Ze skrzyżowania Borowskiej z Armii Krajową :

Spod Aquaparku :

I Sky Tower wieczorową porą ;)


Zaloguj aby dodać komentarz
12.03.2011 - zdjęcie z kamery internetowej. Górnej części wieży już na kamerce od kilku tygodni nie widać, ale można nadal obserwować jak rośnie tak zwany "żagiel", dolepiony do wieży:

Zaloguj aby dodać komentarz
Z daleka rzeczywiście może się wydawać, że strop jest bardzo gruby :)
http://dziennikbudowyskytower.blogspot.com/2011/03/widok-z-okna.html
Zaloguj aby dodać komentarz
10.03.2011 Widok z budynku D-20 w kampusie Politechniki Wrocławskiej na Grunwaldzie:

Foto: Andreass - SSC Zaloguj aby dodać komentarz
Foto: Jaxan - www.dolny.slask.org.plZaloguj aby dodać komentarz

;)

Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta
Zaloguj aby dodać komentarz
Prawie 130 metrów ma budowany wieżowiec Sky Tower, który powstaje u zbiegu ul. Wielkiej i Powstańców Śląskich. Oznacza to, że przewyższył pylon mostu Rędzińskiego, który wznosi się na wysokość 122 metrów.
Wyższy od Sky Tower pozostaje teraz we Wrocławiu wyłącznie komin elektrociepłowni przy ul. Łowieckiej. Obiekt ma dokładnie 186 metrów.

Zaloguj aby dodać komentarz
http://dziennikbudowyskytower.blogspot.com/2011/03/fotorelacja-z-wiezy.html
Zaloguj aby dodać komentarz
Taka, mała niespodzianka :)http://fotopolska.eu/191874,foto.html
Ciekawe jak Sky Tower wygląda ze szczytu Ślęży?
Zaloguj aby dodać komentarz
8.03.2011

Foto: Jaxan - www.dolny.slask.org.pl Zaloguj aby dodać komentarz
Ponad 30 nowych zdjęć Sky Tower: http://otowroclaw.com/zdjecie.php?id=107039
Zaloguj aby dodać komentarz
Zaloguj aby dodać komentarz
Wieża rośnie i pojawiają się wjazdy :)
http://dziennikbudowyskytower.blogspot.com/2011/03/wjazd-pod-wieza.html
Zaloguj aby dodać komentarz
I jeszcze jedna, duuuuuża panorama Sky Tower i Wrocławia, autorstwa Jana Niezbędnego z SSC:
http://www3.picturepush.com/photo/a/520 ... ama-st.jpg
Zaloguj aby dodać komentarz
Genialne ujęcie Wrocławia i górującego nad nim Sky Towera - widok z pylonu Mostu Rędzińskiego.
Duuuuże zdjęcie: http://wroclaw.hydral.com.pl/373220,foto.html
Zaloguj aby dodać komentarz
6.03.2011 - niesamowite ujęcie Sky Tower

Foto: Sylwek - http://www.dolny.slask.org.pl Zaloguj aby dodać komentarz
4.03
Widok z mostu Grunwaldzkiego

Z kamienicy przy pl. Wolności

Zaloguj aby dodać komentarz
A jak zabraknie prądu? ;)
http://dziennikbudowyskytower.blogspot.com/2011/03/agregat-pradotworczy.html
Zaloguj aby dodać komentarz
Widok z ostatniego piętra szpitala na Brochowie jest niesamowity! Szkoda, że nie mam lepszego aparatu


Zaloguj aby dodać komentarz
1.03.2011 - widok na Sky Tower z 5 peronu wrocławskiego Dworca Głównego PKP:

Foto: http://wroclawnowyglowny.blip.pl Zaloguj aby dodać komentarz
1.03.2011 - korzystając z tego, że dzisiejszej nocy Sky Tower jest ladnie oświetlony - jedno zdjęcie z kamerki internetowej :)
Zaloguj aby dodać komentarz
1.03.2011
Bardzo ciekawa panorama Wrocławia ze Sky Towerem - widziana z 10 piętra budynku C 7 Politechniki Wrocławskiej. W przyszłości, w przypadku wysokiej zabudowy Centrum Południowego, będzie świetny widok - świetna panorama "wrocławskiego Manhattanu" ;)

Foto: Bandziorro - SSC Zaloguj aby dodać komentarz
Zaloguj aby dodać komentarz
Kilka ciekawych, nowych zdjęć z SSC:

Foto: Lulek 89

Foto: Powiatowy

Foto: Rochito
Zaloguj aby dodać komentarz
A to Bphum wieżowiec na podstawie bunkra ;)
https://lh5.googleusercontent.com/_gpP7 ... 40/015.JPGZaloguj aby dodać komentarz
Widok z okolic skrzyżowania ulic Ślężnej i Wiśniowej

Zaloguj aby dodać komentarz
Tak samo CP, jak i masa innych działek we Wrocławiu sprzedanych przez miasto miało klauzule przetargową, że ma być nie później niż ... wylany beton. Słyszałem, że miasto chce wziąć się za tych właścicieli i zacząć wreszcie ściągać kasę. Z wywłaszczeniem włącznie, tylko w takiej perspektywie, chyba każdy zapłaci za opóźnienie...
Zaloguj aby dodać komentarz
Taka ciekawostka :)
http://www.muratorplus.pl/inwestycje/in ... 68086.html
http://www.jetsongreen.com/2007/08/the-gate-sky-to.html
Zaloguj aby dodać komentarz
Nem:
Następne wieżowce w Centrum Południowym nie muszą od razu kosztować miliarda złotych (szacowany koszt całego kompleksu Sky Tower - bo Sky Tower to nie jeden, pojedynczy budynek). Nikt też nie mówi, że wszystkie nowe wysokościowce, które miałyby powstać obok Sky Towera muszą być biurowcami. Mogą to być budynki o łączonych funkcjach: biurowych, apartamentowych, usługowych i wspomniany wcześniej hotel. I nie ma to wszystko powstać w ciągu roku-dwóch, tylko 10-20 lat. A to już termin jak najbardziej realny.
Powiedz szczerze: czy 10 lat temu uwierzyłbyś, że w miejscu Poltegora wyrośnie taki 212 metrowy Sky Tower? :)
Zaloguj aby dodać komentarz
Co do tego że te powierzchnie to inna bajka w stosunku do obecnych to nikt nie ma wątpliwości.Jeśli nie zmieniliśmy tematu rozmowy to nadal jej tematem jest budowa kolejnych drapaczy w tym rejonie a to oznacza że one także nie będą ani tanie ani mniej prestiżowe a to oznacza tyle że nasze miasto może nie przełknąć tak dużej powierzchni biurowej za takie stawki a tym samym nikt ich na pewno nie wybuduje i to chciałem przekazać. Wrocław nadal nie może nawet mażyć by na jego terenie swoje siedziby miały konsorcja światowe które (polskie placówki ulokowały w warszawce i nie mają zamiaru się z niej wynosić) a to oznacza że kolejny drapacz może powstać w dalekiej przyszłości albo nigdy. Pamiętajmy że budowa Sky to wydatek około 1 mld zł. Taka kwota bardzo ratowała by budżet naszego kraju więc inwestorzy tego kalibru zapewne nie zjamią się tłumnie. Więc rozwój i jeszcze raz rozwój! Jedyna droga do kolejnych drapaczy w naszym mieście.
Zaloguj aby dodać komentarz