Otwarto odcinek Drogowej Trasy Średnicowej w Zabrzu

Otwarto odcinek Drogowej Trasy Średnicowej w Zabrzu

śląskie
graviteo
REKLAMA

Kolejny odcinek Drogowej Trasy Średnicowej oddano do użytku kierowców. Zanim na drodze pojawiły się samochody, trasą od ronda im. Sybiraków w Zabrzu do granicy Gliwic przejechało blisko tysiąc rowerzystów.

 

Uczestnicy pokonali blisko 6 kilometrów - wyruszając od ronda w stronę Gliwic, a następnie z powrotem do mety. Po zakończeniu rajdu pod halą zabrzańskiego MOSiR rozpoczął się rowerowy piknik.


Otwarty w piątek odcinek DTŚ o długości 2,95 km przebiega od Zabrza do granicy Gliwic. Na całej długości trasa biegnie bezkolizyjnie m.in. dzięki wykonaniu szeregu obiektów inżynierskich - tunelu, mostu oraz dwóch wiaduktów.


Prace trwały dwa lata i zakończyły się w maju 2014 r. W ramach inwestycji wykonano roboty drogowe, obiekty inżynierskie, oświetlenie trasy, a także przebudowano infrastrukturę miejską. Zrealizowane zostały również elementy ochrony środowiska naturalnego w postaci ekranów akustycznych i przepustów dla zwierząt.

REKLAMA


Projekt finansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, Europejski Bank Inwestycyjny oraz z budżetu Zabrza.


Aktualnie trwają prace na odcinkach G1 i G2 w Gliwicach, dzięki którym ,,średnicówka" wydłuży się o kolejne 8,5 kilometra i dotrze do centrum Gliwic. Budowa tych odcinków ma się zakończyć odpowiednio w październiku 2014 roku i we wrześniu 2015 roku.

 

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA