90 mln zł wsparcia na niskoemisyjny transport miejski dla woj. lubelskiego. Zakup 20 trolejbusów, budowa niemal 6 km ścieżek rowerowych oraz modernizacja infrastruktury komunikacyjnej to tylko niektóre efekty projektów, które zostaną zrealizowane w Lublinie, Mełgwi oraz Głusku dzięki wsparciu Funduszy Europejskich.
Niestety, kolejna zła informacja z branży motoryzacyjnej w Polsce. Kolejna duża firma została zmuszona do redukcji zatrudnienia. Tym razem z problemami mierzy się Fabryka Łożysk Tocznych w liczącym niespełna 37 tysięcy mieszkańców Kraśniku w województwie lubelskim. To najstarszy tego typu zakład w Polsce i jeden z najważniejszych i największych pracodawców w mieście i okolicy.
Lublin i okolice są kluczową lokalizacją logistyczną dla centralno-wschodniej Polski oraz regionów za wschodnią granicą, dlatego Accolade zainwestuje tam w kolejny projekt. Międzynarodowy inwestor z sektora nieruchomości przemysłowych zrealizuje projekt w formule BTS (built-to-suit) dla największego prywatnego operatora kurierskiego w Polsce.
Tegoroczny sezon budowlany zapowiada się intensywnie i pracowicie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w realizacji ma obecnie 16 odcinków dróg szybkiego ruchu o łącznej długości 262 km. Siedem z nich już powstaje, a budowę dziewięciu pozostałych planuje rozpocząć w tym roku, po wydaniu decyzji o zezwoleniu na realizacji inwestycji drogowej (ZRID).
Niemiecka sieć Drogeria dm kontynuuje ekspansję w Polsce. W czwartek 20 lutego otworzy nowy sklep w CH Turawa Park przy ul. Dębowej 1 w Opolu-Zawada. Powierzchnia sklepu w Opolu wynosi 500,71 mkw. To czwarta drogeria dm w województwie opolskim, co potwierdza dynamiczny rozwój marki w regionie.
Budowa dróg technologicznych, roboty ziemne, rozbiórki budynków – tak wygląda plac budowy drogi S19 między Lublinem a Lubartowem. Mimo zimowej przerwy kontraktowej, trwającej od połowy grudnia do połowy marca, wykonawca prowadzi te prace, na które pozwalają warunki pogodowe.
Opole chce tworzyć kolejne nowe miejsca pracy. Przygotowuje kolejne tereny pod inwestycje. Władze tego liczącego 126 tysięcy mieszkańców miasta chcą ściągnąć do siebie dużą inwestycję.
Rozpoczęcie budowy S19 Lubartów – Lublin, rozbudowa obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej, a także ciąg dalszy realizacji obwodnicy Chełma w ciągu S12 – to najważniejsze inwestycje mijającego roku. Ale 2024 rok to również czas podpisywania umów, finalizowania projektów budowlanych i uzyskiwania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowych (ZRID) na kolejne inwestycje drogowe w regionie.
Wojewoda Lubelski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka drogi ekspresowej S19 od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego do Międzyrzeca Podlaskiego.
Do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przekazała ogłoszenie o przetargu na wykonanie projektu technicznego i wykonawczego oraz budowę ponad 9 kilometrów autostrady, która umożliwi w przyszłości dojazd do terminala samochodowego Koroszczyn (woj. lubelskie).