[śląskie] Prawie 13 mln klientów odwiedziło Galerię Sfera w Bielsku-Białej w 2015 r.

[śląskie] Prawie 13 mln klientów odwiedziło Galerię Sfera w Bielsku-Białej w 2015 r.

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Tym samym wzrost odwiedzalności w ubiegłym roku wyniósł 3,4 procent rok do roku. 2015 był dla galerii rekordowym rokiem także pod względem komercjalizacji: pojawiły się tu 24 nowe marki i obecnie wskaźnik wynajęcia powierzchni wynosi prawie 100 procent.
Taka odwiedzalność to wynik na poziomie jednego z trzech największych centrów warszawskich. Co więcej, roczna, prawie 13-milionowa frekwencja klientów oznacza, iż każdy mieszkaniec Bielska-Białej był w Galerii Sfera ponad 75 razy, a każdy mieszkaniec regionu bielskiego – prawie 20 razy w roku (dla porównania: w przypadku centrum warszawskiego jest to zaledwie 7,5 wizyty w roku).

Doceniana przez najemców

Galeria Sfera jest fenomenem w skali kraju także pod innymi względami, na przykład wziąwszy pod uwagę liczbę najemców: 250 marek w tym obiekcie to więcej niż znajduje się niemal we wszystkich innych największych centrach handlowych w Polsce. W 2015 roku do ich grona dołączyły aż 24 nowe marki, w tym takie marki modowe, jak Hexeline, Monnari, Wólczanka, Wojas i Vissavi, czy sportowe jak 4F. Ofertę uzupełniły globalne marki z branży gastronomicznej – Burger King i Pizza Hut Express – oraz dziewiąty w Polsce i pierwszy w Bielsku-Białej salon Cortland, autoryzowany sprzedawca produktów marki Apple. W pierwszej połowie tego roku planowanych jest jeszcze pięć nowych otwarć. – Galeria Sfera cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem nowych najemców, zarówno wśród sieciowych, jak i unikalnych konceptów – informuje Karel Zeman, Szef Działu Asset Management CBRE Global Investors, która zarządza Galerią Sfera na rzecz Funduszu ESCF II, właściciela nieruchomości. – Liczba nowych sklepów oraz punktów usługowych i gastronomicznych, które otworzyły się tu w zeszłym roku – i otworzą w pierwszej połowie 2016 r. – dowodzi, że Sfera jest dla najemców najatrakcyjniejszym obiektem wśród centrów handlowych położonych w miastach średniej wielkości.
Inny przykład specyfiki Galerii Sfera to jej lokalizacja po dwóch stronach śródmiejskiej ulicy – w dwóch obiektach spiętych łącznikiem. Każdy z nich posiada odrębny parking. Zlokalizowanie w dwóch budynkach pozwala na zróżnicowanie formatów sklepów w każdym z nich, co uatrakcyjnia ofertę handlową. Dlatego (i to również jest specyfiką tego centrum) znajduje się tu dwóch operatorów spożywczych: supermarket Piotr i Paweł oraz Biedronka.

Lider rynku

Galeria Sfera jest dominującym w regionie centrum handlowym i jedną z największych galerii handlowych na południu Polski. Jak pokazują badania postrzegania galerii handlowych przez mieszkańców Bielska-Białej, Sfera jest najczęściej wymienianą przez bielszczan galerią handlową – wskaźnik jej znajomości wynosi 98%. Jest też najczęściej odwiedzaną galerią w mieście (65%) i prawie co drugi klient Sfery twierdzi, że odwiedza ją najchętniej spośród wszystkich dostępnych galerii w Bielsku-Białej.
Galeria Sfera jest dobrze spozycjonowanym i dobrze skomercjalizowanym centrum handlowym. Dominuje ona na rosnącym regionalnym rynku, który cechuje się niskim bezrobociem i wysokim dochodem rozporządzalnym na mieszkańca – komentuje Karel Zeman.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Kolejna duża niemiecka inwestycja na Dolnym Śląsku [WIZUALIZACJE]
Na Dolnym Śląsku ulokowana zostanie kolejna duża inwestycja zagraniczna. W miejscowości Wykroty, w p...
Ruszyła budowa kompleksu Mountpark Wrocław [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskich Pietrzykowicach w gminie Kąty Wrocławskie ruszyła budowa kolejnego wielkiego kompl...
LCube inwestuje pod Wrocławiem. Wybuduje Logistic Park Wrocław
Kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie swojego parku magazynowo-logistycznego w aglomeracji w...
Centrum Praskie Koneser w Warszawie zostanie sprzedane
Znajdujące się na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, w samym centrum dzielnicy Stara Praga,...
Niemiecki koncern BSH rozszerza produkcję we Wrocławiu. Będą nowe miejsca pracy
Jeden z największych niemieckich koncernów zwiększy zatrudnienie w swojej fabryce w stolicy Dolnego...
Lidl otwiera kolejny sklep pod Wrocławiem
Lidl otwiera kolejny sklep w aglomeracji wrocławskiej. W czwartek, 5 sierpnia o godz. 6 otworzy swoj...
Rynek powierzchni biurowych w Warszawie w II kw. 2021 roku
Jak będą wyglądać biura, gdy skończy się pandemia? Na warszawskim rynku biur, po pięciu kwartałach k...
Średnia cena ofertowa mieszkań w Warszawie przekroczyła 12 tysięcy złotych
Na koniec czerwca 2021 roku po raz pierwszy w historii cena metra kwadratowego mieszkania pozostając...
Coraz bliżej rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w centrum Wrocławia
Wykonano kolejny krok w celu rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w samym centrum Wrocławia. 3...
Kraków nadal najatrakcyjniejszym i największym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce
Według raportu "Office Occupier": Rynek biurowy w Krakowie” firmy doradczej Cresa, wolumen transakcj...