Firma logistyczna rozrasta się w Sosnowcu

Firma logistyczna rozrasta się w Sosnowcu

śląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Operator logistyczny zwiększył wynajmowaną powierzchnię magazynową w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu do łącznie około 8 520 mkw., z czego jedna trzecia zostanie przystosowana do celów cross-dockingu. Dachser przedłużył jednocześnie umowę najmu na kolejnych siedem lat.
Firma logistyczna Dachser podpisała z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą najmu przez kolejnych siedem lat łącznie około 8 520 mkw. powierzchni w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu. Około 2 900 mkw. zostanie przystosowane na potrzeby cross-dockingu, 4 760 mkw. przeznaczone będzie na cele magazynowe, a ponad 860 mkw. na cele socjalno-biurowe. 
Dachser jest wieloletnim klientem Biura Inwestycji Kapitałowych. Współpraca rozpoczęła się w październiku 2008 r., a dotychczas firma korzystała łącznie z 4 715 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej znajdującej się w hali nr 1. Dachser doceniając długoletnią współpracę ze spółką BIK S.A., po 9 latach najmu przeniesie się do nowo budowanej hali nr 5 i jednocześnie prawie podwoi wynajmowaną powierzchnię. Przekazanie powierzchni  planowane jest w kwietniu tego roku.
Dachser jednym ze światowych liderów branży logistycznej. Model biznesowy firmy opiera się na usługach logistyki transportowej i magazynowej. 
REKLAMA
Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu jest największym przedsięwzięciem inwestycyjnym zrealizowanym przez Biuro Inwestycji Kapitałowych. Na powierzchni 9,5 ha zbudowane zostały dotychczas hale magazynowe o łącznej powierzchni 35 tys. mkw., z czego 2 tys. mkw. przeznaczone jest na powierzchnie biurowo-socjalne. Obiekty wyposażone są we wszystkie nowoczesne rozwiązania w zakresie składowania i bezpieczeństwa. Centrum jest obecnie w trakcie rozbudowy. Powstająca hala nr 5 będzie oferowała 11,5 tys. mkw. Biuro Inwestycji Kapitałowych dysponuje również pozwoleniem na budowę drugiej hali o powierzchni 13,5 tys. mkw., której realizacja zaplanowana jest w roku 2018 r.
Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dwóch istotnych arterii komunikacyjnych – autostrady A4 łączącej Rzeszów z zachodnią granicą Polski i wschodniej obwodnicy Śląska – drogi S1 prowadzącej przez Cieszyn na południe Europy. Lokalizacja stanowi doskonałe miejsce do prowadzenia dystrybucji na cały region Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz, poprzez doskonały układ komunikacyjny, do południowych sąsiadów Polski.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA