Dekpol wybuduje La Playa Palace i La Playa Apartments w Sopocie

Dekpol wybuduje La Playa Palace i La Playa Apartments w Sopocie

Sopot
REKLAMA
Spółka Dekpol, oferująca usługi w ramach generalnego wykonawstwa, podpisała umowę z Arkony Sopot na realizację projektu apartamentowo-hotelowego w Sopocie. Umowa obejmuje przebudowę i rozbudowę przedwojennej willi La Playa Palace oraz wybudowanie od podstaw pensjonatu La Playa Apartments wraz z zagospodarowaniem terenu oraz zbudowaniem układu komunikacji kołowej i pieszej. Inwestycja zlokalizowana jest między ulicami Wosia Budzysza i Powstańców Warszawy w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Północnego i plaży.
Cieszymy się, że kolejna firma wybrała Dekpol jako generalnego wykonawcę swojej inwestycji. Szczególnie cieszy nas, że portfolio spółki uzupełni się o już o 7 obiekt hotelowy, w którego budowę jesteśmy zaangażowani w ostatnim czasie. Podpisana umowa to również kolejne potwierdzenie coraz mocniejszej pozycji generalnego wykonawstwa w strukturze udziałów spółki – powiedział Mariusz Tuchlin, Prezes Zarządu Dekpol SA.
W części południowej od strony ul. Wosia Budzysza 4 przewidziano przebudowę istniejącego budynku mieszkalnego i jego rozbudowę w kierunku wschodnim o nowe skrzydło wraz z łącznikiem. Realizacja projektu wiąże się z remontem i rekonstrukcją elementów zabytkowego obiektu o charakterze pałacowo-parkowym. Przewidziano między innymi odtworzenie pierwotnego głównego wejścia do pałacyku, konserwację i rekonstrukcję dekoracji malarskich i sztukatorskich przedsionka, przywrócenie pierwotnego wyglądu dachu z pokryciem z naturalnej dachówki z łupka. Łączna powierzchnia La Playa Palace wraz z garażem po przebudowie wyniesie blisko 2 000 m2. Rozbudowana willa pomieści trzy apartamenty o łącznej powierzchni ponad 1300 m2. 
REKLAMA
Kontrakt podpisany przez Dekpol SA obejmuje również całokształt prac związanych z zagospodarowaniem terenu, decydujących o niepowtarzalności tego miejsca, w tym wykonanie małej architektury, konserwację i rekonstrukcję zabytkowego ogrodzenia, a także aranżację zieleni w nawiązaniu do pałacowego charakteru budynku.
W części północnej od strony ul. Powstańców Warszawy 69 A i B powstanie pensjonat. Obiekt w zamierzeniu twórców połączy cechy luksusowego apartamentowca z ekskluzywnym, butikowym hotelem, harmonijnie wpisując się w nadmorski klimat sopockiego kurortu.
Dekpol wybuduje budynek, który składać się będzie z czterech kondygnacji nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej z miejscami postojowymi dla samochodów. Pensjonat pomieści 27 apartamentów dla gości o łącznej powierzchni ponad 1 000 m2 oraz romantyczny ogród o powierzchni ponad 820 m2, który również wykona Dekpol.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA