Ryanair uruchomi nowe połączenia lotnicze z Krakowa do Tuluzy i Poznaniafot. Damian Daraż

Ryanair uruchomi nowe połączenia lotnicze z Krakowa do Tuluzy i Poznania

REKLAMA

Niskokosztowa irlandzka linia lotnicza Ryanair uruchomi w tegorocznym zimowym rozkładzie lotów nowe połączenia z Portu Lotniczego Kraków-Balice. Będą to loty do Tuluzy we Francji i do stolicy Wielkopolski – Poznania.

Loty Ryanair z Krakowa do Poznania będą realizowane od 30 października. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji cztery połączenia w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, soboty i niedziele.

Do francuskiej Tuluzy samoloty ze stolicy Małopolski rozpoczną loty od 1 listopada. Będą odbywały się dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty.

– Poznań z Krakowem łączą bliskie relacje miast biznesowych, nastawionych na szybki i nowoczesny rozwój gospodarczy. To także szansa dla rozwoju turystyki w Małopolsce i Wielkopolsce dwóch regionów o bogatym dziedzictwie kulturowym. Tuluza to kolejne francuskie miasto, które znajdzie się w bogatej ofercie połączeń Kraków Airport łączące stolicę Małopolski z regionem w południowo-zachodniej Francji – poinformował w czwartek, 9 czerwca prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

REKLAMA
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W 2021 roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów. Rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku – ostatnim przed pandemią – z usług Kraków Airport skorzystało łącznie ponad 8,4 mln podróżnych.

W aktualnie obowiązującym letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znalazły się połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii – zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i linie niskokosztowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA