Odcinek linii kolejowej 317 między Gryfowem Śląskim i Mirskiem jest jednym z przejętych w ostatnim czasie przez samorząd województwa od PKP PLK. W czwartek 27 kwietnia w urzędzie gminy i miasta w Gryfowie przekazano go wykonawcy, który przeprowadzi jego rewitalizację, tak aby wkrótce mógł on obsługiwać ruch pasażerski.
W spotkaniu uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.
– Na Dolnym Śląsku prowadzimy ambitny i unikatowy w skali kraju projekt przywracania do życia nieczynnych dotychczas linii kolejowych. Zrewitalizujemy całą trasę kolejową z Gryfowa Śląskiego przez Mirsk do Świeradowa-Zdroju. Przywrócenie Kolei Izerskiej będzie miało duży i pozytywny wpływ na rozwój turystyki w tej części Dolnego Śląska. Do Gryfowa Śląskiego, Mirska oraz uzdrowiskowego Świeradowa Zdroju wrócą w niedalekiej przyszłości pociągi. Zyskają przede wszystkim mieszkańcy, dla których dostęp do kolei ułatwi codzienną komunikację w dojazdach do pracy, szkoły oraz miast w naszym województwie – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.






![Co słychać na budowie pierwszej podziemnej trasy tramwajowej w Warszawie? [FILMY]](https://investmap.pl/_i/gallery/184/56/693944_100x70.jpg)




![Pod Łodzią zostanie otwarty nowy, wielki park handlowy [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/100/100/694372_100x70.jpg)



![[Aglomeracja Wrocławska] Z Wrocławia dojedziemy pociągiem pod Ślężę. Jest umowa](https://investmap.pl/_i/image/131/3/28803_100x70.jpg)


![We Wrocławiu trwa rewitalizacja linii kolejowej w kierunku Sobótki i Świdnicy [FILM + ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/image/71/71/52295_100x70.jpg)


