Skanska kończy budowę biurowca P180 w Warszawie Skanska

Skanska kończy budowę biurowca P180 w Warszawie

FILM
Orzech
Orzech
REKLAMA

Dobiega końca realizacja najnowszej inwestycji biurowej Skanska Property Poland w Warszawie, biurowca P180 przy ul. Puławskiej 180 w dzielnicy Mokotów. Budynek zaoferuje 32 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Projekt wpisuje się w trend 15-minutowego miasta. W biurowcu trwają ostatnie prace wykończeniowe. Budowa zakończy się we wrześniu, a pierwszy najemca wprowadzi się już w październiku br.

Przy budowie biurowca P180 został wykorzystany nowoczesny beton o starannie dobranym składzie, którego emisyjność jest średnio o 42 proc. mniejsza, niż betonu tradycyjnego. W ramach inwestycji wykorzystano prawie 9000 m3 tego produktu. Ilość zredukowanego w ten sposób dwutlenku węgla równa się zanieczyszczeniom wyemitowanym przez samochód napędzany benzyną, który okrąży Ziemię wzdłuż równika aż 107 razy.

– Aktywnie działamy na rzecz ograniczenia własnej emisji dwutlenku węgla i dążymy do osiągnięcia neutralności klimatycznej w swoim łańcuchu wartości do 2045 roku. Jeśli przyjmiemy 2015 za rok bazowy, do tej pory udało nam się już zredukować emisję o 51%. To pokazuje, że nie tylko mówimy, ale wdrażamy konkretnie rozwiązania, które przybliżają nas do osiągnięcia celów klimatycznych – mówi Veronika Themerson, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

– Nasze działania zostały ostatnio docenione przez Financial Times oraz firmę analityczną Statista, które przyznały Skanska tytuł jednego z europejskich liderów biznesowych w tym zakresie. To dla nas nie tylko powód do dumy, ale również motywacja do dalszych prośrodowiskowych działań – dodaje Veronika Themerson.

– W P180 zadbaliśmy nie tylko o komfort i wygodę przyszłych najemców, ale również o zrównoważone rozwiązania. Powierzchnie biurowe naszej inwestycji są w pełni bezpieczne i spełniają najwyższe wymagania stawiane tego typu przestrzeniom, m.in. w ramach międzynarodowych systemów certyfikacji. To o tyle ważne, że jak pokazały przeprowadzone przez nas badania, ponad połowa Polaków nadal codziennie chodzi do biura, a ponad 70% badanych uważa je za bezpieczne – mówi Tomasz Subocz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

REKLAMA

– P180 to również odzwierciedlenie filozofii Skanska związanej z redukcją śladu węglowego. Wykorzystaliśmy tu między innymi specjalny, niskoemisyjny beton. To pierwsze tego typu zastosowanie w Polsce – dodaje Tomasz Subocz.

Projekt P180, przygotowany przez pracownię PRC Architekci, kładzie duży nacisk na udogodnienia dla rowerzystów, których z roku na rok przybywa na warszawskich trasach rowerowych. Zainteresowanie jednośladami wzrosło również w czasie pandemii, podczas której wiele osób zdecydowało się przerzucić na "zielony" transport w drodze do pracy. Popularność tego środka komunikacji ma także związek z rozwijającą się infrastrukturą rowerową w Warszawie. Według danych Warszawskiego Raportu Rowerowego 2020, w stolicy jest blisko 700 km dróg rowerowych. To największa pod względem długości sieć w Polsce.

W biurowcu przewidziano łącznie sto miejsc parkingowych dla rowerów. Zaprojektowano tu również przeszkloną, estetyczną rowerownię z wejściem z poziomu parteru, a także szatnię z prysznicami. Będą mogli z nich korzystać wszyscy pracownicy biura.

Skanska

Spółka biurowa Skanska Property Poland w Polsce jest deweloperem budynków biurowych. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELLHealth-Safety Rating. Firma prowadzi działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Raff(gość)
Skanska to ta firma która buduje obrzydliwe budynki w całej Europie a szczególnie w Polsce
REKLAMA