REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Dolny Śląsk: Volkswagen dalej będzie inwestować w Polkowicach. Szansa na fabrykę samochodów?artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Volkswagen dalej będzie inwestować w Polkowicach. Szansa na fabrykę samochodów?
Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen AG planuje kolejne inwestycje w jedną ze swoich najlepszy...
JoysonQuin Automotive buduje za 120 milionów złotych nową fabrykę w Wałbrzychu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
JoysonQuin Automotive buduje za 120 milionów złotych nową fabrykę w Wałbrzychu [ZDJĘCIA]
Na terenie podstrefy Wałbrzych WSSE Invest-Park trwa budowa nowej fabryki automotive firmy Joysonquin Automotive Systems Polska. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Atlas Ward Polska z Wrocławia. W ramach przedsięwzięcia zrealizowany zostanie obiekt produkcyjno-magazynowy z dwukondygnacyjnym biurowcem.
Firma Joysonquin Automotive Systems Polska otworzyła nową, dużą fabrykę na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Firma Joysonquin Automotive Systems Polska otworzyła nową, dużą fabrykę na Dolnym Śląsku
Joysonquin Automotive Systems Polska 31 marca otworzył swoją najnowszą fabrykę w Wałbrzychu, w województwie dolnośląskim. Zatrudni około 300 pracowników i specjalizuje się w produkcji elementów do samochodów klasy Premium.
Start.io otwiera nowe biuro w Warszawie, rozpoczynając rekrutację na stanowiska techniczneartykuł
Pokaż artykuł
Start.io otwiera nowe biuro w Warszawie, rozpoczynając rekrutację na stanowiska techniczne
Start.io, czołowa wielokanałowa platforma reklamowa, świadcząca usługi na rzecz sprzedawców, ogłosiła dzisiaj otwarcie biura w Warszawie, którego celem jest wsparcie nieustannego rozwoju spółki. Warszawskie biuro dołącza do dotychczasowych oddziałów Start.io w USA, Izraelu, Ukrainie, Wielkiej Brytanii, Chinach i Indiach.
Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. i Raytheon otwierają nowe Centrum Eksperckie Wiązek Kablowychartykuł
Pokaż artykuł
Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. i Raytheon otwierają nowe Centrum Eksperckie Wiązek Kablowych
Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. (WZU) podpisały 16 stycznia umowę z firmą Raytheon Polska, dotyczącą otwarcia Centrum Eksperckiego Wiązek Kablowych do produkcji ponad 80 typów kabli do systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot.
Akcelerator biznesowy KSSENON powstanie w Bytomiu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Akcelerator biznesowy KSSENON powstanie w Bytomiu [WIZUALIZACJE]
W samym centrum Bytomia, przy ulicy Piłkarskiej już wkrótce zacznie bić nowe serce bytomskiej przedsiębiorczości. Uchwałą Zarządu Województwa Śląskiego, realizowany przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE S.A.) w partnerstwie z miastem Bytom projekt pn. „Akcelerator biznesowy KSSENON – budowa centrum kreatywności, innowacyjności oraz przedsiębiorczości w Bytomiu” został wybrany do dofinansowania.
firma
Pokaż firmę
Consil Polska Sp. z o.o.
Kraków, Magazynowa 3 Kraków
W Krakowie zostaną wybudowane dwa nowe przystanki kolejoweartykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie zostaną wybudowane dwa nowe przystanki kolejowe
Kraków Kościelniki i Kraków Przylasek – tak będą nazywać się dwa nowe przystanki kolejowe, które powstaną w stolicy Małopolski. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetargi na budowę peronów przy linii kolejowej nr 95. Przystanki powstaną do końca 2024 roku w ramach "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". Dzięki temu programowi Małopolska zyska 9 nowych przystanków.
SUNEX S.A., polski producent innowacyjnych rozwiązań opartych o OZE po raz kolejny zainwestuje w Raciborzuartykuł
Pokaż artykuł
SUNEX S.A., polski producent innowacyjnych rozwiązań opartych o OZE po raz kolejny zainwestuje w Raciborzu
Czołowy polski producent innowacyjnych rozwiązań opartych o OZE (odnawialne źródła energii) SUNEX S.A. zdecydował się na rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Raciborzu w województwie śląskim.
Qair uruchamia dwie nowe farmy wiatrowe w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Qair uruchamia dwie nowe farmy wiatrowe w Polsce
Qair ogłasza uruchomienie dwóch farm wiatrowych zlokalizowanych w gminach Widuchowa i Stawiszyn, zwiększając tym samym portfel aktywów wiatrowych spółki do 262.5 MW. Nowe elektrownie mogą zasilić około 18 tysięcy gospodarstw domowych, co odpowiada zapotrzebowaniu na energię elektryczną mieszkańców Przemyśla.
Niemiecki gigant zbrojeniowy wchodzi do Polski. Renk zapowiada inwestycje warte 500 mln euro i nowe zakłady serwisoweartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki gigant zbrojeniowy wchodzi do Polski. Renk zapowiada inwestycje warte 500 mln euro i nowe zakłady serwisowe
Niemiecki koncern zbrojeniowy Renk, jeden z najważniejszych producentów przekładni do czołgów i pojazdów wojskowych na świecie, ogłosił wejście na polski rynek. Firma planuje uruchomić w Polsce zakłady serwisowe i produkcyjne, które mają obsługiwać nie tylko polskie wojsko, ale także Ukrainę i kraje bałtyckie. Informacje te potwierdził prezes zarządu, Alexander Sagel, w rozmowie z tygodnikiem Der Spiegel.
W Gdyni powstało Centrum Samorządowej Transformacji Energetycznejartykuł
Pokaż artykuł
W Gdyni powstało Centrum Samorządowej Transformacji Energetycznej
Transformacja energetyczna to jedno z ważniejszych wyzwań, jakie stoją przed samorządem i biznesem. Dlatego w Gdyni powstało Centrum Samorządowej Transformacji Energetycznej. To projekt, który przyspieszy wdrażanie innowacji energetycznych i pomoże zadbać o wysoki poziom kwalifikacji pracowników. Grupa Energa jest partnerem strategicznym tego przedsięwzięcia.
Capgemini stawia na Wrocław i zwiększa zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Capgemini stawia na Wrocław i zwiększa zatrudnienie
Kolejny globalny gigant z branży IT stawia na Wrocław. Francuska firma Capgemini, która obecnie zatrudnia w stolicy Dolnego Śląska około 2400 osób, cały czas rekrutuje i planuje rozwój i powiększanie swojego zespołu. Spółka świętuje też 20 lat działalności we Wrocławiu.
KGHM zainwestuje kolejne miliardy złotych na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM zainwestuje kolejne miliardy złotych na Dolnym Śląsku
KGHM Polska Miedź S.A. zainwestuje kolejne miliardy złotych na Dolnym Śląsku. Wybuduje trzy nowe szyby górnicze na terenie Zagłębia Miedziowego. Zarząd Spółki podjął decyzję o rozpoczęciu prac w zakresie rozpoznania geologiczno-hydrogeologicznego dla projektów: GG-2 „Odra”, Retków oraz Gaworzyce. To przełomowy moment dla długoterminowego rozwoju KGHM oraz przyszłości realizacji planu zagospodarowania koncesjonowanych złóż. Szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie minimum 9 miliardów złotych.
W fabryce Baltic Towers w Gdańsku powstała pierwsza w Polsce sekcja wieży offshoreartykuł
Pokaż artykuł
W fabryce Baltic Towers w Gdańsku powstała pierwsza w Polsce sekcja wieży offshore
W Gdańsku, w nowoczesnym zakładzie Baltic Towers, odbyła się uroczystość wyprodukowania pierwszej w Polsce sekcji wieży offshore - wydarzenie o przełomowym znaczeniu dla krajowego przemysłu i rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. reprezentowała podczas wydarzenia Wiceprezes Ilona Deręgowska, podkreślając znaczenie instytucji w budowie krajowego łańcucha dostaw i wspieraniu transformacji energetycznej. Jako współudziałowiec projektu Baltic Towers, Agencja odgrywa kluczową rolę w rozwoju kompetencji polskiego przemysłu offshore wind, umacniając tym samym pozycję Polski w europejskiej gospodarce przyszłości.
Gdyńska firma antydronowa APS zainwestuje 100 mln zł w rozwój mocy produkcyjnych w Zielonym Okręgu Przemysłowym "Kaszubia" [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Gdyńska firma antydronowa APS zainwestuje 100 mln zł w rozwój mocy produkcyjnych w Zielonym Okręgu Przemysłowym "Kaszubia" [FILMY]
Producent systemów antydronowych Advanced Protection Systems (APS) zainwestuje 100 mln zł w Zielony Okręg Przemysłowy „Kaszubia”. „Nasze technologie powstają w oparciu o realne doświadczenia z pola walki i praktyczne potrzeby użytkowników, chcemy dzielić się doświadczeniem z państwem i Siłami Zbrojnymi RP, współtworząc krajowy potencjał obronny” - podkreślił dr Maciej Klemm, prezes zarządu APS.
Budowa wielkiego hubu gamingowo-technologiczny w Katowicach coraz bliżej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa wielkiego hubu gamingowo-technologiczny w Katowicach coraz bliżej [WIZUALIZACJE]
Komisja przetargowa ogłosiła wybór wykonawcy I etapu Hubu gamingowo-technologicznego, który powstanie tuż obok zabytkowej zabudowy Nikiszowca, w miejscu dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Wieczorek". Tu, gdzie działał przemysł ciężki, powstanie infrastruktura skupiająca przedsiębiorców z branży nowych technologii. Przedsięwzięcie to ze względu na zakres i charakter prac porównywane jest do budowy katowickiej Strefy Kultury.
Setki nowych miejsc pracy. Kto inwestował w Łodzi w 2025 roku?artykuł
Pokaż artykuł
Setki nowych miejsc pracy. Kto inwestował w Łodzi w 2025 roku?
Trwa dobra passa inwestycyjna Łodzi. Miasto położone w centralnej części naszego kraju, na skrzyżowaniu najważniejszych dróg, coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na mapie inwestycji zagranicznych w Polsce. W 2025 roku obserwujemy nasilenie napływu kapitału z zagranicy, rozwój nowoczesnych sektorów i wzrost rynku pracy. Kilka dużych firm zdecydowało się ulokować swoje projekty w Łodzi lub w jej okolicach.
[mazowieckie] Wykonawcy na A2: Wysłaliśmy odpowiedzi do GDDKiA w terminieartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Wykonawcy na A2: Wysłaliśmy odpowiedzi do GDDKiA w terminie
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że tylko dwóch z jedenastu wykonawców p...
[wielkopolskie] Obwodnica Poznania też pękaartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Obwodnica Poznania też pęka
Okazuje się, że po lutowych mrozach nawierzchnia pęka nie tylko na autostradzie A1 i A2. Ponad trzyd...
REKLAMA