W Rzeszowie otwarte zostało nowe centrum dystrybucyjne Stokrotki. Magazyn o wielkości przekraczającej 26 tys. mkw. powierzchni wspiera rozwój sieci w południowo-wschodniej części Polski. Zatrudnienie w nowym magazynie znalazło już prawie 150 osób, a planowane są kolejne rekrutacje.
Zlokalizowany w województwie podkarpackim magazyn to czwarte centrum dystrybucyjne Stokrotki w Polsce. Docelowo ma on zaopatrywać w artykuły spożywcze 300 sklepów sieci.
– W całym kraju działa i powstaje coraz więcej Stokrotek, dlatego wzrostowi liczby naszych sklepów towarzyszy dynamiczna rozbudowa sieci logistycznej. Nowe centrum dystrybucyjne umożliwia nam zwiększenie efektywności działań w województwie podkarpackim. Skracamy czas potrzebny na dostawy produktów do istniejących sklepów i stwarzamy możliwość do powstawania nowych. Stokrotka proponuje klientom szeroką ofertę asortymentową w atrakcyjnych cenach, szczególny nacisk kładąc na produkty świeże. Jakość i bliskość dostaw, osiągana także dzięki efektywnej logistyce, ma więc dla naszej sieci bardzo duże znaczenie – mówi Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.
W rzeszowskim centrum dystrybucyjnym zastosowano wiele rozwiązań zapewniających logistyce Stokrotki bardzo dobrą efektywność. W nowym magazynie kompletacja towarów odbywa się za pomocą systemu głosowego – voice picking. Przekazuje on pracownikom wyposażonym w słuchawki komunikaty wskazujące lokalizację, do której należy się udać, i liczbę produktów, którą trzeba pobrać.
Ekologiczne rozwiązania
W nowym magazynie wdrożone zostały także rozwiązania przyjazne środowisku. Zastosowano ledowe oświetlenie, a system chłodniczy zoptymalizowano pod względem zużycia energii i oparto o wykorzystanie naturalnych gazów. Dodatkowo konstrukcja budynku umożliwia montaż rozwiązań pozwalających na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł.

W tym roku, stawiając na rozbudowę sieci logistycznej, Stokrotka oprócz centrum dystrybucyjnego otworzyła także trzy nowe magazyny regionalne – w Bydgoszczy, Białymstoku i Wrocławiu. Obecnie firma posiada cztery duże i nowoczesne centra dystrybucyjne: w Rzeszowie, Teresinie w województwie mazowieckim, Psarach w województwie śląskim i w Lublinie oraz sieć magazynów regionalnych.


![W Warszawie powstaje 150-metrowy AFI Tower [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/251/123/77563_100x70.jpg)

![Nowa hala już działa. Postępy przy rozbudowie kompleksu AMBEREXPO w Gdańsku [FILM+ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/gallery/44/44/686636_100x70.jpg)







![[Lublin] Stokrotka zakwitnie w MLP Lublin](https://investmap.pl/_i/image/253/125/1533_100x70.jpg)

![[warmińsko-mazurskie] Galeria handlowa Karuzela w Mrągowie otwiera się 16 grudnia](https://investmap.pl/_i/image/195/67/12739_100x70.jpg)

![[Wrocław] Na Żernikach ruszyła budowa supermarketu sieci Stokrotka](https://investmap.pl/_i/image/6/6/32262_100x70.png)
![[Lublin] Sieć supermarketów rozrasta się w MLP Lublin](https://investmap.pl/_i/image/154/26/32666_100x70.jpg)
![[mazowieckie] Stokrotka rozkwitnie w Prologis Park Teresin nowa umowa najmu ponad 27 tys. metrów kwadratowych](https://investmap.pl/_i/image/118/118/7542_100x70.jpg)
![[Lublin] Sieć supermarketów dobrała powierzchnię w MLP Lublin](https://investmap.pl/_i/image/40/40/46632_100x70.jpg)

![[mazowieckie] Firma kosmetyczna z centrum dystrybucyjnym pod Mińskiem Mazowieckim](https://investmap.pl/_i/image/85/85/25173_100x70.jpg)