UEK odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na nowy budynek dydaktyczno-konferencyjny UEK. Zwyciężył projekt krakowskiej firmy BE DDJM Architekci Sp. z o.o.

Jak podkreślił JM Rektor dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK, zwycięski projekt spełnia nie tylko walory estetyczne i funkcjonalne, ale jest także wyposażony w rozwiązania przyjazne dla środowiska. Podkreślił, że jego realizacja będzie wspaniałym sposobem uczczenia 100-lecia istnienia Uczelni (1925-2025).

Pani Katarzyna Wysocka, Dyrektor Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa w swoim przemówieniu przekazała, że nowy budynek będzie emanacją tego, co w Krakowie jest ważne i określa miasto. Łączy tradycję z nowoczesnością i tworzy niepowtarzalny klimat. Również dr Krzysztof Głuc zauważył, że nowy budynek wśród innych obiektów kampusu będzie łączył to, co wielkie z przeszłości, z tym, co wielkie w przyszłości.

Zwycięski projekt zyskał uznanie Sądu Konkursowego głównie za oryginalną i udaną próbę uzupełnienia układu urbanistycznego oraz dostosowanie gabarytu budynku do skali sąsiadującej zabudowy, uzyskane poprzez rozbicie budynku na kilka mniejszych brył o zróżnicowanych wielkościach. Brane pod uwagę było także udane, subtelne podkreślenie głównego wejścia do budynku oraz prostota i elegancja formy i detalu architektonicznego.

Zwycięski projekt konkursowy pracowni BE DDJM Architekci Sp. z o.o. z Krakowa:

BE DDJM Architekci
BE DDJM Architekci
BE DDJM Architekci
REKLAMA
BE DDJM Architekci
BE DDJM Architekci
BE DDJM Architekci

Po ogłoszeniu wyników przez dr. inż. arch. Rafała Zawiszę, prof. PK oraz Sekretarza Organizacyjnego Konkursu – arch. Zbigniewa Maćkowa, makieta projektu, który otrzymał pierwsze miejsce, została przeniesiona do makiety "matki", przedstawiającej cały Kampus UEK.

W konkursie udział wzięło 39 zespołów, dopuszczono 37 z nich. Do pierwszego etapu zakwalifikowano 17 zespołów, a do drugiego 5. Oprócz nagrody głównej, przyznano jeszcze wyróżnienie dla projektu autorstwa TEKTONIKA ARCHITEKCI Sp. z o.o. Sp. k., dwa drugie miejsca równorzędnie dla projektów firmy WXCA Sp. z o.o. i JSK Architekci Sp. z o.o., oraz nagrodę honorową dla pracy firmy Bartosz Dendura Pracownia Architektoniczna studio4SPACE.

Wystawę pokonkursową można oglądać do 20 października br. w Pawilonie Dydaktyczno-Sportowym.

Warto wspomnieć, że to nie koniec rozwoju infrastruktury Kampusu Uczelni. Jak zapowiedział Rektor UEK, za dwa tygodnie odbędzie się rozstrzygnięcie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy projektu Centrum Obsługi Studenta.

Źródło: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA