[śląskie] Galeria Sfera liderem bielskich centrów handlowych

[śląskie] Galeria Sfera liderem bielskich centrów handlowych

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Pod koniec 2015 roku CBRE Global Investors dokonało zakupu Galerii Sfera – lidera bielskiego rynku centrów handlowych. Wysoką pozycję Sfery potwierdzoną m.in. w ubiegłorocznych badaniach doceniają najemcy. Tylko w ostatnim roku oferta centrum powiększyła się o 24 nowe marki, a wskaźnik wynajęcia powierzchni galerii wynosi obecnie prawie 100 procent. W porównaniu rok do roku, wzrost footfallu w 2015 roku wyniósł 3,4 procent.

Lider rynku

Galeria Sfera jest dominującym w regionie centrum handlowym i jedną z największych galerii handlowych na południu Polski. Jak pokazują badania postrzegania galerii handlowych przez mieszkańców Bielska-Białej, Sfera jest najczęściej wymienianą przez bielszczan galerią handlową – wskaźnik jej znajomości wynosi 98%. Jest też najczęściej odwiedzaną galerią w mieście (65%) i prawie co drugi klient Sfery twierdzi, że odwiedza ją najchętniej spośród wszystkich dostępnych galerii w Bielsku-Białej.
Galeria Sfera notuje doskonałe wyniki dzięki swojej lokalizacji, zasięgowi oddziaływania oraz obecności unikalnych marek, niedostępnych w konkurencyjnych obiektach. Bez wątpienia jest to centrum pierwszego wyboru, zarówno dla klientów jak i dla najemców. Sfera jest również wizytówką miasta i całego regionu, m.in. dzięki wydarzeniom o ponadregionalnym – a czasami również ogólnopolskim –  zasięgu – mówi Dyrektor Galerii, Monika Magner.

Doceniana przez najemców

Silna pozycja Galerii Sfera przyciąga nowych najemców. W 2015 roku do ich grona dołączyło aż 24 nowych marek, w tym takie brandy modowe jak Hexeline, Monnari, 4F, Wólczanka, Wojas i Vissavi. Ofertę uzupełniły globalne marki z branży gastronomicznej – Burger King i Pizza Hut oraz dziewiąty w Polsce i pierwszy w Bielsku-Białej salon Cortland, autoryzowany sprzedawca produktów marki Apple.

Aktywny partner miasta i regionu

Jako centrum śródmiejskie Galeria Sfera w 2015 roku była aktywnym kreatorem wydarzeń kulturalnych. Odbyła się tu m.in. 6. już edycja Letniej Sceny Sfery, na której przez dwa letnie miesiące zorganizowano 9 koncertów, m.in. Fisza Emade Tworzywo, Kapeli Ze Wsi Warszawa czy Elektrycznych Gitar. Po raz 14. Sfera wzięła również udział jako Partner Strategiczny w Tygodniu Kultury Beskidzkiej – jednej z największych na świecie imprez folklorystycznych. W 2016 roku Galeria Sfera będzie kontynuować działania wpierające promocję miasta i regionu. Najbliższą imprezą w galerii, która potrwa już od 1 do 6 marca będzie 18. edycja Bielskiej Zadymki Jazzowej, od lat goszczącej najwybitniejszych światowych jazzmanów.
***
Galeria Sfera w Bielsku-Białej to jedna z największych galerii handlowych na południu Polski. Otwarty w 2001 roku obiekt jest unikalnym – pierwszym w Polsce – projektem rewitalizacyjnym, w tak szerokiej skali. Powstała w ten sposób śródmiejska przestrzeń publiczna stworzona zgodnie z zasadą „miasto w mieście” integruje przestrzeń użytkową z miastem. Łączy ona funkcje kulturalne, handlowo-usługowe, rozrywkowe, biurowe i hotelowe.
Galeria Sfera to m.in. bezkonkurencyjna oferta 250 czołowych polskich i zagranicznych marek, z których przeważająca większość nie jest obecna w żadnym innym centrum w regionie. W ofercie znaleźć można m.in. takie marki jak: Liu Jo, Hexeline, Simple, Deni Cler, Zara, Massimo Dutti, Ecco, Tous, Swarovski, Pandora, Kler oraz Cortland z marką Apple. Na terenie obiektu znajduje się również dwóch operatorów spożywczych: Piotr i Paweł oraz Biedronka, a także specjalistyczne delikatesy, co jest rozwiązaniem wyjątkowym w skali całego kraju. Do dyspozycji klientów jest także największy w mieście parking na 2200 miejsc.
Galeria Sfera to jedyne takie miejsce na mapie Bielska-Białej, m.in. ze względu na wyjątkowo szeroką ofertę artystyczną, społeczną i rekreacyjną. Do dyspozycji klientów są: 7-salowe kino Helios, czterogwiazdkowy hotel Qubus, a także klub muzyczny, kręgielnia, 25 kawiarni i restauracji oraz przestrzeń biurowa.
Galeria Sfera należy do funduszu ESCF II zarządzanego przez CBRE Global Investors.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Średnia cena ofertowa mieszkań w Warszawie przekroczyła 12 tysięcy złotych
Na koniec czerwca 2021 roku po raz pierwszy w historii cena metra kwadratowego mieszkania pozostając...
Coraz bliżej rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w centrum Wrocławia
Wykonano kolejny krok w celu rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w samym centrum Wrocławia. 3...
Kraków nadal najatrakcyjniejszym i największym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce
Według raportu "Office Occupier": Rynek biurowy w Krakowie” firmy doradczej Cresa, wolumen transakcj...
Nowy właściciel rozbuduje akademik przy ulicy Prusa. Zakupił też działkę pod nową inwestycję
Nuveen Real Estate i europejska spółka mieszkaniowa Value One, Eagle JVCo, kupiła od spółek zależnyc...
Dolny Śląsk: Ruszyła budowa I etapu wielkiej inwestycji w Sycowie [WIZUALIZACJE]
Wiodący deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood rozpoczął budowę pierwszej hali w nowym projekci...
Capgemini zwiększa zatrudnienie w Warszawie
Francuski dostawca usług IT i konsultingowych zdecydował się na powiększenie zatrudnienia w swoim bi...
Warszawa: W parku logistycznym Hillwood Targówek pojawił się nowy duży najemca
Globalny dostawca farb, firma TEKNOS, wynajęła 5734 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku...
Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitał...
Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...