Stępień: GDDKiA ws. A2 zrobiła w ciągu dni to, co kiedyś zajmowało lata

Stępień: GDDKiA ws. A2 zrobiła w ciągu dni to, co kiedyś zajmowało lata

RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

- Prawo zamówień publicznych to rodzaj prawa, które jest stale doskonalone. Zdobywane są nowe doświadczenia i praktyki, ten proces nie ma końca. GDDKiA opanował sytuację na A2 w ciągu dni, a kiedyś takie sytuacje były opanowywane latami - uważa Radosław Stępień, wiceminister infrastruktury.

 

Radosław Stępień wziął udział w panelu "Kolej i drogi", który miał miejsce podczas Kongresu Kolejowego.

 

REKLAMA

Wiceminister poruszył także kwestie finansowania przyszłych drogowych inwestycji infrastrukturalnych, głównie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. - PPP musi być uproszczone negocjacyjnie i musi być transparentne chyba najbardziej ze wszystkich procedur - podkreslił Stępień.


- Gigantyczny wysiłek tysięcy ludzi w Polsce przy podejmowaniu decyzji to coś, za co należy się słowo „dziękuję”. Po raz pierwszy w Polsce nie ma żadnych głośnych dyskusji na temat spraw środowiskowych. Pierwsze czym się zająłem obejmując stanowisko ministerialne, była Rospuda. Teraz nie ma takich problemów - zaznaczył.


- Przed ministerstwem stoi usprawnienie trybu odwoławczego tam, gdzie Ministerstwo Infrastruktury jest instancją odwoławczą. Apeluję jednak o rzetelne porównanie stanu, który miał miejsce kilka lat temu z tym, co mamy teraz - mówił wiceminister.


- Podsumowując tę kadencję, zwłaszcza, przed jutrzejszym posiedzeniem rządu, chciałbym powiedzieć wszystkim, którzy spędzili noce nad tonami dokumentów, „dziękuję”. Ale wciąż oczywiście wiele zostaje do zrobienia - podkreślił Radosław Stępień.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA