Ruszyła realizacja kolejnej wielkiej inwestycji pod WrocławiemMateriały prasowe

Ruszyła realizacja kolejnej wielkiej inwestycji pod Wrocławiem

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna duży, zagraniczny inwestor zdecydował się zainwestować w województwie dolnośląskim, w okolicach Wrocławia. Tym razem jest to niemiecka firma ECE, która wybrała Polskę na swój pierwszy międzynarodowy projekt logistyczny. Inwestor zdecydował się na zakup około 15-hektarowego terenu na obrzeżach Kątów Wrocławskich, bezpośrednio przy autostradzie A4, na terenie Aglomeracji Wrocławskiej. Wybuduje duże centrum logistyczne.

ECE rozszerza swoją działalność na rynku nieruchomości logistycznych na rynek międzynarodowy. Swój pierwszy międzynarodowy projekt logistyczny firma zrealizuje w Polsce, wzmacniając tym samym swoją ugruntowaną już pozycję na polskim rynku, na którym obecna jest od 1997 roku i zarządza centrami handlowymi w największych polskich miastach.

Generalnym wykonawcą inwestycji została wybrana firma Atlas Ward Polska z Wrocławia. Hala o powierzchni ponad 79,4 tys. mkw. powstanie na zlecenie ECE Work & Live. Inwestycja zlokalizowana w pobliżu Kątów Wrocławskich stara się o certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, w systemie Shell&Core.

Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie kilkaset kolejnych nowych miejsc pracy.

Materiały prasowe

Atlas Ward Polska przystępuje do kompleksowej realizacji kolejnego obiektu magazynowo-logistycznego

Inwestycja, na którą składa się zabudowa o powierzchni 79,4 tys. mkw. zlokalizowana jest na około 15-hektarowej działce i prowadzona będzie przez ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o., spółkę z założonej w 1965 roku Grupy ECE, pioniera na europejskim rynku inwestycji komercyjnych. ECE zarządza obecnie 200 centrami handlowymi o łącznej powierzchni ponad 7 mln mkw. Istniejąca od 1997 roku polska spółka Grupy ECE zarządza 9 centrami, m.in. Galerią Łódzką, Galerią Krakowską, Galerią Bałtycką, Silesia City Center i Avenidą w Poznaniu. W ramach ECE Work & Live prowadzone są projekty o charakterze logistycznym, mieszkaniowym, hotelowym i biurowym.

REKLAMA
Atlas Ward Polska

Teren, na którym zaplanowano realizację inwestycji został przygotowany przez SATOIA S.A. - spółkę specjalizującą się w pozyskiwaniu i przekształcaniu gruntów pod parki logistyczne i produkcyjne. SATOIA S.A. zrealizowała inwestycję drogową i infrastrukturę sieciową do przyległych działek i dalej uczestniczy w procesie realizacji budowy.

– Inwestycja ECE jest częścią kompleksu „Satoia Logistics Park” w Kątach Wrocławskich. Łączna powierzchnia całego parku to prawie 80ha. Cieszymy się, że uznany, zagraniczny inwestor wybrał właśnie tę lokalizację na swój pierwszy międzynarodowy projekt logistyczny w Polsce – mówi Marcin Tadeusz Ochyra, CEO SATOIA S.A.

– To kolejna inwestycja, którą wykonujemy dla lidera swojej branży. Oznacza to, że świadomi inwestorzy doceniają nasze doświadczenie i wysoki poziom specjalizacji w realizacji obiektów o charakterze przemysłowo-magazynowym – mówi Mariusz Górecki, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Atlas Ward Polska. – Jesteśmy tym bardziej dumni, że zaproponowany przez nas projekt aspiruje do certyfikatu BREEAM na tak wysokim poziomie. To potwierdzenie faktu, że Atlas Ward Polska jest także specjalistą w dziedzinie budowy wysokojakościowych, zrównoważonych i ekologicznych obiektów – dodaje.

Inwestycja ECE powstaje w pobliżu węzła łączącego autostrady A4 i A8, niecałe 100 km od polsko-czeskiej i 140 km do polsko-niemieckiej granicy. Jednak lokalizacja to tylko jeden z jej atutów. Projekt stara się także o certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, w systemie Shell&Core. Jego wydanie potwierdzi, że obiekt będzie zarówno przyjazny dla środowiska naturalnego, jak i komfortowy dla przyszłych użytkowników. Na jego terenie, częściowo zasilanym fotowoltaiką (około 60% powierzchni dachu będzie przystosowana do instalacji ogniw), pojawią się wiaty na rowery i ładowarki dla samochodów elektrycznych. Wszystko zgodnie z oczekiwaniami ECE, w imieniu którego firma Trebbi Polska będzie sprawować nadzór nad realizacją projektu.

Materiały prasowe

Kompleksowym wykonaniem instalacji (w tym m.in. elektrycznych i sanitarnych) oraz sieci zajmie się należąca do grupy Atlas Ward Polska Spółka Inplag. Przewidywany termin oddania obiektu do użytku to II kwartał 2024 roku.

Komentarze (3)

Napisz komentarz
bogumil.bacaje@gmail.com(gość)
Ale ktoś Niemcom te ziemię sprzedał. A przecież rządy aktualne są takie narodowo-konserwatywne według pracy niemieckiej.
Romancew(gość)
@
Bres
(gość)
Szwaby rekolonizuja Ziemie Odzyskane. Ciekawe dlaczego nie lokuja swych inwestycji na pasie wschodnim PL- mieliby blizej do przyjaciol z ukrowskich dywizji SS, oraz wagnerowcow
Dlaczego nie inwestuja w suwalskiem? Tam blisko do wszystkiego co ruskie, nawet płace są najniższe w pl.why? Warum?
Bres(gość)
Szwaby rekolonizuja Ziemie Odzyskane. Ciekawe dlaczego nie lokuja swych inwestycji na pasie wschodnim PL- mieliby blizej do przyjaciol z ukrowskich dywizji SS, oraz wagnerowcow
REKLAMA