REKLAMA
Znaleziono 6546 wyników
Stworzą biuro przyszłości w The FORM – Colliers z nową siedzibą w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Stworzą biuro przyszłości w The FORM – Colliers z nową siedzibą w Warszawie
Już w I kw. 2025 roku zespół ekspertów firmy doradczej Colliers wprowadzi się do nowoczesnego biurowca The FORM, realizowanego przez Lincoln Property Company Poland przy ul. Miedzianej 11 w Warszawie. Nowa siedziba firmy zajmie niemal 2 914 mkw. na najwyższym piętrze budynku. O zmianie lokalizacji zdecydowały m.in. dynamiczny rozwój firmy i znaczący wzrost liczby pracowników (o 87% w ciągu 5 lat), dbałość o komfort zespołu i partnerów biznesowych, a także konsekwentna realizacja strategii ESG, zakładającej m.in. redukcję śladu węglowego.
[Katowice] Władze Katowic przekażą działkę pod budowę Wydziału Radia i Telewizjiartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Władze Katowic przekażą działkę pod budowę Wydziału Radia i Telewizji
We wtorek 22 listopada o godz. 9.00 w Urzędzie Miasta Katowice (Młyńska 4, sala 315) Prezydent Katow...
Lubin: KGHM wybuduje nowy biurowiec?artykuł
Pokaż artykuł
Lubin: KGHM wybuduje nowy biurowiec?
O planach budowy nowego biurowca – siedziby KGHM w Lubinie mówi się od pewnego czasu. Według wł...
Budowa obwodnicy Raciborza z dużą dotacją z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD)artykuł
Pokaż artykuł
Budowa obwodnicy Raciborza z dużą dotacją z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD)
23 sierpnia 2023 r. wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał umowę o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) budowy obwodnicy Raciborza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 416 w województwie śląskim. Przyznana kwota dofinansowania wynosi około 72 mln zł, a całkowita wartość zadania to około 120 mln zł.
Futur24firma
Pokaż firmę
Futur24
Goleniów, Niepodległości 12
[Dolny Śląsk] Jawor: Daimler rezygnuje ze zwolnień podatkowych artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Jawor: Daimler rezygnuje ze zwolnień podatkowych
Niemiecki koncern Daimler, który wybuduje pod Jaworem fabrykę silników Mercedesa, postanowił zrezygn...
[Wrocław] Przyjazne osiedla i program „Mieszkanie Plus” – debata o przyszłości krajowego rynku mieszkaniowegoartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Przyjazne osiedla i program „Mieszkanie Plus” – debata o przyszłości krajowego rynku mieszkaniowego
15 września oczy branży deweloperskiej, planistów tkanki miejskiej i finansistów zwrócą się ku stoli...
[Katowice] Studenci i młodzi absolwenci razem z politykami, biznesmenami, ekspertami na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Studenci i młodzi absolwenci razem z politykami, biznesmenami, ekspertami na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, ambasadorzy Azerbejdżanu w RP, Polski w Pekinie oraz Addis...
[Warszawa] Operator biznesowy powiększa biuro w warszawskim budynku Metropolitanartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Operator biznesowy powiększa biuro w warszawskim budynku Metropolitan
Firma TMF Poland zdecydowała się przedłużyć umowę najmu oraz zwiększyć powierzchnię biurową do ponad...
Złożono dwie oferty w przetargu na dostawę autobusów elektrycznych dla MPK Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Złożono dwie oferty w przetargu na dostawę autobusów elektrycznych dla MPK Wrocław
Coraz bliżej pojawienia się pierwszych autobusów elektrycznych w barwach MPK Wrocław. Na przetarg na...
PKN Orlen zainwestuje ponad miliard złotych na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
PKN Orlen zainwestuje ponad miliard złotych na Podkarpaciu
Nowa, wielka inwestycja firmy PKN Orlen na Podkarpaciu. We wtorek 1 marca spółka Orlen Południe podpisała umowy na budowę wytwórni bioetanolu o wartości 1,12 mld zł. Generalnym wykonawcą głównej instalacji B2G, o rocznej wydajności 25 tys. ton, będzie firma Zarmen. Bioetanol wytworzony zostanie przede wszystkim ze słomy zbóż.
Rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Otwockuartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Otwocku
Przy otwockim parku miejskim rozpoczęto wiercenie otworu geotermalnego o głębokości 1645 m. Celem jest ustalenie zasobów wód termalnych. W uroczystej inauguracji prac, która odbyła się we wtorek 24 października 2023 r., uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio, wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski oraz prezydent Otwocka Jarosław Margielski.
W Sosnówce pod Jelenią Górą trwa rozbudowa kompleksu Seidorf Mountain Resort artykuł
Pokaż artykuł
W Sosnówce pod Jelenią Górą trwa rozbudowa kompleksu Seidorf Mountain Resort
Na Dolnym Śląsku, w Karkonoszach, w okolicach Jeleniej Góry powstaje kompleks Seidorf Mountain Resort. Inwestycja realizowana jest w Sosnówce (powiat karkonoski, gmina Podgórzyn), między Jelenią Górą a Karpaczem. Kompleks powstaje etapami.
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Na plac budowy dotarły już kotły szczytowo-rezerwowe, turbiny gazowe i generatory. Instalacja urządzeń technologicznych prowadzona jest równolegle z budową konstrukcji budynków i sieci.
W Warszawie powstaje Centrum Edukacji Ekologicznej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje Centrum Edukacji Ekologicznej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Powstają pierwsze elementy nowego obiektu dydaktycznego Lasów Miejskich – Warszawa. Centrum Edukacji Ekologicznej na Młocinach, bo o nim mowa, będzie gotowe jeszcze w tym roku. Zaawansowane są także prace przy remoncie pobliskiej leśniczówki.
Mniej odpadów na składowiskach dzięki nowej inwestycji w Lublinieartykuł
Pokaż artykuł
Mniej odpadów na składowiskach dzięki nowej inwestycji w Lublinie
Instalacja przetwarzania odpadów komunalnych z przeznaczeniem odzysku odpadów opakowaniowych powstała w Lublinie dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 15,7 mln zł. Inwestycja przy ul. Metalurgicznej w Lublinie umożliwi ograniczanie masy odpadów składowanych na wysypiskach o 30 tys. ton rocznie.
Trwa rozbiórka najstarszej kamienicy na Woli. Co może powstać w tym miejscu? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rozbiórka najstarszej kamienicy na Woli. Co może powstać w tym miejscu? [FILMY]
Kupka gruzu. Tyle zostało z najstarszej, zachowanej do dziś kamienicy na warszawskiej Woli. Chodzi o dawną kamienicę Abrama Włodawera, przy ulicy Łuckiej 8, w centrum Warszawy, nieopodal Złotych Tarasów i Fabryki Norblina. Od wielu lat stała opuszczona i popadała w coraz większą ruinę.
Ogłoszono przetarg na dzierżawę zabytkowego Fortu Mogiła w Krakowie artykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na dzierżawę zabytkowego Fortu Mogiła w Krakowie
Prezydent Krakowa ogłosił przetarg na pięcioletnią dzierżawę nieruchomości zabudowanej fortem nr 49 1/2a „Mogiła” przy ul. Igołomskiej 7. Zainteresowane podmioty mogą składać swoje oferty do 27 stycznia.
Niespodzianki podczas remontu kościoła Paulinów w Warszawie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Niespodzianki podczas remontu kościoła Paulinów w Warszawie [ZDJĘCIA]
Barokowy, zabytkowy kościół Paulinów przy ul. Długiej w Warszawie od przeszło trzystu lat góruje nad Starym i Nowym Miastem. Świątynia p.w. Świętego Ducha od kilku lat jest remontowana przy udziale miejskich dotacji.
MARIA wraca do pracy! To jedyny działający reaktor jądrowy w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
MARIA wraca do pracy! To jedyny działający reaktor jądrowy w Polsce
Bardzo dobra wiadomość! 31 lipca br. Prezes Państwowej Agencji Atomistyki wydał zezwolenie na eksploatację reaktora badawczego MARIA. Decyzja jest bezterminowa. Reaktor zlokalizowany w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku pod Warszawą od lat stanowi filar polskiej nauki oraz medycyny nuklearnej. To jedyny w Polsce czynny reaktor jądrowy – i jednocześnie jeden z najważniejszych tego typu obiektów w Europie Środkowej. Jego zadania wykraczają daleko poza tradycyjną naukę: MARIA jest kluczowym producentem radioizotopów stosowanych m.in. w diagnostyce i leczeniu pacjentów onkologicznych. Izotopy takie jak molibden-99, jod-131 czy lutet-177, powstające w Świerku, trafiają do szpitali nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
REKLAMA