REKLAMA
Znaleziono 692 wyników
Niemiecki koncern chemiczny Henkel zamyka fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern chemiczny Henkel zamyka fabrykę w Polsce
Globalny koncern chemiczny Henkel podjął decyzję o zamknięciu zakładu produkcyjnego w Raciborzu, w województwie śląskim, w którym zatrudnionych było 159 osób. Pracownicy zostali poinformowani o zakończeniu działalności podczas spotkania z przedstawicielami kierownictwa, które odbyło się w czwartek, 24 czerwca br. Po zakończeniu spotkania zostali poproszeni o opuszczenie zakładu. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostało już opublikowane przez firmę.
To już pewne. Niemiecki gigant zamyka fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
To już pewne. Niemiecki gigant zamyka fabrykę w Polsce
Niemiecki koncern Henkel oficjalnie potwierdził likwidację swojej fabryki w Raciborzu, gdzie od lat produkowano popularne środki piorące, m.in. Persil i E. Zakład zakończy działalność z końcem listopada 2025 roku, a proces redukcji zatrudnienia potrwa do marca 2026. Pracę straci 159 osób. Firma zapewnia pakiet wsparcia dla pracowników i deklaruje kontynuację działalności w Polsce w innych lokalizacjach.
Wrocław walczy o prestiżowe Centrum Technologiczne ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej)artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław walczy o prestiżowe Centrum Technologiczne ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej)
Wrocław oficjalnie zgłosił swoją kandydaturę do utworzenia w mieście Centrum Technologicznego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). To jeden z najważniejszych projektów naukowo‑badawczych, jakie mają powstać w Polsce. Poparcie dla Wrocławia deklarują naukowcy, samorządowcy, przedsiębiorcy, a nawet partnerzy z Niemiec i Czech. W środę 15 stycznia podpisano list do premiera Donalda Tuska i ESA.
[dolnośląskie] Bezpieczniej przy ul. Sprzymierzeńców/Polna Droga – nowy wiadukt w Świdnicy już dostępnyartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Bezpieczniej przy ul. Sprzymierzeńców/Polna Droga – nowy wiadukt w Świdnicy już dostępny
Od poniedziałku, 3 marca kierowcy oraz piesi mogą korzystać z nowej drogi pod wiaduktem przy ul. Spr...
[Dolny Śląsk] Skrzynie biegów do hybryd i silniki benzynowe. Toyota inwestuje w dolnośląskie fabryki artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Skrzynie biegów do hybryd i silniki benzynowe. Toyota inwestuje w dolnośląskie fabryki
Produkcja nowoczesnych przekładni do napędów hybrydowych ruszy w fabryce Toyoty w Wałbrzychu pod kon...
Nowi liderzy na rynku magazynowym w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Nowi liderzy na rynku magazynowym w Polsce
Prawie 80 proc. nowoczesnych zasobów magazynowych w Polsce znajduje się w sześciu głównych regionach. Jednocześnie obserwujemy pewne zmiany w rozkładzie sił. Województwo dolnośląskie jest praktycznie na ostatniej prostej, żeby wyprzedzić Polskę Centralną i zamiast niej zająć ostatnie miejsce na podium – mówi Jakub Kurek, dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.
Co słychać na budowie wielkiej fabryki samochodów dostawczych Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku?artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie wielkiej fabryki samochodów dostawczych Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku?
W Jaworze na Dolnym Śląsku rozpoczęła się kolejna faza budowy fabryki lekkich samochodów dostawczych Mercedes-Benz Vans, która powstanie na bazie istniejącego zakładu produkującego układy napędowe. W grudniu 2024 roku odbyła się ceremonia „wbicia łopaty”, a na początku maja 2025 zakończył się etap prac ziemnych. Rozbudowa istniejącego zakładu przebiega zgodnie z harmonogramem.
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku
Mercedes-Benz umacnia swoją obecność w Jaworze na Dolnym Śląsku. Po uruchomieniu fabryki silników i baterii koncern realizuje kolejny etap inwestycji: budowę zakładu produkującego elektryczne vany. Zawieszenie wiechy nad nową fabryką symbolizuje zakończenie kluczowego etapu prac i potwierdza, że Jawor staje się jednym z najważniejszych punktów na mapie nowoczesnej motoryzacji w Europie.
We Wrocławiu otwarto Inkubator Przedsiębiorczości triQube [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu otwarto Inkubator Przedsiębiorczości triQube [ZDJĘCIA]
W piątek 29 września we Wrocławiu uroczyście otwarto triQube – inkubator przedsiębiorczości stworzony przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. w partnerstwie z Dolnośląskim Funduszem Rozwoju Sp. z o.o. Nowoczesny budynek będzie wspierał działalność firm z naszego regionu – przed wszystkim tych, które związane są z innowacyjnymi branżami gospodarki. W ofercie inkubatora są m.in. biura na wyłączność i biura wirtualne, przestrzenie do coworkingu, sale konferencyjne oraz studio nagrań audio i wideo.
Podpisano umowy na remont Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu i modernizację linii kolejowej Zgorzelec - Bogatyniaartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowy na remont Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu i modernizację linii kolejowej Zgorzelec - Bogatynia
W ramach rządowego programu Kolej Plus zostaną zrealizowane trzy dolnośląskie projekty kolejowe. Dziś na wrocławskim dworcu Świebodzkim zostały podpisane umowy między PKP Polskimi Liniami Kolejowymi a wykonawcami prac projektowych. W spotkaniu uczestniczyli m.in. marszałek Cezary Przybylski, członkowie zarządu województwa Tymoteusz Myrda i Krzysztof Maj oraz Andrzej Bittel, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.
Są dalsze plany rozwoju kolei na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Są dalsze plany rozwoju kolei na Dolnym Śląsku
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Piotr Malepszak, Wiceminister Infrastruktury, a także wojewódzcy i lokalni radni oraz przedstawiciele marszałkowskich spółek związanych z infrastrukturą, czyli Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz Kolei Dolnośląskich. Rozmawiano o inwestycjach, skróceniu czasu przejazdów pociągów i dalszym rozwoju kolei w województwie dolnośląskim.
W Polsce otwarte zostaną trzy nowe parki handlowe Multiboxartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce otwarte zostaną trzy nowe parki handlowe Multibox
Budrem, właściciel sieci parków handlowych Multibox, we współpracy z agencją BOIG, wkrótce uruchomi kolejne trzy projekty w strategicznych lokalizacjach. Inwestor stawia na polskie miasta średniej wielkości: Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie), Milicz (woj. dolnośląskie), Sochaczew (woj. mazowieckie).
Podsumowanie 2025 roku na rynku magazynowym w Polsce i prognozy na rok 2026 [KOMENTARZ EKSPERCKI]artykuł
Pokaż artykuł
Podsumowanie 2025 roku na rynku magazynowym w Polsce i prognozy na rok 2026 [KOMENTARZ EKSPERCKI]
Rok 2025 na polskim rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych przyniósł wyraźną stabilizację po okresie intensywnego wzrostu. Jednocześnie zaobserwowano bardziej selektywne podejście najemców do ekspansji i relokacji oraz większą ostrożność deweloperów przy podejmowaniu decyzji o rozpoczynaniu nowych inwestycji
Kolejny etap remontu i przebudowy najstarszego czynnego dworca kolejowego w Polsce [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny etap remontu i przebudowy najstarszego czynnego dworca kolejowego w Polsce [WIZUALIZACJE]
Przebudowa najstarszego czynnego dworca kolejowego w Polsce wkracza w kolejny etap. W obiekcie trwają prace m.in. prace konserwatorskie, montaż urządzeń i systemów. A teraz do przestrzeni dworca – z dworca tymczasowego – przeniesiona została obsługa podróżnych.
Inwestują w regionyartykuł
Pokaż artykuł
Inwestują w regiony
Atrakcyjność inwestycyjna województw wiąże się bezpośrednio z walorami, które sprzyjają dalszemu ich...
[Aglomeracja Wrocławska] Z Wrocławia dojedziemy pociągiem pod Ślężę. Jest umowaartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Z Wrocławia dojedziemy pociągiem pod Ślężę. Jest umowa
W poniedziałek 9 stycznia władze Dolnego Śląska podpisały z PKP PLK umowy na przeprowadzenie re...
[dolnośląskie] Nowy luksusowy hotel ze SPA na Dolnym Śląsku – wkrótce otwarcie Uroczyska Siedmiu Stawówartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Nowy luksusowy hotel ze SPA na Dolnym Śląsku – wkrótce otwarcie Uroczyska Siedmiu Stawów
Na wiosnę br. zaplanowane jest otwarcie Uroczyska Siedmiu Stawów, luksusowego hotelu, położonego w m...
[dolnośląskie] Informacja dot. uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego Galerii Bolesławiec City Center. Otwarcie już za rok!artykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Informacja dot. uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego Galerii Bolesławiec City Center. Otwarcie już za rok!
27 października 2011 roku o godzinie 12.00 nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę galer...
[dolnośląskie] II Wrocławskie Spotkanie Inwestorskie Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja, 23.03.2012r. Pałac w Pawłowicachartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] II Wrocławskie Spotkanie Inwestorskie Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja, 23.03.2012r. Pałac w Pawłowicach
23 marca w murach Pałacu w Pawłowicach odbyło się II Wrocławskie Spotkanie Inwestorskie zorganizowan...
[dolnośląskie] Światowy potentat w produkcji wkładów do baterii do aut elektrycznych wybuduje fabrykę pod Oławąartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Światowy potentat w produkcji wkładów do baterii do aut elektrycznych wybuduje fabrykę pod Oławą
Dolny Śląsk już niedługo może stać się jednym z najważniejszych regionów na świecie w branży elektro...
REKLAMA