Rusza budowa gorzowskiego Power Center Acteeum i Equilis Materiały prasowe

Rusza budowa gorzowskiego Power Center Acteeum i Equilis

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma CFE Polska została wybrana przez Acteeum i Equilis na generalnego wykonawcę nowego, dużego centrum handlowego w Gorzowie Wielkopolskim, w województwie lubuskim.

Park handlowy Power Center w Gorzowie Wielkopolskim powstanie przy ul. Walczaka, na działce o powierzchni 8 ha i będzie mieć 25 tys. mkw. powierzchni najmu. Proces komercjalizacji jest na ukończeniu, a otwarcie obiektu jest zaplanowane na III kwartał 2024 roku.

Projekt regionalnego centrum handlowego w Gorzowie Wielkopolskim realizowany przez Acteeum wspólnie z Equilis, przyciąga najbardziej znane i cenione marki na rynku, zapewniając niezwykle atrakcyjną ofertę zakupową swoim przyszłym klientom. Dzięki podpisanym ostatnio umowom, do grona najemców Gorzowskiego Power Center dołączyły marki Cropp, House, Jysk, Diverse, Tedi, oraz Maxi Zoo.

Nowe centrum zaoferuje ponad 30 sklepów, w tym wolnostojący salon marki Decathlon i supermarket Biedronka. Projekt uwzględnia parking na około 800 pojazdów oraz infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych. Przewidziano również strefy relaksu, rozrywki, gier i zabaw oraz gastronomii. W sąsiedztwie jest realizowany niezależnie hipermarket Selgros.

Sklepy nowych najemców doskonale wpisują się w już zapewniony asortyment centrum handlowego i udostępnią go w niezwykle dogodnej dla mieszkańców Gorzowa oraz regionu lokalizacji. Obejmą one łącznie prawie 3700 mkw. i wraz z pozostałymi markami, które już podpisały swoje umowy najmu – m.in. Sinsay, Decathlon, Biedronka, CCC, HalfPrice, New Yorker czy Martes Sport – tworzą już niemal kompletną ofertę gorzowskiego centrum handlowego.

Ogromne zainteresowanie, jakim cieszy się nasz gorzowski projekt to wynik zarówno fantastycznych atutów powstającego centrum handlowego jak i doskonałej współpracy oraz zaufania, jakim cechują się nasze relacje z najemcami. Dlatego też niezwykle satysfakcjonujące są umowy najmu z kolejnymi znanymi i lubianymi przez klientów markami, które zawarliśmy w ostatnich tygodniach. Do naszego projektu dołączyły właśnie marki modowe grupy LPP oraz Diverse a także inne, sprawiając, że oferta zakupowa gorzowskiego Power Center nie będzie miała sobie równych tak w mieście jak i regionie. Równolegle dopinamy także na ostatni guzik ostatnie już umowy, za sprawą których komercjalizacja obiektu nabierze już ostatecznego kształtu. – mówi Tomasz Jopkiewicz, Leasing Director w Acteeum Central Europe.

Gorzowski projekt, to zaprojektowane z niezwykłym rozmachem centrum handlowe o charakterze regionalnym, jakiego nie ma dotąd w całym regionie, posiadające pozwolenie na budowę. Wyjątkowość projektu zapewnia jego skala, 25 000 m. kw. GLA, wielość, różnorodność i atrakcyjność planowanych sklepów oraz doskonała lokalizacja. Gorzowskie centrum handlowe zapewni klientom także 800 miejsc parkingowych. Powstanie ono w bezpośrednim sąsiedztwie realizowanego niezależnie hipermarketu Selgros oraz stacji benzynowej wiodącej marki.

Gorzów Power Center będzie pierwszym i jednocześnie największym tego typu kompleksem handlowym w Gorzowie Wielkopolskim oraz otaczającym regionie. Kompleks powstanie na działce o pow. 8 ha, zlokalizowanej przy ulicy Walczaka, jednej z głównych dróg wjazdowych do centrum miasta. Umiejscowienie centrum handlowego zapewnia doskonałe skomunikowanie z centrum Gorzowa oraz regionem.

REKLAMA
Materiały prasowe

Power center w Gorzowie to kolejny wspólny projekt Acteeum i Equilis, po inwestycjach w Chełmie i Andrychowie.

– Nasz gorzowski projekt, stanowi z jednej strony wyraz naszego zaangażowania w budowanie portfela inwestycji Equilis w Polsce, z drugiej zaś przekonania że polski rynek parków handlowych jest silny i ma wspaniałe perspektywy rozwoju – wyjaśnia Xavier Pierlet, chief investment officer Equilis Europe.

Obiekt będzie certyfikowany w standardzie BREEAM na poziomie Excellent.

O inwestorach:

Equilis to europejska firma deweloperska założona w 2006 roku przez Carla Mestdagha. Od samego początku kwestie środowiskowe i społeczne były stopniowo i w coraz większym zakresie włączane do procesu rozwoju. Firma rozwija i wspiera ambitne projekty. Obejmują one zarówno obiekty handlowe i mieszkaniowe, jak i biura, renowację dawnych terenów przemysłowych, obiektów mieszkalnych dla osób starszych lub studentów, przestrzeni rekreacyjnych, przestrzeni kulturalnych i publicznych oraz wielu innych. Jej zróżnicowane i szerokie portfolio rozciąga się na całą Europę z biurami w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Polsce i Niemczech. W ciągu 16 lat Equilis wybudował ponad 400 000 m² nieruchomości, w tym 1500 lokali mieszkalnych, a 500 000 m² jest w przygotowaniu, w tym 4000 lokali mieszkalnych. Portfolio Equilis obejmuje już dwa obiekty handlowe w Polsce: Galerię Chełm, która została oddana do użytku w marcu 2020 roku oraz Galerię Andrychów, oddaną do użytku w listopadzie 2021 roku i sprzedaną w 2022 roku za 40 mln euro. W planach dewelopera są także obiekty mieszkaniowe w Polsce.

Acteeum Group to prywatna międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w Polsce, podejmująca się całego procesu deweloperskiego, począwszy od wyboru odpowiednich działek pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, zarządzania i sprzedaży obiektów.Podejście Acteeum do projektów opiera się na bogatym doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Firma jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, w tym CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis oraz inwestorów prywatnych. Acteeum koncentruje się na realizacji wielkopowierzchniowych obiektów handlowych oraz projektów mieszkaniowych. Acteeum zarządza portfelem gruntów i negocjuje zakup kolejnych działek pod budowę centrów handlowych, parków handlowych, zabudowy mieszkaniowej oraz obiektów wielofunkcyjnych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA