Kolejna wielka inwestycja Amazona na Dolnym Śląsku?

Kolejna wielka inwestycja Amazona na Dolnym Śląsku?

Orzech
Orzech
REKLAMA
Według na razie nieoficjalnych informacji, jedna z największych firm na świecie – amerykański Amazon – planuje kolejną inwestycję w Polsce. Ma nią być piąte wielkie centrum logistyczno-dystrybucyjne w naszym kraju. Inwestor zainteresowany jest budową nowego, wielkiego magazynu na Dolnym Śląsku, w okolicach Chojnowa i Krzywej, w Okmianach (podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej).
Na razie wiadomo, że bardzo dużą działkę w tej lokalizacji zakupił inny wielki amerykański inwestor – firma deweloperska Panattoni Europe – która w Polsce budowała i buduje centra logistyczno-dystrybucyjne, także dla Amazona.
REKLAMA
Deweloper otrzymał od starostwa powiatowego wszystkie niezbędne pozwolenia. Pewne jest to, że budowa magazynu ruszy niebawem. Deweloper nie zdradza jednak dla kogo buduje. Wiadomo jedynie tyle, że obiekt będzie miał powierzchnię ponad 100 tys. mkw., a deklarowana minimalna ilość nowych miejsc pracy, która ma zostać utworzona dzięki tej inwestycji, wyniesie minimum 1000 osób.
Amazon.com założony został w 1994 roku w Seattle; zajmuje się handlem elektronicznym B2C i prowadzi największy na świecie sklep internetowy. W Polsce centra Amazona znajdują się już w: Bielanach Wrocławskich (dwa), Sadach oraz Sosnowcu. Czwarte powstaje w Kołbaskowie, niedaleko Szczecina. Nowe centrum planowane jest także w Gliwicach na Górnym Śląsku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA