REKLAMA
Znaleziono 6330 wyników
[Kraków] Remont elewacji, ul Centralna 53inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Remont elewacji, ul Centralna 53
Kraków, Nowa Huta, Centralna 53
Basen, os. II Pułku Lotniczegoinwestycja
Pokaż inwestycję
Basen, os. II Pułku Lotniczego
Kraków, Nowa Huta, II Pułku Lotniczego 21
Ulica Królewska inwestycja
Pokaż inwestycję
Ulica Królewska
Kraków, Krowodrza, Królewska
Budowa państwowego data center za ponad 1 mld zł nabiera tempaartykuł
Pokaż artykuł
Budowa państwowego data center za ponad 1 mld zł nabiera tempa
Proces projektu budowy Krajowego Centrum Przetwarzania Danych, prowadzony przez Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Projektów Polska Cyfrowa oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową, znacząco przyspieszył. W ostatnich sześciu miesiącach podpisano umowę z biurem projektowym, inżynierem kontraktu oraz wykonawcą światłowodów.
[Rączna] Ośrodek treningowyinwestycja
Pokaż inwestycję
[Rączna] Ośrodek treningowy
Fabryka Capchem Polandinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Capchem Poland
Śrem, Wiosenna 12
861 mln zł na budowę dwupoziomowych skrzyżowań kolejowo-drogowychartykuł
Pokaż artykuł
861 mln zł na budowę dwupoziomowych skrzyżowań kolejowo-drogowych
W poniedziałek 5 sierpnia 2024 r. spółka PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiła konkurs w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w tym ich przebudowa na skrzyżowania dwupoziomowe”. Jego założeniem jest poprawa bezpieczeństwa poprzez likwidację przejazdów kolejowo-drogowych i budowę w zamian skrzyżowań bezkolizyjnych na terenie całej Polski.
Postępuje budowa łącznika brzeskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Postępuje budowa łącznika brzeskiego
„Łącznik brzeski” to obwodnica Brzeska w woj. małopolskim. Jest to zarazem północny początek tzw. Sądeczanki, czyli drogi krajowej nr 75. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że funkcją nowej drogi będzie połączenie istniejącej trasy z autostradą A4. Budowę tej drogi wizytowali minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz szef jego Gabinetu Politycznego Tomasz Tomala.
Dolny Śląsk: Rusza nabór na dotacje dla samorządów poszkodowanych powodziąartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Rusza nabór na dotacje dla samorządów poszkodowanych powodzią
Rozpoczął się nabór w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) we Wrocławiu na dotacje interwencyjne dla samorządów, straży pożarnych i centrów zarządzania kryzysowego. Suma środków dla gmin z woj. dolnośląskiego, którymi dysponuje na teraz WFOŚiGW we Wrocławiu, wynosi 17 mln złotych. Samorządy mogą przeznaczyć środki na refinansowanie poniesionych dotąd kosztów, jak i na bieżące wydatki m.in. na zakup agregatów prądotwórczych, osuszaczy, worków na piasek, bieżące zabezpieczenia budynków oraz likwidowanie skutków powodzi w obiektach ochrony środowiska i gospodarki wodnej.
6,6 mld złotych zainwestuje PGE w Rybniku do 2030 rokuartykuł
Pokaż artykuł
6,6 mld złotych zainwestuje PGE w Rybniku do 2030 roku
Kolejne miliardy zainwestowane zostaną w województwie śląskim. Zapewnią stabilność po odejściu od węgla. Jak informuje Ministerstwo Aktywów Państwowych 6,6 mld złotych inwestycji planuje Grupa PGE w Rybniku do 2030 roku.
Współpraca z Bankiem Światowym na rzecz odbudowy infrastruktury przeciwpowodziowejartykuł
Pokaż artykuł
Współpraca z Bankiem Światowym na rzecz odbudowy infrastruktury przeciwpowodziowej
Wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka oraz Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Joanna Kopczyńska spotkali się z przedstawicielami Banku Światowego. To kolejne konsultacje w ramach współpracy przy realizacji projektów wzmacniających odporność przeciwpowodziową Polski, minimalizujących zagrożenie powodziowe i ryzyka związane z występowaniem suszy w Polsce.
Kielce otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na inwestycje drogoweartykuł
Pokaż artykuł
Kielce otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na inwestycje drogowe
23 sierpnia 2023 r. wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski podpisał umowę na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) inwestycji drogowej w Kielcach, polegającej na poprawie bezpieczeństwa ruchu dzięki rozbudowie ulic w mieście. Kwota dofinansowania wyniosła 23,5 mln zł.
Ostrołęka zyska obwodnicę dzięki rządowemu dofinansowaniu. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwiartykuł
Pokaż artykuł
Ostrołęka zyska obwodnicę dzięki rządowemu dofinansowaniu. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwi
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał 29 maja umowę o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 60 mln zł budowy południowej obwodnicy miasta Ostrołęki. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwi.
Polsko czeskie rozmowy o współpracy transportowejartykuł
Pokaż artykuł
Polsko czeskie rozmowy o współpracy transportowej
We Wrocławiu odbyło się bilateralne spotkanie ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka z ministrem transportu Czech Ivanem Bednárikiem. Było to pierwsze oficjalne spotkanie ministrów po zmianie rządu w Czechach w grudniu 2025 r. W rozmowach uczestniczył również czeski wiceminister transportu A. Kalous.
Rząd planuje metro w 10 największych polskich miastach. Tunele mają pełnić podwójną funkcję: transport i schrony dla ludnościartykuł
Pokaż artykuł
Rząd planuje metro w 10 największych polskich miastach. Tunele mają pełnić podwójną funkcję: transport i schrony dla ludności
Polska może wejść w zupełnie nową epokę transportu miejskiego. Ministerstwo Infrastruktury prowadzi analizy dotyczące budowy metra w około dziesięciu największych miastach kraju. Projekt roboczo nazwany Metro Polska ma nie tylko rozwiązać problemy komunikacyjne, lecz także pełnić funkcję infrastruktury ochronnej w sytuacjach zagrożenia.
Unia Europejska wstrzymała finansowanie projektów drogowych GDDKiAartykuł
Pokaż artykuł
Unia Europejska wstrzymała finansowanie projektów drogowych GDDKiA
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego informuje, że decyzja Komisji Europejskiej o czasowym wstrzymaniu...
[Wrocław] Będzie nowe sensowne oznakowanie na AOW, ale... najpierw trzeba otworzyć S8artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Będzie nowe sensowne oznakowanie na AOW, ale... najpierw trzeba otworzyć S8
Czy każdy, kto jedzie przez Wrocław musi wiedzieć gdzie jest Lubawka, Jędrzychowice i Kudowa Słone?...
[Kraków] Przejście podziemne pod ul. Lubiczinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Przejście podziemne pod ul. Lubicz
Kraków, Śródmieście
[Kraków] Most nad Rudawą, al. Focha (Remont)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Most nad Rudawą, al. Focha (Remont)
Kraków, Krowodrza, Focha
[Kraków] Kładka pieszo-rowerowa, ul. Powstańców Wielkopolskichinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Kładka pieszo-rowerowa, ul. Powstańców Wielkopolskich
Kraków, Podgórze, Powstańców Wielkopolskich
REKLAMA