W Rzeszowie powstaje czwarte centrum dystrybucyjne sieci Stokrotka. Będą nowe miejsca pracyPixabay

W Rzeszowie powstaje czwarte centrum dystrybucyjne sieci Stokrotka. Będą nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Najnowszy, czwarty magazyn dystrybucyjny sieci Stokrotka o powierzchni 26 tys. mkw. powstaje w Rzeszowie. Będzie docelowo zaopatrywać 250 sklepów spożywczych sieci Stokrotka. Obiekt zacznie działać ostatnim kwartale 2023 roku.

Pracę w nowym obiekcie znajdzie 200 osób. Rekrutacja ruszy na początku przyszłego roku. Projekt rzeszowskiego centrum dystrybucyjnego posiada rozwiązania zapewniające logistyce sieci Stokrotka bardzo dobrą efektywność. Ma także elementy o proekologicznym znaczeniu. W nowym magazynie kompletacja towarów odbywać się będzie za pomocą systemu głosowego. Przekazuje on pracownikom wyposażonym w słuchawki komunikaty, wskazujące lokalizację, do której należy się udać i liczbę produktów, którą trzeba pobrać.

– Dzięki nowemu magazynowi zwiększymy efektywność działania, skracając czas dostaw produktów do sklepów w województwie podkarpackim. Optymalizacja jest dla nas ważna z dwóch powodów. Kluczowe znaczenie w naszej ofercie mają wysokiej jakości produkty świeże. Ważna jest także wartość takich działań dla środowiska – mówi Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

REKLAMA

Już na etapie fazy projektowej, zaplanowano również wdrożenie rozwiązań przyjaznych środowisku. W magazynie w Rzeszowie zastosowane będzie oświetlenie ledowe, a system chłodniczy zostanie zoptymalizowany pod względem zużycia energii i oparty o wykorzystanie naturalnych gazów. Konstrukcja budynku będzie umożliwiała montaż rozwiązań pozwalających na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł.

Stokrotka posiada obecnie trzy duże i nowoczesne centra dystrybucyjne na terenie Polski: w miejscowości Teresin w województwie mazowieckim, Psarach w województwie śląskim oraz w Lublinie, gdzie Stokrotka ma też swoją centralę.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA