Gdańsk: Palio Office Park z nowymi najemcamiźródło: Materiały Inwestora

Gdańsk: Palio Office Park z nowymi najemcami

Orzech
Orzech
REKLAMA
PZU Zdrowie i Nowa Era wprowadzą się do wnętrz Palio Office Park – kompleksu biurowo-usługowego, należącego do Cavatina Holding, zlokalizowanego w Młodym Mieście w Gdańsku.
Nowa Era to największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne z kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacji, w tym także języki obce oraz największy w Polsce wybór kartografii szkolnej. W budynku Palio A, wydawnictwo wynajęło 1150 mkw. powierzchni. Nowa Era zdecydowała się także na najem 380 mkw. w elastycznej formule Quickworkbiura serwisowane.
Drugim nowym najemcą w gdańskim Palio jest PZU Zdrowie, które od kilkunastu lat jest obecne na rynku prywatnej opieki medycznej. Spółka otworzy swoją nową placówkę w budynku Palio B i zajmie w nim łącznie 1100 mkw. powierzchni.
– Zależy nam na przygotowywaniu elastycznych ofert, odpowiadających na współczesne potrzeby firm. Rozwiązaniem zyskującym na popularności jest zawieranie umów mieszanych polegających na wynajmowaniu przestrzeni biurowej oraz uzupełnianiu jej o przestrzeń w biurach serwisowanych Quickwork. Z takiej oferty skorzystała Nowa Era. To pozwala firmie być przygotowanym na zmieniającą się liczbę pracowników i ułatwia pracę prowadzoną w modelu hybrydowym. Bardzo cieszy nas także nawiązanie współpracy z PZU Zdrowie. Placówka medyczna będzie stanowiła istotną wartość dodaną dla pracowników kompleksu i najbliższego otoczenia Palio – komentuje Tomasz Zydorek, Leasing Director z Cavatina Holding.
Materiały Inwestora
Palio Office Park to nowoczesny kompleks biurowo-usługowy powstający na terenie Stoczni Gdańskiej, przy jednej z głównych arterii miasta – ulicy Jana z Kolna.
REKLAMA
Zespół ośmiu budynków dostarczy na rynek niemal 90 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A i przestrzeni rekreacyjnej, co wzbogaci portfolio powstającego Młodego Miasta. Oddany w pierwszym kwartale bieżącego roku pierwszy z budynków – A, posiada ponad 16 000 mkw. powierzchni GLA, która rozmieszczona jest na 8 kondygnacjach naziemnych. Dla zmotoryzowanych będzie dostępne ponad 270 miejsc parkingowych, natomiast dla miłośników dwóch kółek zaplanowane są miejsca postojowe dla rowerów oraz rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów w tym szatnie i prysznice. Z myślą o przyszłych najemcach, w kompleksie przewidziane są liczne lokale gastronomiczne i usługowe. Obiekt wyróżnia bryła doskonale wpisująca się w tkankę miasta nawiązując do historii miejsca, przede wszystkim do przemysłu stoczniowego.
Materiały Inwestora
Palio Office Park A uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Budynek wysoko oceniono między innymi za zrównoważoną gospodarkę wody i energii, materiały, z których został wykonany, a także za bardzo dobre przygotowanie w zakresie Health and Wellbeing. Ponadto Palio A, jak i cały ukończony portfel inwestycji Cavatiny otrzymał WELL Health-Safety Rating, a to oznacza, że spełniają one najwyższe standardy bezpieczeństwa i tworzą dobre środowisko do pracy oraz interakcji społecznych w obliczu post-pandemicznych wyzwań.
Najemcami w Palio Office Park są już między innymi firmy z branż energetycznych, medycznych czy doradczych.
Źródło: Cavatina

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA