REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Dolny Śląsk: W podwrocławskich Łanach powstanie park handlowy N-Parkartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: W podwrocławskich Łanach powstanie park handlowy N-Park
Kolejny N-Park na Dolnym Śląsku zaplanowany jest w Łanach położonych przy granicy Wrocławia. W bezpo...
MLP Poznań West zostanie rozbudowanyartykuł
Pokaż artykuł
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
[Wrocław] Odwraca się trend na rynku mieszkań – Polacy wracają do miastaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Odwraca się trend na rynku mieszkań – Polacy wracają do miasta
Panujący przez lata trend migracji poza miasto odwraca się, a boom na mieszkania na przedmieściach p...
W Warszawie został otwarty pierwszy w Polsce kids-shop Carrefouraartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie został otwarty pierwszy w Polsce kids-shop Carrefoura
• Zmiana na rynku handlowym w stolicy. Carrefour przejmuje sklep Biedronki w centrum Warszawy. Sieć otworzyła w tym miejscu pierwszy w Polsce kids-shop.
Warszawski rynej biurowy coraz bardziej spolaryzowanyartykuł
Pokaż artykuł
Warszawski rynej biurowy coraz bardziej spolaryzowany
Warszawski rynek biurowy w I kwartale 2026 roku coraz wyraźniej potwierdza tezę o jego postępującej polaryzacji. Różnice pomiędzy strefami centralnymi a niecentralnymi widoczne są zarówno po stronie jakości podaży i dostępności powierzchni, jak i aktywności deweloperów. W praktyce oznacza to, że rynek funkcjonuje dziś w dwóch równoległych rzeczywistościach, w których obowiązują odmienne mechanizmy popytu i podaży, wynika z raportu wydanego przez Dział Badań i Analiz AXI IMMO, największej polskiej firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych pt.: „Rynek biurowy w Warszawie w I kwartale 2026 r.”.
Aglomeracja Wrocławska: W Bielanach Wrocławskich powstanie nowy, duży hotelartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: W Bielanach Wrocławskich powstanie nowy, duży hotel
W podwrocławskich Bielanach Wrocławskich, w gminie Kobierzyce zostanie wybudowany nowy, duży hotel p...
Nowa atrakcja Poznania ruszy już w 2021 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Nowa atrakcja Poznania ruszy już w 2021 roku
Centrum Szyfrów Enigma powstanie w budynku przy skrzyżowaniu ulic Święty Marcin i Kościuszki. Przez...
[Łódź] Łódzkie Śródmieście – dzielnica, która przyciąga mieszkańcówartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Łódzkie Śródmieście – dzielnica, która przyciąga mieszkańców
Łódź przez wielu jeszcze do niedawna uważana za mocno industrialne miasto, niewątpliwie zyskuje na a...
Śląsk Wrocław wybuduje na Nowych Żernikach wielki kompleks sportowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Śląsk Wrocław wybuduje na Nowych Żernikach wielki kompleks sportowy [WIZUALIZACJE]
Na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu powstanie nowy, wielki kompleks sportowy Wrocławskie Centrum Sp...
Wiecha zawisła na budowie kompleksu biurowo-usługowego Tertio Ponte we Włocławkuartykuł
Pokaż artykuł
Wiecha zawisła na budowie kompleksu biurowo-usługowego Tertio Ponte we Włocławku
Blisko 50 osób wzięło udział w zawieszeniu wiechy na inwestycji Tertio Ponte we Włocławku. Wszyscy, którzy zabrali głos w czasie uroczystości podkreślali wyjątkowość tego projektu oraz jego istotność w przyszłym rozwoju miasta i najbliższej okolicy. „Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu gratuluję dotychczasowych sukcesów i przekazuję wyrazy uznania” – napisał w specjalnym liście Premier RP Mateusz Morawiecki.
Firma doradcza ALTO inwestuje w Lublinie i otwiera nowe biuroartykuł
Pokaż artykuł
Firma doradcza ALTO inwestuje w Lublinie i otwiera nowe biuro
Z początkiem grudnia nastąpiło oficjalne przypieczętowanie ekspansji ALTO – czyli jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm doradczych. Lubelskie biuro ma za zadanie wspierać i rozwijać biznes księgowy. Szeroko wyspecjalizowana kadra księgowych i doradców będzie świadczyć usługi dla firm chcących korzystać z zewnętrznej księgowości lub obsługi payroll.
Koreańska firma ANP Enertech zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu artykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma ANP Enertech zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu
ANP Enertech, koreański producent komponentów do baterii litowo-jonowych zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu (powiat brzeski, woj. opolskie). Zakład spółki powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" (WSSE). Projekt inwestycyjny od początku obsługiwała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). To już 69 koreańska inwestycja wsparta przez PAIH i druga zlokalizowana w Skarbimierzu.
Chiński koncern Sanhua Automotive wybuduje nową fabrykę automotive w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Chiński koncern Sanhua Automotive wybuduje nową fabrykę automotive w województwie śląskim
Katowicka SSE wydała kolejną decyzję o wsparciu dla chińskiego inwestora. Firma Sanhua Automotive Poland Sp. z o.o. będzie produkować komponenty Systemu Zarządzania Ciepłem (Thermal Managment Systems) dla pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii (NEV – New Energy Vehicles) w tym w szczególności dla samochodów elektrycznych i hybrydowych.
Kolejna duża firma otwiera biuro w Bydgoszczy. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża firma otwiera biuro w Bydgoszczy. Powstaną nowe miejsca pracy
Kolejna duża firma stawia na Bydgoszcz. Tym razem jest to właściciel platformy e-commerce na abonament – spółka Shoper. W Bydgoszczy powstanie zespół specjalistów z dziedziny marketingu internetowego.
Korzystniejsze warunki pomocy publicznej dla nowych inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Korzystniejsze warunki pomocy publicznej dla nowych inwestycji
Dostosowanie instrumentu wsparcia inwestycji do prawa unijnego, wydłużenie minimalnego okresu obowiązywania decyzji o okresie krótszym niż 15 lat – to główne zmiany, jakie wprowadzi nowelizacja rozporządzenia w sprawie pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji przyjęta przez KPRM.
Chińska firma Nuctech zainwestowała w Polsce ponad 150 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Chińska firma Nuctech zainwestowała w Polsce ponad 150 mln zł
Nuctech, światowy lider sprzętu do kontroli bezpieczeństwa, poinformował, że w ciągu blisko 20 lat zainwestował w Polsce ponad 150 mln zł, a ponad 60% jego rozwiązań dla służb celnych, lotnisk, portów i kolei produkowanych w Polsce jest eksportowanych na rynki europejskie.
Blisko pół miliarda złotych unijnego dofinansowania dla inwestycji GAZ-SYSTEMartykuł
Pokaż artykuł
Blisko pół miliarda złotych unijnego dofinansowania dla inwestycji GAZ-SYSTEM
W ramach Programu FEnIKS spółka podpisała umowy z Instytutem Nafty i Gazu – Państwowym Instytutem Badawczym na dofinansowanie budowy dwóch gazociągów: Oświęcim – Tworzeń oraz Rembelszczyzna – Mory. Ogółem wartość dofinansowania unijnego wyniesie 484,1 mln zł.
We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych
W stolicy Dolnego Śląska zostanie zrealizowana kolejna nowa, duża inwestycja z branży najnowszych technologii. Inwestor, polska firma ROLTEC Sp. z o.o. z Poznania zamierza wybudować w zachodniej części Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS. Inwestor otrzyma od rządu pomoc publiczną na realizację swojej inwestycji.
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują pod Krakowem
Kolejne dwie polskie firmy zdecydowały się na realizację inwestycji na terenie województwa małopolskiego, przy wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego, operatora programu Polska Strefa Inwestycji.
Ulga termomodernizacyjna także na magazyny energii i magazyny ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
Ulga termomodernizacyjna także na magazyny energii i magazyny ciepła
Od 1 stycznia 2025 r. właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej także w przypadku zakupu i montażu magazynów energii. To kolejna forma wsparcia rozwoju energetyki odnawialnej i zwiększenia opłacalności instalacji prosumenckich.
REKLAMA