Ścieżki spacerowo-rowerowe w północnej Jurze. Janów, Niegowa, Żarki walczą o dotacje

Ścieżki spacerowo-rowerowe w północnej Jurze. Janów, Niegowa, Żarki walczą o dotacje

śląskie
graviteo
REKLAMA

Gmina Żarki w partnerstwie z sąsiadami: Janowem i Niegową szykuje wniosek do konkursu w zakresie środków unijnych. Wspólnie  zamierzają budować ścieżki rowerowe i połączyć największe atrakcje w północnej Jurze.

Trwają intensywne prace nad przygotowaniem dokumentacji i aplikacji konkursowej w ramach zadania pt. ,,Szlak atrakcji turystycznych - ścieżki spacerowo-rowerowe w północnej części województwa śląskiego". Gmina Żarki na podstawie porozumienia z gminami Janów i Niegowa została liderem projektu. Wstępny projekt trasy rowerowej zakłada przebieg od Ostrężnika do Cztachowy, Przewodziszowic, Żarek, fragmentem ul. Leśniowskiej, do  połączenia ze ścieżką rowerową przy DW nr 789 i dalej od istniejącej ścieżki rowerowej przy DW nr 789 w Żarkach szlakiem  królewskim  do Mirowa.

Przy szlaku zostaną zorganizowane parkingi, miejsca do wypoczynku. Ścieżka zostanie oznaczona. Dodatkowe oznakowanie zostanie ustawione już na istniejącym ciągu pieszo-rowerowym od Janowa przez Złoty Potok do Ostrężnika.

Jeszcze w listopadzie gmina Żarki złoży wniosek do działania 3.2.2 Infrastruktura okołoturystyczna dla podmiotów publicznych w ramach konkursów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013. Projekt ma również na celu ochronę miejsc cennych przyrodniczo i skanalizowanie ruchu turystycznego w wyznaczonych miejscach. Nabór trwa do 17 listopada 2011 roku.

- Temat jest konsultowany ze specjalistami z Regionalnego Oddziału PTTK, Nadleśnictwem w Złotym Potoku, dyrekcją Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Od wszystkich mamy pozytywne opinie. Pomysł dobrze oceniło również Stowarzyszenie Partnerstwo  Północnej Jury - wylicza burmistrz Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki. - Liczymy, iż pomysł będzie na tyle dobry, iż znajdzie również uznanie o oczach ekspertów oceniających wnioski unijne i Zarząd Województwa Śląskiego przyzna dofinansowanie unijne w wysokości 85 proc. wartości zadania.

 

REKLAMA

źródło: UG Żarki 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA