REKLAMA
Znaleziono 9914 wyników
Niemiecki koncern BSH otworzył we Wrocławiu nowoczesne laboratorium innowacji produkcyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH otworzył we Wrocławiu nowoczesne laboratorium innowacji produkcyjnych
Niemiecki koncern BSH po raz kolejny stawia na stolicę Dolnego Śląska. Otworzył na terenie swojego kompleksu fabryk lodówek i piekarników przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu nowoczesne laboratorium innowacji produkcyjnych – InnoLab. Powstawać w nim będą najnowsze rozwiązania, które zostaną zastosowane w fabrykach tego wielkiego, znanego, światowego koncernu. BSH zainwestował od 2017 roku, od chwili wejścia do Wrocławia, łącznie ok. 900 mln złotych w nowe obiekty i nowoczesne systemy produkcyjne. Z roku na rok wzrasta też systematycznie zatrudnienie.
Amerykański gigant Lyten otworzył w Gdańsku największą fabrykę magazynów energii w Europie. Zapowiada kolejne inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański gigant Lyten otworzył w Gdańsku największą fabrykę magazynów energii w Europie. Zapowiada kolejne inwestycje
Lyten – światowy lider akumulatorów litowo‑siarkowych – oficjalnie uruchomił w Gdańsku największy w Europie zakład produkcyjno‑badawczy systemów magazynowania energii. Firma zapowiada inwestycje, które mogą zmienić pozycję Polski w globalnym łańcuchu dostaw nowoczesnych technologii. – „To szansa na wzmacnianie potencjału Gdańska, Pomorza i całej Polski” – podkreślił minister finansów i gospodarki Andrzej Domański.
350 mln zł z Funduszu Wsparcia Energetyki dla Qair na trzy duże inwestycje OZE w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
350 mln zł z Funduszu Wsparcia Energetyki dla Qair na trzy duże inwestycje OZE w Polsce
Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowę pożyczki z Qair w wysokości 350 mln zł, ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Finansowanie to pozwoli zbudować trzy projekty OZE – farmę wiatrową oraz dwie farmy fotowoltaiczne – o łącznej mocy 203 MW.
QEMETICA pomyślnie sfinalizowała proces hibernacji zakładu w Janikowieartykuł
Pokaż artykuł
QEMETICA pomyślnie sfinalizowała proces hibernacji zakładu w Janikowie
QEMETICA, wiodąca grupa chemiczna na rynku europejskim i jeden z największych polskich eksporterów, zakończyła etap wygaszania produkcji sody w Janikowie. Sprawnie przeprowadzony proces, przy jednoczesnym zapewnieniu silnego, ponadstandardowego wsparcia dla pracowników, pozwolił spółce ograniczyć koszty w stopniu przekraczającym pierwotne założenia. Hibernacja lokalnego zakładu to konsekwencja m.in. nasilających się wymogów regulacyjnych oraz rosnącej presji kosztowej, które uniemożliwiły prowadzenie rentownej działalności. Obsługa klientów pozostaje bez zmian – dostawy sody są realizowane bez zakłóceń z pozostałych dwóch fabryk działających w ramach grupy.
Co dalej z dawnymi Olefinami III, gigantycznym projektem ORLENU pod rządami Obajtka?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z dawnymi Olefinami III, gigantycznym projektem ORLENU pod rządami Obajtka?
Orlen prowadzi intensywne rozmowy z konsorcjum Hyundai Engineering i Tecnicas Reunidas w sprawie „dużej ugody” dotyczącej inwestycji petrochemicznej w Płocku. Projekt, znany wcześniej jako Olefiny III, dziś funkcjonujący pod nazwą Nowa Chemia, ma zostać zaktualizowany pod względem budżetu i harmonogramu. Koncern zapowiada, że szczegóły przedstawi w pierwszym kwartale 2026 roku.
Wydano pozwolenie na bezprecedensową w historii Polski morską inwestycję [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wydano pozwolenie na bezprecedensową w historii Polski morską inwestycję [FILM]
Coraz bliżej realizacji kolejnej wielkiej, strategicznej inwestycji dla naszego kraju. Powstający w Gdańsku nowy terminal gazowy FSRU (ang. Floating Storage Regasification Unit) w Zatoce Gdańskiej jest jednym ze strategicznych projektów energetycznych Polski. Koszt tej inwestycji szacowany jest na ok. 4,7 miliarda złotych.
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce
Green Capital podpisał kontrakt na budowę wielkoskalowego magazynu energii elektrycznej (BESS) o mocy 80 MW i pojemności 320 MWh w Lwówku Śląskim na Dolnym Śląsku. Generalnym wykonawcą jest Electrum, polska firma specjalizująca się w realizacji i długoterminowym utrzymaniu projektów w sektorze zielonej transformacji. Uruchomienie instalacji planowane jest na trzeci kwartał 2027 roku.
Przetargi: powrót śmieciartykuł
Pokaż artykuł
Przetargi: powrót śmieci
W październiku 2014 roku liczba ogłaszanych postępowań przetargowych wzrosła w relacji miesięcznej d...
Tak ma wyglądać pierwsza polska fabryka samochodów elektrycznych [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Tak ma wyglądać pierwsza polska fabryka samochodów elektrycznych [WIZUALIZACJE]
Adaptive Motors Poland, polska spółka technologiczno-produkcyjna, złożyła formalny wniosek o dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy na kwotę 590 mln zł. Celem inwestycji jest budowa hubu nowoczesnych technologii oraz innowacyjnej fabryki pojazdów elektrycznych w Kleszczowie. Dofinansowanie ma pozwolić na rozpoczęcie produkcji pierwszego polskiego auta dostawczego nowej generacji – eVanPL, zaprojektowanego w 2023 roku przez Innovation AG ze Zgorzelca.
Wielka chińska inwestycja w Polsce na terenie poradzieckiego lotniska [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka chińska inwestycja w Polsce na terenie poradzieckiego lotniska [WIZUALIZACJE]
Kolejna wielka chińska inwestycja przemysłowa w Polsce. Koncern Kingfa, światowy lider w produkcji ekologicznych, biodegradowalnych tworzyw sztucznych, wykorzystywanych w najważniejszych gałęziach przemysłu, przyjaznych dla środowiska tworzyw sztucznych, który wykorzystywany jest w branżach: AGD, motoryzacyjnej i elektronicznej, buduje fabrykę w południowo-zachodniej części Polski. Koszt inwestycji to ponad ćwierć miliarda złotych.
Globalna firma z branży technologii medycznych i bezpieczeństwa stawia na Katowiceartykuł
Pokaż artykuł
Globalna firma z branży technologii medycznych i bezpieczeństwa stawia na Katowice
Kolejna duża, globalna firma stawia na Katowice. Globalworth, wiodący właściciel i zarządca nowoczesnych biurowców klasy A, rozszerza partnerstwo z Dräger Polska (polski oddział międzynarodowego koncernu Dräger (z siedzibą w niemieckiej Lubece), będącego światowym liderem w dziedzinach technologii medycznych i bezpieczeństwa) w katowickim kompleksie Silesia Star.
[Wrocław] We Wrocławiu zakończyły się Dni Dewelopera 2015. Podczas konferencji branżowi eksperci dyskutowali o kierunkach rozwoju polskich miast w najbliższych latach.artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] We Wrocławiu zakończyły się Dni Dewelopera 2015. Podczas konferencji branżowi eksperci dyskutowali o kierunkach rozwoju polskich miast w najbliższych latach.
Dni Dewelopera to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych rynkowi nieruchomości w kraju. W teg...
KRISHOMEfirma
Pokaż firmę
KRISHOME
Września, Budowlana 1, Psary Małe
firma
Pokaż firmę
KS SUPPORT
Częstochowa, ul. Armii Krajowej 66/49
Duża, znana firma zostaje na dłużej w MLP Pruszków II pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Duża, znana firma zostaje na dłużej w MLP Pruszków II pod Warszawą
Duży, znany producent oraz dystrybutor produktów i rozwiązań dla budownictwa, wentylacji i klimatyzacji przedłużył na kolejny okres współpracę z MLP Group. W ramach kompleksu MLP Pruszków II najemca korzysta obecnie z około 6700 mkw. powierzchni. W zawarciu transakcji najemcę wspierała agencja Knight Frank.
Chińska firma z branży automotive inwestuje w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Chińska firma z branży automotive inwestuje w Opolu
Nowy rozdział w europejskiej ekspansji Shanghai Pret Composites. Chiński producent kompozytów polimerowych dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej otwiera swój pierwszy zakład w Polsce. Firma wynajęła 7 071 metrów kwadratowych w CTPark Opole, wzmacniając obecność na Starym Kontynencie. Powstaną nowe miejsca pracy w tym ponad 125 tysięcznym mieście.
BWN Biuro Wycen Nieruchomościfirma
Pokaż firmę
BWN Biuro Wycen Nieruchomości
Wrocław, al. Kasztanowa 18 pok. 6
Pozycjonusz Patryk Chlabiczfirma
Pokaż firmę
Pozycjonusz Patryk Chlabicz
Białystok, Andersa 26
[Wrocław] Wrocławianie mają niepowtarzalną szansę spotkać się z miejskimi urbanistamiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławianie mają niepowtarzalną szansę spotkać się z miejskimi urbanistami
Bezpłatne porady urbanistów dla lokalnej społeczności, pracownia projektowa na rynku, zajęcia w szko...
[śląskie] Kolejni lokatorzy w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznymartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Kolejni lokatorzy w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym
Do lokatorów Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego - firm Cadelan i NTI dołączyły przedsiębi...
REKLAMA