Galardia podpisała umowę z Heliosem

Galardia podpisała umowę z Heliosem

świętokrzyskie
REKLAMA

Helios S.A., wiodąca polska sieć kin, otworzy multipleks w nowym centrum handlowym Galardia, które powstanie w Starachowicach w województwie świętokrzyskim. Galardia jest projektem realizowanym przez joint venture dwóch firm: NBGI Private Equity i Balmain Asset Management.

 

Helios S.A. zbuduje 4-salowe kino w Galardii – nowopowstającym centrum handlowym, którego otwarcie planowane jest na drugą połowę 2014 roku. To najnowocześniejsze kino w rejonie Starachowic będzie miało powierzchnię 1,330 m2 i pomieści jednorazowo około 600 widzów. Helios jest już drugim wiodącym najemcą Galardii po Tesco, z którym umowa najmu powierzchni 6,200 m2, z przeznaczeniem na hipermarket Tesco „Extra”, została sfinalizowana w ubiegłym roku. Oprócz dużego marketu spożywczego i kina, Galardia będzie miała również do zaoferowania pasaż handlowy o powierzchni 11,000 m2, w którym znajdzie się 35 sklepów oraz parking na 475 miejsc.

 

“Galardia jest naszym pierwszym projektem deweloperskim w Polsce i wspólnie z naszym strategicznym partnerem biznesowym – firmą NBGI Private Equity, jesteśmy bardzo zadowoleni z tak szybkich postępów. Już niedługo Galardia będzie skomercjalizowana w blisko 60%. W najbliższych dniach podamy informacje o kolejnych sfinalizowanych umowach najmu co jest niebywałym sukcesem na etapie, kiedy prace budowlane jeszcze się nawet nie rozpoczęły. Umowy podpisane z Tesco i siecią Helios jako wiodącymi najemcami jedynie umacniają nas w przekonaniu, że podjęliśmy właściwy krok decydując się na samodzielną realizację projektu w Starachowicach” v mówi James Turner, Dyrektor Zarządzający Balmain Asset Management.

REKLAMA

 

„Kina Helios są obecne w największych miastach w Polsce, ale cieszymy się bardzo, kiedy możemy zaistnieć na mniejszych rynkach jako pierwsze kino wielosalowe. Tak będzie w Starachowicach, gdzie w Centrum Handlowym Galardia przygotujemy dla mieszkańców miasta i okolic 4 komfortowe, nowocześnie wyposażone sale, które pomieszczą jednorazowo ok. 600 widzów” – powiedział Tomasz Jagiełło, prezes Helios S.A.

 

Nowe centrum handlowe powstanie przy ulicy Iłżeckiej w Starachowicach. W jego najbliższym zasięgu (10 minut jazdy samochodem) zamieszkuje 54,000 osób. Wspólnie przedsięwzięcie NBGI Private Equity i Balmain Asset Management pochłonie 25 mln Euro. Budowa Galardii ma ruszyć jeszcze tej wiosny.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA