Przebudowa ul. Beskidzkiej (DK1/DK86) i zmiana organizacji linii MZK Tychy

Przebudowa ul. Beskidzkiej (DK1/DK86) i zmiana organizacji linii MZK Tychy

śląskie
graviteo
REKLAMA

Informujemy, że w związku z przebudową ulicy Beskidzkiej (DK1) w Tychach od poniedziałku 12 marca 2012 r. zostanie zamknięty wjazd i wyjazd z al. Niepodległości na ul. Beskidzką (obok Straży Pożarnej).

1. Autobusy linii 1 będą rozpoczynać bieg na przystanku ,,Tęcza" i jadąc przez Tychy w kierunku przeciwnym do obecnego, po obsłużeniu przystanków na osiedlach M, K, R, H dojadą do Hotelowca, gdzie skręcą w prawo w ulicę Budowlanych, a następnie w lewo w aleję Bielską i dalej do Katowic przez Browar i Czułów, obsługując po drodze wszystkie przystanki. W drodze powrotnej autobusy linii 1 będą wjeżdżać do Tychów od strony Czułowa i obsługiwać analogiczną trasę. Pasażerowie dotychczas wsiadający w Tychach do autobusów linii 1 są proszeni, aby pamiętać, że konieczne jest przejście na drugą stronę ulicy.
Jednocześnie zaznacza się, iż od dnia 12 marca 2012 r. autobusy linii 1 nie będą obsługiwały odcinka od Dworca PKP w Tychach do Hotelowca tj. przystanków: ,,Dworzec PKP", "Carboautomatyka", ,,E. Leclerc", jak również przystanków ,,Wartogłowiec Beskidzka" i ,,Szpital Wojewódzki".

2. Autobusy linii E-1 będą kursować do przystanku ,,Tęcza" dotychczasową trasą, z nieco zmienionym rozkładem jazdy, po czym skręcą w prawo i dojadą do ul. Beskidzkiej przez ul. Wyszyńskiego, Armii Krajowej i al. Piłsudskiego. Ponadto autobusy linii E-1 będą dodatkowo obsługiwać przystanek,,Wartogłowiec Beskidzka" w obu kierunkach. Trasa powrotna pozostaje bez zmian.

3. Autobusy linii 14 w kierunku Katowic, pojadą od Paprocan dotychczasową trasą aż do przystanku Piłsudskiego, po czym, zamiast skręcić na rondzie w lewo w ul. Armii Krajowej (jak dotąd), pojadą dalej prosto obsługując przystanki ,,Paprocańska" i ,,P.O.D. Paprotka", a następnie wjadą na ulicę Beskidzką kontynuując jazdę w kierunku Katowic.
W kierunku Katowic autobusy linii 14 nie będą obsługiwać przystanków ,,Osiedle O" i ,,Lodowisko". Trasa powrotna pozostaje bez zmian.

4. Autobusy linii 4 i 400 będą kursować dotychczasową trasą, z tym, że w związku ze skierowaniem linii 1 przez Czułów, na linii 400 liczba kursów zostanie ograniczona, a na linii 4 nastąpi zmiana godzin odjazdów.

5. Autobusy linii 262 i 536 w kierunku Lędzin za przystankiem ,,Tęcza" skręcą w prawo i pojadą do ul. Beskidzkiej przez ul. Wyszyńskiego, Armii Krajowej i Piłsudskiego obsługując w tym kierunku przystanki: ,,Osiedle O", ,,Paprocańska" i ,,P.O.D. Paprotka", po czym wjadą na ul. Beskidzką. Trasa powrotna pozostaje bez zmian.

6. Autobusy linii 157 i 291 będą kończyć i rozpoczynać bieg na przystanku ,,Tęcza". Przystanek ,,Szpital Wojewódzki" nie będzie obsługiwany przez autobusy tych linii.

7. Autobusy linii 31 będą rozpoczynać bieg na przystanku ,,Tęcza" i jadąc przez Tychy w kierunku przeciwnym do obecnego, po obsłużeniu przystanków na osiedlach M, K, R, H dojadą do Hotelowca, gdzie skręcą w prawo w ulicę Budowlanych, a następnie w lewo w aleję Bielską i dojadą do Browaru, gdzie skręcą w prawo i ulicą Oświęcimską pojadą w kierunku Bierunia i Jaroszowic, obsługując po drodze wszystkie przystanki. W drodze powrotnej autobusy linii 31 będą wjeżdżać do Tychów od strony Browaru i obsługiwać analogiczną trasę. Pasażerowie dotychczas wsiadający w Tychach do autobusów linii 31 są proszeni, aby pamiętać, że konieczne jest przejście na drugą stronę ulicy.
Jednocześnie zaznacza się, iż od dnia 12 marca 2012 r. autobusy linii 31 nie będą obsługiwały odcinka od Dworca PKP w Tychach do Hotelowca tj. przystanków: ,,Dworzec PKP", "Andersa", ,,E. Leclerc" jak również przystanku ,,Szpital Wojewódzki".

8. Autobusy linii 254 po obsłużeniu przystanku Tęcza skręcą w prawo i pojadą do ul. Beskidzkiej przez ul. Wyszyńskiego, Armii Krajowej i Piłsudskiego obsługując w tym kierunku przystanki: ,,Osiedle O", ,,Paprocańska" i ,,P.O.D. Paprotka", po czym wjadą na ul. Beskidzką. Na linii 2 zostaną zmienione godziny odjazdów bez zmiany trasy.

9. Mikrobusy linii W będą rozpoczynać bieg na przystanku ,,Szpital Wojewódzki", po czym pojadą w kierunku Urbanowic przez al. Niepodległości, Dmowskiego, Piłsudskiego. W Urbanowicach po obsłużeniu przystanku ,,Urbanowice Sklep" zawrócą i pojadą ul. Urbanowicką do ul. Oświęcimskiej obsługując przystanek ,,Wygorzele Oświęcimska" i dalej ul. Kościelną do Wygorzela. Analogicznie w kierunku przeciwnym. Nie będzie obsługiwany przystanek ,,Wartogłowiec Wiadukt".

10. Na linii 696 nocne kursy nie będą wykonywane. Pomimo tych zmian przewidujemy, że w czasie przebudowy ul. Beskidzkiej DK1, ze względu na korkowanie się tej i sąsiednich ulic, może dochodzić do większych opóźnień autobusów wielu linii. Prosimy o planowanie podróży ze stosownym wyprzedzeniem, a na trasach do Katowic sugerujemy wzięcie pod uwagę również połączeń kolejowych.

Uwaga! Nowe rozkłady jazdy zostaną wywieszone na przystankach w dniach 9 - 11 marca, pomimo, że autobusy będą jeszcze kursować wg starych rozkładów. Prosimy zwracać uwagę na datę obowiązania rozkładów jazdy.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod nr 32 219 3820 w. 23 i na stronie internetowej: www.mzk.pl.

 

REKLAMA

źródło: UM Tychy

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA