Rusza rewitalizacja linii kolejowej 317 na odcinku Gryfów Śląski-Mirsk Koleje Dolnośląskie S.A.

Rusza rewitalizacja linii kolejowej 317 na odcinku Gryfów Śląski-Mirsk

Orzech
Orzech

Odcinek linii kolejowej 317 między Gryfowem Śląskim i Mirskiem jest jednym z przejętych w ostatnim czasie przez samorząd województwa od PKP PLK. W czwartek 27 kwietnia w urzędzie gminy i miasta w Gryfowie przekazano go wykonawcy, który przeprowadzi jego rewitalizację, tak aby wkrótce mógł on obsługiwać ruch pasażerski.

W spotkaniu uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

– Na Dolnym Śląsku prowadzimy ambitny i unikatowy w skali kraju projekt przywracania do życia nieczynnych dotychczas linii kolejowych. Zrewitalizujemy całą trasę kolejową z Gryfowa Śląskiego przez Mirsk do Świeradowa-Zdroju. Przywrócenie Kolei Izerskiej będzie miało duży i pozytywny wpływ na rozwój turystyki w tej części Dolnego Śląska. Do Gryfowa Śląskiego, Mirska oraz uzdrowiskowego Świeradowa Zdroju wrócą w niedalekiej przyszłości pociągi. Zyskają przede wszystkim mieszkańcy, dla których dostęp do kolei ułatwi codzienną komunikację w dojazdach do pracy, szkoły oraz miast w naszym województwie – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

REKLAMA