REKLAMA
Znaleziono 7351 wyników
Browar Warka zainwestował 150 mln zł. W planach kolejne inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
Browar Warka zainwestował 150 mln zł. W planach kolejne inwestycje
Jubileusz 50-lecia działalności Browaru Warka, należącego do Grupy Żywiec, to nie tylko okazja do świętowania, lecz także moment ogłoszenia ambitnych planów inwestycyjnych. Zakład zapowiada dalszą modernizację parku maszynowego oraz intensyfikację działań na rzecz zrównoważonej produkcji.
Fabryka koreańskiej firmy POSCO International Poland E-Mobility gotowa!artykuł
Pokaż artykuł
Fabryka koreańskiej firmy POSCO International Poland E-Mobility gotowa!
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w Polsce gotowa! Po 13 miesiącach intensywnych prac budowlanych Dekpol zakończył realizację pierwszej w Polsce fabryki koreańskiej firmy POSCO International Poland E-Mobility. Inwestycja powstała w Brzegu (woj. opolskie). W zakładzie produkowane będą rdzenie silników elektrycznych do pojazdów zeroemisyjnych, z wykorzystaniem zaawansowanych technologii stosowanych przez czołowych światowych producentów, w tym Hyundai Motor Co. i Kia Corp.
Kolejne dwie polskie firmy inwestują w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie polskie firmy inwestują w Małopolsce
Dwie małopolskie firmy, Grafpress z Olkusza oraz OTOMATIC z Andrychowa, dzięki wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego i programu Polska Strefa Inwestycji zrealizują ambitne inwestycje. Nowe przedsięwzięcia umożliwią im zwiększenie mocy produkcyjnych i dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb rynku.
[Aglomeracja Wrocławska] 1,3 mld złotych i 700 miejsc pracy. LG Chem inwestuje w ogromną fabrykęartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] 1,3 mld złotych i 700 miejsc pracy. LG Chem inwestuje w ogromną fabrykę
LG Chem wybuduje pod Wrocławiem pierwszy w Europie zakład produkcyjny baterii do samochodów elektryc...
Za ponad miliard złotych powstanie wielka fabryka Frito Lay. Wmurowano kamień węgielnyartykuł
Pokaż artykuł
Za ponad miliard złotych powstanie wielka fabryka Frito Lay. Wmurowano kamień węgielny
W czwartek 26 sierpnia w miejscowości Święte w gminie Środa Śląska na Dolnym Śląsku wmurowano kamień...
Koniec z "tramwajem wodnym" na północy Wrocławia. MPK wydaje milionyartykuł
Pokaż artykuł
Koniec z "tramwajem wodnym" na północy Wrocławia. MPK wydaje miliony
KZN Rail wyremontuje za ponad 8 milionów złotych prawie kilometrowy odcinek torowiska w ciągu ulicy...
[Lublin] Mieszkania szyte na miarę już dostępne w Lublinieartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Mieszkania szyte na miarę już dostępne w Lublinie
Inwestor i deweloper NAP Invest Group realizuje w Lublinie dwa osiedla – Nowy Początek przy ul. Strz...
[Łódź] BioNanoPark wsparciem dla małych i średnich przedsiębiorstwartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] BioNanoPark wsparciem dla małych i średnich przedsiębiorstw
- W polskiej gospodarce prym wiodą małe i średnie przedsiębiorstwa. Dlatego takie ośrodki jak BioNan...
[Polska] Dom „na surowo”artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Dom „na surowo”
W poszukiwaniu własnego mieszkania czy domu większość naszej uwagi skierowana jest na stronę finanso...
[Łódź] Biurowiec Ogrodowa Office w Łodzi oficjalnie otwartyartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Biurowiec Ogrodowa Office w Łodzi oficjalnie otwarty
Firma Warimpex oficjalnie zainaugurowała otwarcie nowoczesnego biurowca Ogrodowa Office w centrum Ło...
Ruszyła realizacja kolejnej gigantycznej inwestycji zagranicznej w Polsce. Będzie warta ponad 8 miliardów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła realizacja kolejnej gigantycznej inwestycji zagranicznej w Polsce. Będzie warta ponad 8 miliardów złotych!
Kolejna gigantyczna inwestycja zagraniczna w Polsce. Jest to też następna strategiczna inwestycja na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Umicore i należąca do grupy Volkswagen spółka PowerCo rozpoczynają w Nysie, w województwie opolskim budowę wielkiej fabryki materiałów akumulatorowych. To wielki sukces Polski, WSSE "INVEST-PARK" i województwa opolskiego.
Ruszyła budowa pierwszej biogazowni Grupy E.ON w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa pierwszej biogazowni Grupy E.ON w Polsce
E.ON Polska już w 2024 r. otworzy swoją pierwszą biogazownię w naszym kraju. Obiekt o mocy zainstalowanej 1 MWe w wysokosprawnej kogeneracji zostanie uruchomiony niedaleko Pułtuska. Inwestycja ta wpisuje się w strategię firmy E.ON, która chce aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i wspierać klientów w zmniejszaniu śladu węglowego.
KPT: Blisko 2 miliardy zainwestują małopolscy przedsiębiorcyartykuł
Pokaż artykuł
KPT: Blisko 2 miliardy zainwestują małopolscy przedsiębiorcy
60 nowych inwestycji zapowiedzieli przedsiębiorcy w 2024 roku w Małopolsce i powiecie jędrzejowskim (woj. świętokrzyskie). To przekłada się na blisko 2 miliardy nakładów inwestycyjnych i kilkaset nowych miejsc pracy. Inwestycje wspiera ulga podatkowa w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, której operatorem w naszym regionie jest Krakowski Park Technologiczny.
Kronospan zainwestuje ponad 2 miliardy złotych w Szczecinkuartykuł
Pokaż artykuł
Kronospan zainwestuje ponad 2 miliardy złotych w Szczecinku
Szykują się dwie nowe, wielkie inwestycje globalnego koncernu Kronospan w Szczecinku, w województwie zachodniopomorskim. Powstaną nowe miejsca pracy. Kronospan, jeden z największych światowych producentów płyt drewnopochodnych, zdecydował się przenieść swoją fabrykę papieru z Rudawy Śląskiej pod Głuchołazami (woj. opolskie) do Szczecinka. Dodatkowo wybuduje w tym mieście elektrociepłownię w technologii CHP, która ma zasilać zakład oraz miasto. Docelowo łączna wartość tych inwestycji wyniesie ok. 500 milionów euro, czyli ponad 2 miliardy złotych. Znamy szczegóły.
Wielka inwestycja za 300 mln euro firmy Beiersdorf w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja za 300 mln euro firmy Beiersdorf w Poznaniu
Niemiecka firma Beiersdorf, globalny gigant rynku kosmetycznego, producent globalnych marek, takich jak Nivea, Eucerin i Bambino, otworzył w Poznaniu rozbudowane centrum produkcyjne. Inwestycja kosztowała 300 mln euro. Ma to być strategiczny ośrodek globalnych innowacji i dostaw w zakresie pielęgnacji skóry.
Volkswagen rozbuduje wielką fabrykę samochodów dostawczych pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen rozbuduje wielką fabrykę samochodów dostawczych pod Poznaniem
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w Polsce. Zakład Volkswagen Poznań we Wrześni, który w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz dziesięciolecia, czeka ważna rozbudowa. W ramach planowanej dalszej elektryfikacji palety produktów Volkswagen Samochody Dostawcze powstaną dwie nowe hale produkcyjne, w których będzie produkowana kolejna generacja w pełni elektrycznego modelu Crafter.
Volkswagen zainwestuje 1,5 mld złotych w rozbudowę fabryki pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen zainwestuje 1,5 mld złotych w rozbudowę fabryki pod Poznaniem
Zakład Volkswagen Poznań we Wrześni, który w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz dziesięciolecia, czeka ważna rozbudowa. W ramach planowanej dalszej elektryfikacji palety produktów Volkswagen Samochody Dostawcze powstaną dwie nowe hale produkcyjne, w których będzie produkowana kolejna generacja w pełni elektrycznego modelu Crafter. W poniedziałek wmurowany został kamień węgielny pod tę wartą 1,5 miliarda złotych inwestycję.
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rząduartykuł
Pokaż artykuł
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rządu
Dąbrowa Górnicza w województwie śląskim ponownie przyciąga globalny kapitał. Brembo – światowy lider w produkcji układów hamulcowych – planuje budowę nowoczesnej odlewni na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To będzie drugi zakład firmy w mieście, obok istniejącej fabryki przy ul. Roździeńskiego. Inwestor właśnie otrzymał decyzję środowiskową, która określa warunki realizacji przedsięwzięcia.
Chińska firma Minth Group zainwestuje 80 mln euro w budowę fabryki automotive pod Szprotawąartykuł
Pokaż artykuł
Chińska firma Minth Group zainwestuje 80 mln euro w budowę fabryki automotive pod Szprotawą
Kolejna bardzo duża i znacząca inwestycja przemysłowa z branży automotive w Polsce. Minth Group – jeden z największych na świecie producentów części motoryzacyjnych wybuduje w Wiechlicach (gmina Szprotawa) w województwie lubuskim, na terenie dawnego poradzieckiego lotniska wojskowego zakład produkcyjno-magazynowy o powierzchni zabudowy ponad 50 tys. mkw. W nowej fabryce produkowane będą części dla topowych marek, jak: Mercedes, Tesla, Renault, a w przyszłości także dla Porsche, BMW, Audi i innych. Koszt inwestycji to 80 milionów euro.
W lipcu i sierpniu na inwestycje ze zwolnieniem podatkowym w PSSE zdecydowało się 12 firmartykuł
Pokaż artykuł
W lipcu i sierpniu na inwestycje ze zwolnieniem podatkowym w PSSE zdecydowało się 12 firm
W lipcu i sierpniu na inwestycje ze zwolnieniem podatkowym w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (PSSE) zdecydowało się 12 firm, które zainwestują łącznie prawie pół miliarda złotych. Od początku tego roku PSSE wydała już 35 decyzji. Firmy deklarują 1,14 mld zł nakładów na inwestycje.
REKLAMA