REKLAMA
Znaleziono 3116 wyników
Logicor zrewitalizuje swój park magazynowy pod Warszawą [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Logicor zrewitalizuje swój park magazynowy pod Warszawą [WIZUALIZACJE]
Logicor rozpoczyna największą w historii rewitalizację swojego parku magazynowego w Piasecznie. Kluczowa hala o powierzchni 49 tys. metrów kwadratowych zostanie podzielona na mniejsze moduły, a cały kompleks przejdzie modernizację zgodną ze standardami ESG. Dzięki temu najemcy mają zyskać niższe koszty operacyjne, a pracownicy – nowe zielone strefy rekreacyjne.
Develia rośnie w Warszawie. Nowy projekt Głębocka Vita na Białołęce trafił do przedsprzedaży artykuł
Pokaż artykuł
Develia rośnie w Warszawie. Nowy projekt Głębocka Vita na Białołęce trafił do przedsprzedaży
Develia rozpoczęła przedsprzedaż mieszkań w ramach nowego projektu Głębocka Vita, który powstanie na warszawskiej Białołęce, blisko terenów zielonych i rekreacyjnych. W dwóch 4-kondygnacyjnych budynkach znajdzie się 109 mieszkań o metrażach od 28 do 103 mkw. – od kompaktowych kawalerek po przestronne, 5-pokojowe apartamenty. Rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na III kwartał 2026 r., a jej zakończenie na II kwartał 2028 r.
[Polska] Ile kosztuje mała trójka u dewelopera?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Ile kosztuje mała trójka u dewelopera?
Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl prześledzili ofertę firm deweloperskich w poszukiwaniu m...
W centrum Warszawy powstanie Rezydencja Krochmalna 44 [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstanie Rezydencja Krochmalna 44 [WIZUALIZACJE]
W centrum Warszawy, na pograniczu warszawskiej Woli i Śródmieścia powstanie nowy budynek apartamentowy. Vinci Immobilier Polska zrealizuje projekt o nazwie Rezydencja Krochmalna 44. Będzie to nowa, kameralna inwestycja apartamentowa.
Stop "patodeweloperce" w Polsce! Nowe zasady wejdą w życie w kwietniu 2024 r.artykuł
Pokaż artykuł
Stop "patodeweloperce" w Polsce! Nowe zasady wejdą w życie w kwietniu 2024 r.
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda zatwierdził zmiany przepisów w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Cel nowelizacji to przede wszystkim ograniczenie praktyk związanych z tzw. "patodeweloperką", czyli z działaniami, które mają maksymalizować zyski kosztem dobrej architektury, zdrowego rozsądku, a czasem wymagań zawartych w przepisach. Nowe zasady wejdą w życie w kwietniu 2024 r.
Mercedes wkrótce ruszy z budową wielkiej fabryki e-vanów w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Mercedes wkrótce ruszy z budową wielkiej fabryki e-vanów w Jaworze
Kolejna wielka inwestycja globalnego koncernu motoryzacyjnego Daimler AG w Jaworze, w województwie dolnośląskim. Do istniejącej od 2019 roku fabryki silników i fabryki baterii do samochodów elektrycznych, która powstała 2020 r., tym razem dokłada produkcję i lakierowanie karoserii do pojazdów użytkowych typu VAN.EA. Jest to naturalny rozwój już istniejącej infrastruktury koncernu Mercedes Benz. Od 2019 roku w Jaworze produkowane są silniki do samochodów osobowych Mercedes, od 2020 roku silniki elektryczne. Inwestorem jest polska spółka tego niemieckiego koncernu – Mercedes-Benz Manufacturing Poland.
[Warszawa] HENPOL buduje nowe osiedle dla Dom Developmentartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] HENPOL buduje nowe osiedle dla Dom Development
HENPOL podpisał kontrakt na budowę kompleksu mieszkalno-usługowego „Młyny Królewskie”, położonego w...
Dolny Śląsk: Telka S.A. inwestuje pod Oleśnicąartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Telka S.A. inwestuje pod Oleśnicą
Polska spółka Telka S.A. dostała kilka tygodni temu pozwolenie na realizację nowej inwestycji w Spal...
Wrocławska firma z kosmiczną serią – wyśle dwa ładunki w kosmos w przeciągu 6 tygodniartykuł
Pokaż artykuł
Wrocławska firma z kosmiczną serią – wyśle dwa ładunki w kosmos w przeciągu 6 tygodni
Na początku stycznia ich satelitę wyśle na orbitę Elon Musk, a w ubiegłym miesiącu jeden z produktów wysłali w kosmos na pokładzie szwedzkiej rakiety kosmicznej. Wrocławska spółka Scanway może pochwalić się nie tylko ogromnym tempem rozwoju produktów satelitarnych, ale także zamówieniami z polskiej armii i niemieckiej agencji kosmicznej.
Jakie inwestycje drogowe są planowane w centrum Krakowa? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Jakie inwestycje drogowe są planowane w centrum Krakowa? [FILM]
Zarząd Dróg Miasta Krakowa przygotowuje pięć strategicznych zadań, które zostaną wykonane w centrum miasta – chodzi o wymianę szyn na ul. Franciszkańskiej, remont mostu Grunwaldzkiego, przebudowę węzłów tramwajowych przy ul. Piłsudskiego i Teatrze Bagatela, a także modernizację ul. Starowiślnej. Głównym celem jest skoordynowanie ich realizacji, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.
Zabytkowa ponadstuletnia elektrociepłownia pod Wrocławiem wkracza w erę cyfrowąartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowa ponadstuletnia elektrociepłownia pod Wrocławiem wkracza w erę cyfrową
Na terenie zabytkowej elektrociepłowni EC Czechnica w podwrocławskich Siechnicach należącej do Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., spółki PGE Energia Ciepła, trwają prace związane z cyfrową inwentaryzacją. To pierwszy etap przygotowań do kompleksowej rewitalizacji tego unikatowego obiektu poprzemysłowego.
W Rzeszowie ruszy produkcja dronów. Powstanie regionalny hub technologicznyartykuł
Pokaż artykuł
W Rzeszowie ruszy produkcja dronów. Powstanie regionalny hub technologiczny
W stolicy Podkarpacia podpisano list intencyjny ws. rozwoju technologii autonomicznych bezzałogowych statków powietrznych (BSP) oraz technologii wspierających. Rzeszowska Inicjatywa Dronowa otwiera drogę do powstania wspólnej platformy współpracy polsko-ukraińskiej, integrującej sektor nauki, przemysłu i innowacji technologicznej.
Amerykańska firma Boyd Corporation inwestuje w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Boyd Corporation inwestuje w Gliwicach
Boyd Corporation, wiodący na świecie innowacyjny dostawca technologii w zakresie materiałów technicznych i gospodarki cieplnej, ogłosił rozszerzenie swojej obecności w Europie wraz z budową nowego obiektu o strategicznej lokalizacji w Polsce, w Gliwicach w województwie śląskim.
NFOŚiGW i Orlen Synthos Green Energy będą współpracować przy budowie małych elektrowni jądrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
NFOŚiGW i Orlen Synthos Green Energy będą współpracować przy budowie małych elektrowni jądrowych w Polsce
Określenie warunków współdziałania w zakresie budowy w Polsce niedużych, modułowych elektrowni jądrowych opartych na technologii SMR (ang. Small Modular Reactors) – to główny cel umowy o współpracy, która dzisiaj (16 marca) została podpisana w Warszawie pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) a spółką Orlen Synthos Green Energy (OSGE).
Zabytkowy dworzec kolejowy Hel otwarty dla pasażerówartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec kolejowy Hel otwarty dla pasażerów
Niewielki, historyczny, o konstrukcji szachulcowej, pochodzący z lat 20. XX wieku – dworzec Hel, bo o nim mowa, odzyskał historyczny blask i stał się przestrzenią przyjazną dla wszystkich podróżnych.
Zabytkowy dworzec kolejowy w Pucku otwarty dla pasażerówartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec kolejowy w Pucku otwarty dla pasażerów
Ceglana elewacja, nowoczesne i komfortowe wnętrza z detalami nawiązującymi do historycznego charakteru budynku – tak po przebudowie wygląda dworzec kolejowy w Pucku.
Dworzec Łódź Kaliska w trakcie wielkiej przebudowy [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Dworzec Łódź Kaliska w trakcie wielkiej przebudowy [FILM+WIZUALIZACJE]
Dworzec Łódź Kaliska jest w trakcie wielkiej przebudowy. Inwestycja ma na celu stworzenie nowego, ekologicznego i komfortowego dla podróżnych budynku. Dzięki przebudowie, dworzec zyska również na przepustowości.
Trwa przebudowa zabytkowego dworca kolejowego Toruń Miasto [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa przebudowa zabytkowego dworca kolejowego Toruń Miasto [FILM+WIZUALIZACJE]
Odnowiony z poszanowaniem dla jego historii, komfortowy i dostępny dla wszystkich pasażerów, z ciekawie zaaranżowaną, zieloną poczekalnią letnią – taki właśnie będzie po przebudowie dworzec Toruń Miasto. PKP S.A.
Przyjęto Warszawski Standard Zielonego Budynkuartykuł
Pokaż artykuł
Przyjęto Warszawski Standard Zielonego Budynku
Warszawa przyjęła właśnie zielony standard, dzięki któremu miejskie budownictwo będzie bardziej efektywne energetycznie i ekologiczne. Stolica jest pierwszym miastem w Polsce, które wdrożyło takie rozwiązanie.
Start budowy Parku Zielonej Energii w Gliwicach coraz bliżej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Start budowy Parku Zielonej Energii w Gliwicach coraz bliżej [WIZUALIZACJE]
9 maja 2025 roku w gliwickim Ratuszu odbyła się uroczystość podpisania umów związanych z budową Parku Zielonej Energii w Gliwicach – kluczowej inwestycji dla miejskiego ciepłownictwa, a zarazem jednego z najbardziej innowacyjnych technologicznie i nowoczesnych rozwiązań energetycznych w kraju. Podpisy pod dokumentami złożyli przedstawiciele Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – GLIWICE Sp. z o. o. oraz firm, które zrealizują inwestycję – konsorcjum gliwickich firm MOSTOSTAL ZABRZE GPBP S.A. i PRUiM S.A. oraz niemieckiego OSCHATZ Power GmbH z Essen (nowoczesny blok energetyczny, kocioł wielopaliwowy), a także spółkę AB Industry S.A. z Ożarowa Mazowieckiego (termiczna farma solarna wraz z magazynem ciepła).
REKLAMA