Rusza budowa wielkiego kompleksu magazynowo-przemysłowego CTPark Warsaw West Materiały prasowe

Rusza budowa wielkiego kompleksu magazynowo-przemysłowego CTPark Warsaw West

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Deweloper i inwestor CTP rozpoczyna budowę kompleksu magazynowo-przemysłowego w podwarszawskich Wiskitkach, w powiecie żyrardowskim. CTPark Warsaw West będzie czwartą inwestycją firmy zlokalizowaną w województwie mazowieckim.

CTPark Warsaw West będzie obiektem typu cross dock, który stanie na działce o powierzchni ponad 50 ha. W ramach kompleksu CTP wybuduje cztery budynki, a w planach jest również piąty. Cała inwestycja ma zaoferować łącznie ponad 233 000 mkw. przestrzeni odpowiadającej potrzebom najemców z sektorów logistyki i produkcji. Deweloper planuje też, w ramach realizacji tego projektu, uzupełnić go o format Clubhousewielofunkcyjną przestrzeń dostępną dla społeczności parku, ale także okolicznych mieszkańców. Inicjatywa ta to jeden z wyróżników oferty CTP, wspierający szczególnie mocno budowanie ogólnie rozumianego „community”. CTPark Warsaw West będzie pierwszym projektem firmy w Polsce rozbudowanym o ten moduł.

– Mazowieckie stanowi jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji dla operatorów logistycznych i firm produkcyjnych również dzięki dostępności siły roboczej. By zapewnić im infrastrukturę do dalszego rozwoju, zdecydowaliśmy o silnej ekspansji CTP w tym regionie. Trzy z naszych podwarszawskich projektów: w Kobyłce, Mszczonowie i Czosnowie zostaną oddane do użytku w najbliższych miesiącach. Nasz najnowszy projekt – CTPark Warsaw West – zarazem czwarty w tym gronie, jest odpowiedzią na narastający trend regionalizacji operacji produkcyjno-magazynowych i skracania łańcuchów dostaw, a jednym z jego niewątpliwych atutów będzie format umożliwiający przeładunek kompletacyjny – wyjaśnia Bogi Gabrovic, CFO w CTP Poland.

Najnowsza inwestycja CTP położona jest tuż przy samym węźle autostrady A2 i w sąsiedztwie planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Materiały prasowe
REKLAMA

Zgodnie z projektem dachy budynków są przystosowane do zabudowy instalacjami fotowoltaicznymi, które dadzą zieloną energię dla całego kompleksu. Budynki zostaną wyposażone w systemy monitorowania oraz zarządzania zużyciem mediów i energii, co przysporzy korzyści najemcom oraz inwestorowi. W kompleksie przewidziane jest zainstalowanie ładowarek dla samochodów elektrycznych DC, które spełnią wszelkie wymagania najemców.

Najemcy otrzymają też pełną swobodę w zakresie aranżacji modułów biurowych, które są kluczowe dla wsparcia codziennych operacji biznesowych. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu CTPark Warsaw West jest firma Atlas Ward Polska.

– W wyniku dynamicznego wzrostu, portfel klientów Atlas Ward Polska stale się powiększa. Jesteśmy dumni, że CTP dołączyło do grona naszych partnerów biznesowych. Pierwsza z pięciu planowanych przez inwestora hal na terenie CTPark Warsaw West projektowana jest w systemie BIM i zostanie zrealizowana przez nasz zespół w niespełna siedem miesięcy. Bogate portfolio dotychczasowych projektów Atlas Ward Polska potwierdza nasz profesjonalizm i wszechstronność w realizacji tego typu obiektów – mówi Mateusz Hlawaczek, Dyrektor Oddziału Poznań w Atlas Ward Polska.

Materiały prasowe

Pierwszy z budynków CTPark Warsaw West zostanie oddany do użytkowania w III kw. 2023 roku. Wieloetapowy charakter inwestycji pozwoli najemcom na długoterminowy rozwój w ramach jednej lokalizacji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA