Galardia już otwarta!

Galardia już otwarta!

świętokrzyskie
REKLAMA

Centrum Galardia, pierwsza wspólna inwestycja dwóch firm NBGI Private Equity i Balmain Asset Management została otwarta 15 października o godzinie 9.00 rano. Tego dnia Starachowice wzbogaciły się o największe centrum handlowe w promieniu 50 km od miasta.

 

Galardia, której budowa ruszyła późną wiosną 2013 r., to obecnie największe centrum handlowe w regionie. Prace budowlane trwały łącznie 16 miesięcy. Ich efektem jest centrum o powierzchni handlowo-rozrywkowej wynoszącej blisko 18 500 m2.

 

W uroczystym otwarciu Centrum Galardia oprócz przedstawicieli inwestorów, firm podwykonawczych, najemców i mediów uczestniczyły także lokalne władze reprezentowane przez Prezydenta Starachowic – Sylwestra Kwietnia. Przedstawiciele firm inwestorskich – NBGI Private Equity i Balmain Asset Management, tak podsumowali moment otwarcia ich nowego centrum handlowego:

 

– „Centrum Galardia jest naszą pierwszą inwestycją na rynku centrów handlowych w Polsce, co powoduję, że jest dla nas szczególnie istotna. Jeszcze przed podjęciem decyzji o budowie Galardii wierzyliśmy w potencjał Starachowic. Myślę, że sukces Centrum Galardia, którego dzisiaj jesteśmy świadkami jest odpowiedzią na to, gdzie leży przyszłość polskiego rynku centrów handlowych – w średnich i mniejszych miejscowościach” – powiedział James Huckle z NBGI Private Equity.

REKLAMA

 

– „Proces komercjalizacji Galardii przebiegał bez zakłóceń po tym, jak na samym jego początku zaufali nam nasi trzej wiodących najemcy – Tesco, Grupa LPP i Helios. Po nich udało nam się sfinalizować kolejne kluczowe umowy z takimi markami jak Smyk, Empik, Media Expert, Carry, Rossmann czy Jysk. Efektem naszych działań jest bogaty i wyważony tenant-mix, który oferuje mieszkańcom Starachowic i okolicznych miejscowości, szeroką gamę produktów i usług. W dniu otwarcia Galardia jest wynajęta niemal w 99%” – dodał James Turner, Dyrektor Zarządzający Balmain Asset Management.

 

Na terenie Galardii znajduje się 38 sklepów i 6 punktów handlowo-usługowych w formie kiosków. Największą część powierzchni najmu, bo blisko 6200 m2, zajmuje hipermarket Tesco. Na ofertę Galardii składa się kilkanaście salonów odzieżowych między innymi takich marek jak Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp, House, Carry, Diverse, CCC czy Altero. Klienci Centrum mogą także zaopatrzyć się w kosmetyki (Drogeria Rossmann), sprzęt RTV i AGD (Media Expert), artykuły wyposażenia wnętrz i meble (Jysk), książki, płyty, gry (Empik), odzież dla dzieci i zabawki (Smyk) oraz biżuterię (Briju). W Centrum znalazło się też miejsce na sklepy ze sprzętem, ubraniami i obuwiem sportowym (Martes Sport, 4F, City Sport), aptekę, salę zabaw dla dzieci, punkt naprawy sprzętu komputerowego i kantor. Niemniej jednak jednym z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców Starachowic najemcą Galardii jest pierwszy w regionie multipleks sieci kin Helios z 4 salami projekcyjnymi na ponad 600 widzów.

 

Za proces komercjalizacji, koordynację najemców oraz project development Galardii odpowiadała firma Balmain Asset Management. Centrum powstało na podstawie projektu biura architektonicznego BP Asymetria. Rolę menedżera projektu pełniła firma Arcadis EC Harris. Generalnym wykonawcą budowy była Skanska S.A. Asset Managerem Galardii jest firma Balmain Asset Management, natomiast zarządcą firma Balmain Property Management.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA