Bielsko-Biała: Na Dębowcu praca idzie pełną parą

Bielsko-Biała: Na Dębowcu praca idzie pełną parą

śląskie
graviteo
REKLAMA
Około 24 mln złotych będzie kosztował powstający na stoku Dębowca kompleks rekreacyjny. Na terenie o powierzchni 6,5 ha stanie m.in. kanapowa kolej linowa o długości około 600 m i przepustowości 2400 os/h.
Dodatkowo tuż obok powstanie wyciąg dla dzieci, i specjalna trasa do nauki jazdy na nartach o długości ok. 84 m. Stok będzie oświetlony i naśnieżany, powstaną na nim także elementy dla snowboardzistów. Obecnie trwają prace związane z budową  dolnej stacji kolei linowej wraz z instalacjami oraz budynku stacji górnej. W pobliżu dolnej stacji zostanie przygotowany parking na około 150 miejsc. W trakcie inwestycji zostanie też dokonana regulacja potoku Kamienickiego II oraz zabudowa odcinka koryta potoku na potrzeby trasy zjazdowej. 


Stok będzie atrakcją nie tylko dla miłośników sportów zimowych.
W pozostałych porach roku również będzie można tam interesująco spędzić czas. Planowana jest bowiem budowa parku linowego, placu zabaw dla dzieci oraz ścianki wspinaczkowej. Przewidziano także powstanie boiska do gier zespołowych. Nie zapomniano o ekologii. W pobliżu stoku wytyczona zostanie ekologiczna ścieżka dydaktyczna wraz z tablicami informacyjnymi oraz dwoma oczkami wodnymi dla płazów.

 

REKLAMA

Prace związane z inwestycją powinny zakończyć się w listopadzie tego roku.

 

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA