Ruszyła budowa  kompleksu Mountpark Wrocław źródło: Mountpark Wrocław

Ruszyła budowa kompleksu Mountpark Wrocław

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
W podwrocławskich Pietrzykowicach w gminie Kąty Wrocławskie ruszyła budowa kolejnego wielkiego kompleksu magazynowo-logistycznego w aglomeracji wrocławskiej. Inwestorem jest międzynarodowa firma Mountpark Logistics.
Aktualnie realizowany jest pierwszy etap tej wielkiej inwestycji. Na terenie budowy nowego kompleksu Mountpark Wrocław postawiono właśnie pierwszą kolumnę pod budowę hali magazynowej. 
REKLAMA
Materiały inwestora
Powierzchnia pierwszego etapu tej inwestycji to 34 892 mkw. Park docelowo będzie dysponował powierzchnią 140 tys. mkw. magazynów na wynajem. Ma ona sprostać systematycznie rosnącemu zapotrzebowaniu regionu Dolnego Śląska na krajowe i regionalne centra usług dystrybucyjnych. Zakończenie pierwszej fazy inwestycji planowane jest na listopad 2021 roku.

– Wrocław jest doskonałą lokalizacją logistyczną. Inwestujemy tu, ponieważ naszym celem jest zaoferowanie klientom najwyższego standardu w zakresie rozwiązań logistycznych  komentuje Piotr Michalski, dyrektor w Mountpark.Inwestycja powstanie w miejscowości Pietrzykowice-Rybnica, w gminie Kąty Wrocławskie (woj. dolnośląskie), kilkanaście kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia.

Obiekt, zaprojektowany według założeń zapewniających maksymalną wydajność operacyjną, będzie miał 12 m wysokości w świetle, nośność stropu 70 kN/mkw. i posiadał strzeżony plac manewrowy o głębokości do 57 m. Zostanie on zbudowany zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM na poziomie "very good". Dzięki wielu udogodnieniom budynek zapewni pracownikom komfortowe środowisko pracy.Jednym z największych atutów obiektu będzie również jego lokalizacja. Strategicznie umiejscowiony, tuż przy węźle na autostradzie A4Mountpark Wrocław oferuje łatwy dostęp do głównych ośrodków komercyjnych w Polsce, a także szybki dojazd do granicy z Niemcami i Czechami.


 Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie inwestycji we Wrocławiu, ponieważ jest to doskonała lokalizacja pod względem logistycznym, która oferuje duże możliwości naszym klientom zarówno w Polsce, jak i na całym rynku Europy Środkowej. Nasz nowy magazyn został zaprojektowany zgodnie z tą samą – wysokiej jakości – specyfikacją techniczną, którą sprawdziliśmy wcześniej w Europie Zachodniej. Jesteśmy przekonani, że jej założenia zagwarantują realizację operacji logistycznych zgodnie z założonymi harmonogramami – powiedział Justin Hildebrandt, CEO Mountpark.

Mountpark Logistics EU Sarl jest spółką joint-venture, zawiązaną przez Mountpark Finco i USAA Realco  Europe BV, holenderski oddział USAA Real Estate Company. Firma jest obecna w 7 krajach Europy.

Źródło: Mountpark Logistics

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA