We Wrocławiu trwa rewitalizacja linii kolejowej w kierunku Sobótki i Świdnicy fot. Jakub Zazula

We Wrocławiu trwa rewitalizacja linii kolejowej w kierunku Sobótki i Świdnicy

FILM + ZDJĘCIA
REKLAMA
PKP Polskie Linie Kolejowe realizują za blisko 200 mln zł rewitalizację linii kolejowej z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę. Inwestycja umożliwi dojazd z podwrocławskich miejscowości do miasta oraz weekendowe wycieczki w rejon m.in. Ślęży i Świdnicy.
Dla pasażerów rewitalizacja linii kolejowej nr 285 na odcinku WrocławŚwidnica oznacza połączenia koleją do Wrocławia Głównego, bez stania w korkach na drogach, m.in. z okolic Wojszyc, Ołtaszyna i Partynic oraz rejonu Kobierzyc, Domasławia, Bielan Wrocławskich. Linia przebiega przez Sobótkę Zachodnią, dlatego z odnowionej trasy z pewnością skorzystają turyści, wyjeżdżający się w rejon masywu Ślęży czy do Świdnicy. 
Podróż z Wrocławia do Świdnicy w zależności od liczby zatrzymań zajmie ok. 70 min. Na 14 przystankach między Wrocławiem a Świdnicą lepszy standard obsługi zapewnią wybudowane nowe perony. Po pracach tory, obiekty i urządzenia sterowania na 60 km odcinku umożliwią przejazd pociągów z prędkością 80–100 km/godz. Poziom bezpieczeństwa zwiększy przebudowa 39 przejazdów kolejowo-drogowych.
Materiały Inwestora
REKLAMA
Zdjęcia: Jakub Zazula

Komentarze (3)

Napisz komentarz
xdamian(gość)
Wybrano bardzo zły wariant tej rewitalizacji dla Wrocławia i całej aglomeracji. Jeden tor w poziomie 0, nie rozwiąże żadnego problemu komunikacyjnego , a stworzy co najmniej kilka nowych. Tam trzeba przynajmniej od-do Kobierzyc 2 tory, w obrębie miasta schowane do wykopu. Pozwoli to na budowę tramwaju na Jagodno i Ołtaszyn, Połączenie Ul.Agrestowej. DO tego potrzeby duży (minimum 500-1000 miejsc) parking P&R koło stacji Klecina.
Klecinczyk(gość)
@
Marcin
(gość)
A ciekawe jak regularny ruch pociągów zakorkuje Zwycięska ?
Nie da rady zakorkować czegoś co już jest zakorkowane. Przykładem może być nieotwarta butelka wina ;)
Marcin(gość)
A ciekawe jak regularny ruch pociągów zakorkuje Zwycięska ?
REKLAMA