Dworce do przebudowy, w pierwszej kolejności lokalny

Dworce do przebudowy, w pierwszej kolejności lokalny

Rzeszów
Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Na bazie dwóch dworców: kolejowego i autobusowego oraz postoju taksówek powstanie Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. W pierwszej kolejności miasto zrealizuje przebudowę dworca lokalnego, znajdującego się pod wiaduktem Śląskim.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa, została przyjęta uchwała w sprawie pozbawienia ulic Towarnickiego i Borelowskiego kategorii dróg publicznych powiatowych i przekształcenie ich do kategorii dróg gminnych publicznych.
Ta uchwała pozwoli nam właściwe zagospodarowanie placu, który jest pod wiaduktem. Dzisiejsze ulice przy dworcu lokalnym są ulicami wyższej kategorii i trzeba robić odpowiednie ustępstwa, odległości od krawędzi jezdni i nie zmieścilibyśmy się z placami, nawrotami, miejscem dla taksówek i z budynkiem oczywiście mówi na łamach Supernowości24 Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.
Jeszcze w maju tego roku zostanie ogłoszony przetarg na dworzec lokalny. Wykonawca za zadanie będzie miał zaprojektować budynek dworca wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a następnie zrealizować inwestycję.
Ten budynek, który teraz stanowi pseudopoczekalnię, będzie całkowicie zlikwidowany. Będziemy budować nowy od strony północno-zachodniej, nowoczesny, wyposażony w całości w fotowoltaikę z nowoczesnymi rozwiązaniami i komunikacją pasażerską z prawdziwego zdarzenia – opisuje Anna Kowalska.
REKLAMA
Przewidziany termin zakończenia tej inwestycji to koniec 2018 roku. Aczkolwiek urzędnicy miejscy chcą, aby już w przyszłe wakacje turyści oraz mieszkańcy mogli z niego korzystać. Urzędnicy liczą również na 85% dofinansowania tej inwestycji, wartej około 13 mln zł.
Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne następne

W ubiegły czwartek zorganizowana została debata na temat Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zapadła decyzja o przebudowie dworca kolejowego oraz autobusowego.
Nie tylko dworzec podmiejski straszy. To dotyczy również dworca głównego. Dlatego też następnym etapem będzie przejście do inwestycji RCK, czyli Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Mamy w tej chwili koncepcję. Pracownicy robią opis przedmiotu zamówienia, czyli szczegółowe opracowanie, co chcemy osiągnąć w tamtym miejscu. Następny przetarg zostanie ogłoszony na dokumentację techniczną budowy RCK tłumaczy Anna Kowalska.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA